Hamilton Jazzmaster GMT Worldtimer

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hamilton Jazzmaster GMT Worldtimer

Mesaj korhon » 30 Haz 2019, 19:18

1000-1500 usd mertebesinde, en fazla 42 mm çapında bir Worldtimer saat arayışındayım.
Bu fiyat seviyesinde sadece Hamilton Jazzmaster GMT modelini bulabildim. FC ve Mont Blanc fiyatları bu seviyenin üzerinde, tasarımları da bana çok hitap etmedi. Aslında bir de Ball Trainmaster Worldtimer var, 41 mm ve özellikle yeni modelinin tasarımı bence çok güzel. Ancak o da Türkiye'de mevcut değil. (Eski model Pırlant'ta 3000 usd mertebesinde)
Hamilton Jazzmaster GMT kullanan veya yakından incelemiş olan var mı, tavsiye eder misiniz?
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
korhon

Re: Hamilton Jazzmaster GMT Worldtimer

Mesaj seastar1000 » 04 Tem 2019, 12:19

Ball saatte İstanbul zon u var sırf onun için alınır bence
Kullanıcı avatarı
seastar1000

Mesaj MrPandül » 04 Tem 2019, 12:26

seastar1000 yazdı:Ball saatte İstanbul zon u var sırf onun için alınır bence

bence de :) BALL kalite olarak daha iyi sanırım ve bence o markanın ayrı bir havası var
Kullanıcı avatarı
MrPandül

Mesaj görkemk » 04 Tem 2019, 12:28

hem hamilton kullanmış hemde şu nada ball kullana biri olarak söylüyorum , ball hamiltondan bir üst klasmanda her anlamda
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj Eskimemur » 04 Tem 2019, 14:20

Bende siyah kadranlı olan bir önceki modeli var. Hamilton hangi modeli alırsanız segmentine göre fiyat faydada en üst seviyelerde diyebilirim. Bilezik harika. İşçilik üst seviye. 2893 makina var sanırım. Bileğe güzel oturuyor. Kalın değil 11-12mm arası. Deriylede çok güzel. Jazzmaster kasasında iscilikler ve detaylar güzel. Harika bir Dress watch. Bu fiyat seviyesinde rakibi yok
Kullanıcı avatarı
Eskimemur

Mesaj korhon » 04 Tem 2019, 17:46

Arkadaşlar, değerli görüşleriniz için çok teşekkürler.
Ball hem "İstanbul" nedeniyle, hem de kalitesiyle üstün, belli.. Ancak fiyat ve temin açısından sıkıntılı. Türkiye'de bu modeli temin etmek mümkün değil, eski modeli ki, çok karışık bir dial'ı var, Hamilton'un 3 katı fiyatı ile satılıyor.
Eskimemur'un görüşleri de beni rahatlattı, Hamilton yönünde harekete geçiyorum.
Tekrar herkese teşekkürler, sonuca ulaşınca ben de saat hakkındaki görüşlerimi paylaşırım.
Kullanıcı avatarı
korhon

Mesaj azizkaya » 04 Tem 2019, 18:50

korhon yazdı:1000-1500 usd mertebesinde, en fazla 42 mm çapında bir Worldtimer saat arayışındayım.
Bu fiyat seviyesinde sadece Hamilton Jazzmaster GMT modelini bulabildim. FC ve Mont Blanc fiyatları bu seviyenin üzerinde, tasarımları da bana çok hitap etmedi. Aslında bir de Ball Trainmaster Worldtimer var, 41 mm ve özellikle yeni modelinin tasarımı bence çok güzel. Ancak o da Türkiye'de mevcut değil. (Eski model Pırlant'ta 3000 usd mertebesinde)
Hamilton Jazzmaster GMT kullanan veya yakından incelemiş olan var mı, tavsiye eder misiniz?
Resim
Resim
Üstatlar, Ball da hepimizin hoşuna giden Istanbul yazısı var ama sanki yanlış bir şey var: Biz gmt+3 değil miyiz artık?

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj Ankthas » 04 Tem 2019, 19:45

Bence Hamilton kozmetik olarak Ball'dan daha güzel. Çelik bilezik alternatifi olması, GMT kolu olması da bence büyük artı. Ama yine de worldtimerlarda İstanbul görünce ben:

Resim
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 93 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners