ORIS AQUIS Small Second Hands Date 10sn/Day

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

ORIS AQUIS Small Second Hands Date 10sn/Day

Mesaj Dwight » 25 Haz 2019, 11:45

selam arkadaslar,

merak ettiğimden sormak istiyorum eminim aynı saati kullanan burada cok kullanıcı var. ortlama sapma oranınız gunde kadar? bu saati bende 1 senedir falan kullanıyorum ama her gun degil o yuzden sizinde yorumlarınız almak istiyorum selitta sw-220-1 mekanizma var. benim saatim ortalama 10sn kadar ileri gidiyor gunluk. ilk kutudan cıktıgında 20sn idi simdi cok daha iyi tabi ama yinede tissot otomatik saatim ETA 7750 ile 4sn gidiyor :) Oris biraz fazlami ileri gidiyor yoksa normalmi sizce?

tesekkurler herkese simdiden degerleri yorumları icin
Kullanıcı avatarı
Dwight

Re: ORIS AQUIS Small Second Hands Date 10sn/Day

Mesaj dogodenizli » 25 Haz 2019, 11:56

Bunlar şans işi hocam takılmamak lazım. Mesela benim sellitta mekanizmalı oris neredeyse hiç sapmıyor +2 -2 aralığında kalıyor.

Diğer sellita mekanizmalı saatim ise sürekli 8 9 saniyenin üstünde sapıyor :) daha hiç inmedi 8 saniyenin altına hatta bazen 15 leri görüyor.
Bunlar çok küçük rakamlar. Saatlerinizi gönül rahatlığıyla kullanın. Kafaya takacak bir durum yok :)
Kullanıcı avatarı
dogodenizli

Mesaj Dwight » 25 Haz 2019, 13:23

bencede cok ciddi bi sapma degil ama yinede onun ceyrek fiyati degerinde bir tissot cok daha iyi perform ediyor COSC standardlarında hahahaha :)

ilk bakıma goturune kadar kadar duzelmezse o zaman bunuda belirtirim ayar yaparlar sanırsam orada. tesekkurler yorum paylastıgın icin
Kullanıcı avatarı
Dwight

Mesaj Ankthas » 25 Haz 2019, 14:34

Dwight yazdı:bencede cok ciddi bi sapma degil ama yinede onun ceyrek fiyati degerinde bir tissot cok daha iyi perform ediyor COSC standardlarında hahahaha :)

ilk bakıma goturune kadar kadar duzelmezse o zaman bunuda belirtirim ayar yaparlar sanırsam orada. tesekkurler yorum paylastıgın icin

Tavsiyem saati götürüp açtırtmadan önce kendi kendine regüle etmeye çalışın. Saatinizi gece yatarken çıkarıyorsanız farklı pozisyonlarda bırakın, tepe yukarı, tepe aşağı, kadran yukarı, kadran aşağı şeklinde. Gözlemlediğiniz değişimlere göre sapmayı çok düşüğe indirebilirsiniz bu yöntemle. Sizi hala tatmin etmezse mağazaya götürüp regüle ettirebilirsiniz basit bir işlem. Bence 10 saniye gayet makul bir sapma ve ben bunun için saatimi açtırtmazdım, ama tabi ki sizin kararınız.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Dwight » 25 Haz 2019, 15:04

@Ankthas;

bende 10sn icin actırmak istemiyorum turkiyede adam akıllı guzel bi servis oldugunu dusunmuyorum kendi yetkili servisi buna dahil, yani bunlar daliş saati basınc kontrolu ve testi yapılmalı ondan dolayı pek sıcak bakmıyorum 2-3 gunde bir kendim ayarlıyorum tekrar. dediğin pozisyonlamaları denedim hic bir pozisyonda hic bir degisim olmadı malesef. isin daha da ilginci baya bi forumda baktım burası dahil bir kactane de yabancı forumda kimsede bu derece bi kayıp yada kazanma yok genelde 2-4sn gibi kazanma yada kaybetme var benim sansıma bendeki kopya kotu denk gelmiş. misal bitanesi hele pilli saat ile aynı calısıyor asagıda video linkine bakabilirsin cogu kisi zaten 1-2 sn +/- diyorki bu saatden boyle bir performans da sasırtmaz benimki 1.5dk haftada ileri gidiyor aslında ozel saat ustaları var servis disi sanırsam yaptıralabilir o ustalardan biride burada eger yorum yaparsa cok sevinirdim .Bengisaat

https://www.youtube.com/watch?v=Xh7qTgnw9JY
Kullanıcı avatarı
Dwight

Mesaj Ankthas » 25 Haz 2019, 17:26

Bir de otomatik saatler işleyen demir ışıldar misali kullanıldıkça daha iyi performans gösteriyorlar, şöyle bir ay bilekten çıkarmayın bakalım düzelme olacak mı. Benim şu an satmakta olduğum Visodate'i ilk aldığımda sapması +20 saniye ve üzerindeydi, sık kullanıp farklı pozisyonlarda bırakarak +5 saniyeye kadar indirdim, bazen daha az sapma da yapıyor, mekanizma aynı Oris'le. Bu arada bir ihtimal sizin saat az da olsa manyetizmaya maruz kalmış da olabilir, hiçbir efor işe yaramazsa en kötü Bengi Saat Cengiz Usta'ya götürebilirsiniz, dilerseniz basınç testi de yapacaktır.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Dwight » 25 Haz 2019, 17:34

Ankthas yazdı:Bir de otomatik saatler işleyen demir ışıldar misali kullanıldıkça daha iyi performans gösteriyorlar, şöyle bir ay bilekten çıkarmayın bakalım düzelme olacak mı. Benim şu an satmakta olduğum Visodate'i ilk aldığımda sapması +20 saniye ve üzerindeydi, sık kullanıp farklı pozisyonlarda bırakarak +5 saniyeye kadar indirdim, bazen daha az sapma da yapıyor, mekanizma aynı Oris'le. Bu arada bir ihtimal sizin saat az da olsa manyetizmaya maruz kalmış da olabilir, hiçbir efor işe yaramazsa en kötü Bengi Saat Cengiz Usta'ya götürebilirsiniz, dilerseniz basınç testi de yapacaktır.

Aa yapiyorsa gercekten super! Evet acikcasi tek seferde hic cikarmadan 1 ay yada uzun sure kullanmadim simdi test ediyorum:) ilk zaman 20sn gunluk ileri gidiyordu su anda 10 a dustu bakalim dediginiz gibide
Olabilir eger olmaz ise cengiz ustayi ziyaret ederim buradan da sizi update edicem durumla ilgili cok tesekkurler

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Dwight

Mesaj darksilence » 10 Tem 2019, 23:02

Merhaba,
Benim naçizane tavsiyem orta-üst kalite winder kullanmanız. Saat bence bilekten çıkarıldığında da hiç durmamalı.

Bende oris small second kullandım. İlk zamanlar +6 sn civarıydı yanlış hatırlamıyorsam, sonrasında ciddi şekilde istikrarlı +1,5 - 2 sn ler arasında dolaştı hep. Rodaj düzgün yapılırsa her saat adam edilir düşüncesindeyim :)
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 90 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners