Breitling Superocean 46mm vs Super Avenger II

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Breitling Superocean 46mm vs Super Avenger II

Mesaj Dwight » 25 Haz 2019, 10:37

Arkadaslar merhaba,

breitling saatlerin iki modeli arasında cok gelip gidiyorum mekanizmaları biri B17 biri B13 aralarındaki farklar neler bunların? ikiside ETA sanırsam ama biri 2824-2 biri 7750 chronoph olan model dogrumu? ve ne kadar sapma oranıyla calısıyor kullanan bilen varmı? ornek su anda Selitta SW220-1 mekanizmali bi saatim var 1 yıl oldu cok fazla da kullanmadım ama 10+ sn / gunluk ileri gidiyor. saatimde COSC Sertifikası yok belki normal o yuzden merak ediyorum breitling movement ları nasıl? hassasiyet takıntım yok cok anormal derecelerde ileri geri gitmedği sure boyunca. superocean 2019 model blacksteel 46mm yeni tip. SUPER AVENGER II 48mm .ben 46mm den kucuk saat kullanamıyorum oyuzden eger tavsiye de bulunacaksanız bu cok onemli bi kriter su anki saatimde 46mm ve omega o paraya alınır seamaster PO derseniz de gercekten bana hic hitap etmedi koluma taktim . sanırım bi 15 sene daha var onu takmama :)

bu iki urunun detaylı bilgilerini bulabilceğiniz gercek linkleri asagıda fiyatları birbirine yakın

SUPER AVENGER II :
https://www.breitling.com/tr-en/watches ... 71111B1S1/

SUPEROCEAN 2019:
https://www.breitling.com/tr-en/watches ... 68B71B1S1/

simdiden tesekkurler herkese degerli yorumları icin
Kullanıcı avatarı
Dwight

Re: Breitling Superocean 46mm vs Super Avenger II

Mesaj EnderE » 25 Haz 2019, 12:04

Super avengeri sıkılınca elden çıkarmak çok zor olur. Siz en iyisi uzaktan ve yakından bilek fotosu atın. Ona göre yorum yapılsın.
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Mesaj Dwight » 25 Haz 2019, 13:24

tamamdır eger superocean 2019 gelirse yakın zamanda magazalara yapacagım ama dun ozgur saate falan baktım yok. 1.5-2 ay icinde getirtebiliriz dediler acıkcası daha bende canlı gormedim ama onceki modeli biliyorum.
Kullanıcı avatarı
Dwight

Mesaj Ahmetrefik » 25 Haz 2019, 17:18

Breitling , yurt dışında Amerika, İngiltere, Avrupa ülkelerinde sevilen çokça tercih edilen bir marka olmakla beraber ülkemizde pek fazla tercih edilmiyor nedense, forumda da kullanan pek yok, hatta markaya karşı bir alerji var gibi :lol: parlak olması, zenci saati gibi durumlar herhalde forumdaşları markaya karşı ürkütüyor :D . Breitling kullanan numune tiplerden biri de benim :lol: Chronomat 44 mm kullanıyorum, bileğim oldukça kalın, saati ve markayı sevdiğim için aldım, kullanmak için , severek de takıyorum, beğenen var beğenmeyen var, beklentilerimi karşılıyor diyebilirim, in hause makine(Caliber B01 Manufacture) , 70 saat güç rezervi, 500 m WR , chronometre, cosc ,28.800 Vph, hem aviators hem diver, safir kristal cam çift antirefle, güçlü çelik bir kasa, harika bir çelik strap, çok başarılı bir kadran malzeme ve işçiliği, dijital klima, cruse control,sunroof, navigasyon vb.. insan daha ne ister :D

Size Breitling olarak in hause makineleri kullandığı Navitimer,Avenger,Superocean Heritage,Premier ve Chronomat modellerinden hoşunuza giden birini öneririm.Özellikle Chrono model almanızı tavsiye ederim, Breitling bence kesinlikle Chronograph olmalı.
Tabi bu modeller liste fiyatları 7.000 - 8000 USD , ikinci el temiz bulabilirseniz daha doğru olur.Hem satarken çok kaybınız olmaz ,iri kasa ise zaten forumda satamazsınız :lol:
Sonuç olarak büyük ve Chrono saaatlerden hoşlanıyorsanız ve uzun yıllar kullanacaksanız Breitlingi kesinlikle tavsiye ederim. :thumbup:
zaman o kadar tuhaftır ki; gençken, çocukken hiç önemi yoktur, sonra gün gelir kaç yaz'ının kaldığını saymaya başlarsın.
Kullanıcı avatarı
Ahmetrefik

Mesaj Dwight » 25 Haz 2019, 17:32

Ahmetrefik yazdı:Breitling , yurt dışında Amerika, İngiltere, Avrupa ülkelerinde sevilen çokça tercih edilen bir marka olmakla beraber ülkemizde pek fazla tercih edilmiyor nedense, forumda da kullanan pek yok, hatta markaya karşı bir alerji var gibi :lol: parlak olması, zenci saati gibi durumlar herhalde forumdaşları markaya karşı ürkütüyor :D . Breitling kullanan numune tiplerden biri de benim :lol: Chronomat 44 mm kullanıyorum, bileğim oldukça kalın, saati ve markayı sevdiğim için aldım, kullanmak için , severek de takıyorum, beğenen var beğenmeyen var, beklentilerimi karşılıyor diyebilirim, in hause makine(Caliber B01 Manufacture) , 70 saat güç rezervi, 500 m WR , chronometre, cosc ,28.800 Vph, hem aviators hem diver, safir kristal cam çift antirefle, güçlü çelik bir kasa, harika bir çelik strap, çok başarılı bir kadran malzeme ve işçiliği, dijital klima, cruse control,sunroof, navigasyon vb.. insan daha ne ister :D

Size Breitling olarak in hause makineleri kullandığı Navitimer,Avenger,Superocean Heritage,Premier ve Chronomat modellerinden hoşunuza giden birini öneririm.Özellikle Chrono model almanızı tavsiye ederim, Breitling bence kesinlikle Chronograph olmalı.
Tabi bu modeller liste fiyatları 7.000 - 8000 USD , ikinci el temiz bulabilirseniz daha doğru olur.Hem satarken çok kaybınız olmaz ,iri kasa ise zaten forumda satamazsınız :lol:
Sonuç olarak büyük ve Chrono saaatlerden hoşlanıyorsanız ve uzun yıllar kullanacaksanız Breitlingi kesinlikle tavsiye ederim. :thumbup:

Cok tesekkurler bilgiler icin gercekten, in house movement lar gercekten dediginiz gibi pahali. Her saat ureticisinde boyle kendi mekanizmalari. Breitling in alt modellerinde kayis tokalari gercekten kotu , ben metal pek sevmiyorum
Extra agirlik ve cok spor olmuyor ama
Breitling in de malesef diger kordonlari genelde klasik tipli oluyor heritage ler haric bir koluma
Takip denemek
Istiyorum buradan paylasirim eger alirsam bende markayi cok severim yillardir tas gibi saatleri saglam evet biraz fazla parlak ve gosterisli duruyor bazilari:)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Dwight

Mesaj Althor » 25 Haz 2019, 17:33

Breitling Superocean Heritage serisi benim en beğendiğim breitling saatleri (Navitimer ile beraber). Hem günlük hem dress watch olabilecek bir saat bence. 42 ve 46mm boyutları ile belki radarınız girebilir diye paylaşmak istedim. (Mesh bracelet'i bence çok güzel aynı zamanda mesh görünümlü silikon kordonu da mevcut.) Resim

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Althor

Mesaj Dwight » 25 Haz 2019, 18:01

ilkerhos57 yazdı:Breitling Superocean Heritage serisi benim en beğendiğim breitling saatleri (Navitimer ile beraber). Hem günlük hem dress watch olabilecek bir saat bence. 42 ve 46mm boyutları ile belki radarınız girebilir diye paylaşmak istedim. (Mesh bracelet'i bence çok güzel aynı zamanda mesh görünümlü silikon kordonu da mevcut.) Resim

Evet ya bu kordonun slikon olani var harika duruyor;) bunu gordum cokta begendim biraz classic duz modele gore , daha cok spor seviyorum ama aklimida celmiyor degil:) kesinlikle
Cok SIK ve sexy bir saat yorumsuz

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Dwight

Mesaj Althor » 25 Haz 2019, 20:02

Alırsanız foruma çok güzel bir saat kazandırmış olursunuz bence [emoji4] always fashion'daki fiyatlar hiç fena değildi diye hatırlıyorum.

Kullanıcı avatarı
Althor

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 158 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners