TISSOT HERITAGE VISODATE AUTOMATIC tavsiye ya da öneri

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: TISSOT HERITAGE VISODATE AUTOMATIC tavsiye ya da öneri

Mesaj eraslani » 13 Haz 2019, 07:45

Tasarımına aşık olmadıysanız o parayı edecek kalitede bir saat değil. Hamilton kalite ve marka olarak çok daha üstündür.Butce 4000 civarına çıkarilabiliyorsa broadway otomatik modellerine bir göz atabilirsiniz.
Bu modelin deri kayışlı versiyonu çok çok daha güzel,canlı incelerseniz visodate ile birkaç gömlek farkı olduğunu göreceksiniz.Resim

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj morningstar » 13 Haz 2019, 08:37

Alınır alındıktan sonra yanına deri sevmediginiz için nato kayışlarda alınır uzun zaman keyifle kullanılır.Seiko presage ile karsilastirildiginda kalite olarak tissot öndedir.Hamilton da iyi bir alternatif olur.En önemlisi sizin begenmeniz

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
morningstar

Mesaj dogodenizli » 13 Haz 2019, 14:15

eraslani yazdı:Tasarımına aşık olmadıysanız o parayı edecek kalitede bir saat değil. Hamilton kalite ve marka olarak çok daha üstündür.Butce 4000 civarına çıkarilabiliyorsa broadway otomatik modellerine bir göz atabilirsiniz.
Bu modelin deri kayışlı versiyonu çok çok daha güzel,canlı incelerseniz visodate ile birkaç gömlek farkı olduğunu göreceksiniz.Resim

Aynı fikirdeyim visodate e 3'000-3'200 gibi rakamlar vermektense üstüne 700-800 daha eklenip alınabilecek bir saat. Visodate ile arasında ciddi bir kalite farkı var.

Visodate'in belli başlı eksileri var. Yabancı saat forumlarında araştırırsanız daha faydalı olur ama bir iki tane aklıma gelenlerden yazayım.
Öncelikle kasası çok narin bu nedenle ilk saat için pek de uygun olduğunu düşünmüyorum ancak bütçe dolayısıyla ilk saat olarak kullanan çok kişi var. Dolayısıyla titizim sağa sola sürtmem çarpmam diyorsanız sorun yok.
İkinci bir sorun saatin kurma kolunun kasadan az da olsa çıkık olması. Yani kol kasaya tam oturmuyor. Bundan dolayı saatin o bölgeden su aldığını söyleyenler olmuş. Benim başıma gelmedi ancak yine de bir araştırın derim. Zira ben saati hiç suya sokmadım. Diğer bir eksiyi de bu vesileyle yazmış olayım saatin su geçirmezliği max 50 m. Bana pek güven vermedi açıkçası. Hele ki ilk saat için.
Son olarak beyaz renkli kadran tercih edecekseniz visodate in cami ıșıl ıșıl parlıyor. Güneşli havalarda saati okumanız neredeyse imkansız hale geliyor.
Kullanıcı avatarı
dogodenizli

Mesaj Mandos » 13 Haz 2019, 17:30

dogodenizli yazdı:
eraslani yazdı:Tasarımına aşık olmadıysanız o parayı edecek kalitede bir saat değil. Hamilton kalite ve marka olarak çok daha üstündür.Butce 4000 civarına çıkarilabiliyorsa broadway otomatik modellerine bir göz atabilirsiniz.

Aynı fikirdeyim visodate e 3'000-3'200 gibi rakamlar vermektense üstüne 700-800 daha eklenip alınabilecek bir saat. Visodate ile arasında ciddi bir kalite farkı var.

Visodate'in belli başlı eksileri var. Yabancı saat forumlarında araştırırsanız daha faydalı olur ama bir iki tane aklıma gelenlerden yazayım.
Öncelikle kasası çok narin bu nedenle ilk saat için pek de uygun olduğunu düşünmüyorum ancak bütçe dolayısıyla ilk saat olarak kullanan çok kişi var. Dolayısıyla titizim sağa sola sürtmem çarpmam diyorsanız sorun yok.
İkinci bir sorun saatin kurma kolunun kasadan az da olsa çıkık olması. Yani kol kasaya tam oturmuyor. Bundan dolayı saatin o bölgeden su aldığını söyleyenler olmuş. Benim başıma gelmedi ancak yine de bir araştırın derim. Zira ben saati hiç suya sokmadım. Diğer bir eksiyi de bu vesileyle yazmış olayım saatin su geçirmezliği max 50 m. Bana pek güven vermedi açıkçası. Hele ki ilk saat için.
Son olarak beyaz renkli kadran tercih edecekseniz visodate in cami ıșıl ıșıl parlıyor. Güneşli havalarda saati okumanız neredeyse imkansız hale geliyor.

Açıkçası neredeyse hiç birine katılmıyorum. Arkadaşa özelden de yazdım bu saat çok rahat 2700 TL civarına hatta daha düşüğüne bulunabiliyor. 3200 TL vermeye gerek yok. Örnek verilen Hamilton (onun yerine bunu alın diye önerilmese de üzerine biraz ekleyin denildi) saati almak için üzerine 1800 TL'ye yakın hatta belki de daha fazla ekleme yapmak gerek. Şahsen ben de o fiyatı o saatin sıfırına vermezdim. Üzerine biraz daha verelim olayına girilerse zaten bunun sonu en iyi ihtimal Omega'da biter.

Narin kasa olayında ise şahsen alıp kullanmadım takas yoluyla benim satmam için bana geldi onu da 1-2 kere taktım henüz bugün yarın ilanını açacağım. Daha önce Seiko Presage kullandım jelatinleyip sıfır diye versek kimse anlamazdı. O saat için de kolay çiziliyor deniyordu hatta camını değiştirenler bile oldu. Benim hiç bir saatim en ufak bir çizilmeyle karşılaşmadı biraz kullanım tarzıyla alakalı. Çizen adam Rolex alır onu da çizer onu düşünecekse hiç girmemeli bu işlere.

Kurma kolu konusunda diyecek bir şeyim yok ben de az çıkık diye biliyorum. Su geçirir mi bilmem solak olduğum için saati sağa takıyorum böylece kurma kolu sudan uzak kalıyor ama bariz su geçirme tehlikesi olduğunu düşünmüyorum. Dress watch olduğu için de su geçirmezlik aranabilecek en son özellik zaten. (50 m konusu için)

Güneşte parlama olayı bu bütçelerde çoğu saat için var zaten bu saate özel bir şey değil. Presage serisi güneşi bırakın kapalı ortamda bile zor okunuyordu. Son sattığım Jazzmaster ise bu konuda harikaydı çok net hakkını vermek lazım. Onun da bütçesi az daha verin kısmında kalıyor tabi.

Sonuç olarak hep Presage ile kıyasladım çünkü fiyat olarak aynılar. Şahsen takasla geçince koluma taktığımda keşke zamanında 1600 TL iken alsaydım dedim. Presage ile vakit kaybetmişim.
Kullanıcı avatarı
Mandos

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 51 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners