Hangi seiko saati alayım ?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hangi seiko saati alayım ?

Mesaj linksiz » 03 Haz 2019, 18:45

Orient ray 2 ile mako2 bu gösterdigim seikodan ne farki var hocam
Kullanıcı avatarı
linksiz

Mesaj vysaknc » 03 Haz 2019, 19:20

Şöyle söyleyeyim öncelikle 200 mt su gecirmezlik ve fiyat performans olarak saat severler tarafından en fazla sevllen modellerden,özellikle skx ikonik bir model..

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Mesaj drcca » 03 Haz 2019, 19:34

Bnce ilk seiko 5 i alabilirsiniz gönül rahatlığıyla, hem deri kordon hem nato hem de kendi çelik bileziği ile kullanabilirsiniz. Sea urchin skx kadar olmasada ikonik bir model, skx ile de çok fark yok arasında
Hangisini seçerseniz seçin güzel zamanlar göstermesi dileğiyle :D
Kullanıcı avatarı
drcca

Mesaj Umutt » 03 Haz 2019, 21:56

linksiz yazdı:
Umutt yazdı:Bu fiyata alın demiyorum bu arada, bayilerde 1.500 civarında bulabileceğinizi düşünüyorum.

Ankara bulabilecegim bayi varmi bugun hocam ?

Hocam Ankara’da çok az bulundum, pek bilgim yok ama malum sitede ‘orient yeni seri otomatik’ diye aratırsanız, oldukça temiz görünen ve makul fiyatlı bir alternatif mevcut.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj mrmataraci » 25 Ağu 2019, 02:14

Xhantos yazdı:Ben Seiko Diver görüntülü saat alacak olsam tepesinin saat 4 yönünde olması ilk şartım olurdu, kadrandan önce, nedense, tepe nerede diye bakıyorum, o nedenle 1i elerdim. Ayrıca ileride daha iyi bir Seiko diver aldığınızda daha farklı görünmesini isteyebilirsiniz, 1. seçeneğin kadranı vs. 'fazlasıyla benziyor', eğer dediğimi anlatabildiysem :)

Mekanizması 7S değil 4R olan varsa, o tercih nedeni olabilir. Bilek genişliğinize ve zevkinize göre çaplarını karşılaştırabilirsiniz. (Ben de bu işlerde yeniyim, katkım bu kadar olsun, şimdiden güzel günlerde kullanın).

Tepenin 4 yönünde olması estetik bir seçim mi yoksa teknik bir faydası var mı?
Kullanıcı avatarı
mrmataraci

Mesaj worldtime » 25 Ağu 2019, 11:07

İyi günler güzel hafta sonları öncelikle bütçenizi aşmamanızı öneririm çünkü her fiyat arttırdığınızda bir sonraki saat segmentine yaklaşmakta oluyorsunuz keşke o zaman onu alsaydım diyebilirsiniz ilerleyen vakitte . Hemen hemen bir ay önce bir başlık açmıştım hangi saati önerirsiniz diye seiko snzf15j ve skx009 seçenekler arasında idi her ne kadar sitede skx009 sevmeyeni çok olsa da seveni daha çok olduğu için skx009 aldım hem deri hem NATO kayışla çok rahat kullanımı oluyor eğer sizde snzf15j alacaksanız hiç deri kordon uyar mı diye düşünmeyin çünkü çok güzel önerilerde bulunuyorlar ve el yapımı olarakta yaptırabilirsiniz seçeceğiniz oldukça fazla olacaktır.Benim size Öner’im 1 :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
worldtime

Mesaj MrPandül » 25 Ağu 2019, 11:18

ikinci el alarak başlayabilirsiniz bence hem daha uyguna gelir hemde ileride saat değiştirirken çok zarar etmeden elden çıkarmış olursunuz . Citizen diver saatleri de iyidir 2. ellerini uyguna bulabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
MrPandül

Mesaj Xhantos » 25 Ağu 2019, 13:58

mrmataraci yazdı:Tepenin 4 yönünde olması estetik bir seçim mi yoksa teknik bir faydası var mı?

Estetik dışında, 3 yönündeki tepe bileğe yakın kullanımda rahatsızlık verebilir, bazı insanlar sadece bu nedenle tepesi 3 yönünde olmayan saat tercih ediyor ya da sol yerine sağ kollarına takıyorlar. Ama size rahatsızlık vermiyecekse sadece estetik olarak düşünebilirsiniz.

(Teknik olarak daha derin bir avantaj / dezavantaj varsa onu bilmiyorum).
Kullanıcı avatarı
Xhantos

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 39 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners