Yeni saat arayisi ve itiraf...

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Yeni saat arayisi ve itiraf...

Mesaj sieger » 02 Haz 2019, 00:56

edit: bir de SARB033i buldum. Inanilmaz guzel! Bu saat hakkinda fikriniz var midir?

114270 olaylari hala devam ederken, bir saat arayisindayim, aslinda tam ne istiyorum ben de bilmiyorum, ama en azindan hosuma giden seylerden bahsedeyim, belki bir sey buluruz.

- en sevdigim saat, rolex submariner 6538 big crown. 38mm, temiz olanlari yaklasik 300bin dolar, yani dusunulecek bir saat degil, ama goruntusune bayiliyorum.
- uzerinde date olsa mukemmel olur, tamam saat guzel ama, takvimi unuttugumda yine de telefonu cikarmak ya da bilgisayara bakmasam daha iyi olur sanki.
- 36-38mm araligi mukemmel olur, daha buyuk olacaksa da bir sebebi olmasi lazim, ama olmasa daha iyi.
- ince olmasi tabii ki tercih, mesela patek nautilus, boyutu cok iyi, 38mm, kalinligi super 9mm, ama neredeyse ev alabiliyorum o paraya, ve yeni exploreri kaybetmisken boyle bir saat almak istemiyorum, ki bir yandan da, normal fiyatina alamiyorum, 2. el alirsam da 2. kati, bu gri market olaylarina ifrit oluyorum, nromalde 10 lira iken adamlar 20ye satsa patekleri alasim gelmiyor.
- saatin her yola gelmesini istiyorum, ne bileyim explorer 36mm gibi, cim bicerken de giyseniz, havuzda da giyseniz, toplantida da giyseniz her yerde mukemmel duruyor, sadece sporda biraz dikkat cekiyordu sanirim, o kadar.
- her yola gelsin derken tabi carpmaya falan biraz dayanikli olsa iyi olur, mesela 16610la alakali nerede okudum hatirlamiyorum, bu forumdaydi sanirim, motorla bi sure giden bir arkadas saatin sacmaladigini soylemisti, ama en son olan sub modelinda bu olmuyor, cunku icindeki malzemeler farkli.
- mekanizmasi biraz iyi olsa iyi olur, bazi sekiolar gunde +-45saniye oluyor ya, pek haz etmiyorum ondan.
- kadraninda abuk sabuk yuzlerce sey olmasa daha iyi.

- tudor bb 58i siparis ettim, 2 ay oldu, daha gelecek sozde, gelince artik alir miyim bilmiyorum, yukarida yazanlarin tarih haric hepsine uyuyor gibi.
- bunlara benzer 36mm datejustlar var yeni, 2019 olanda movement da degistirilmis, yeni explorerlarin ayni movementi, tarih var, sade falan, siparis etsem de, sira beklemeden hemen alirmisim, ama tek endisem, yeni bi rolex kaybettim, ve niyeyse korkuyorum, anlatmak guc neden korktugumu, ama bida kaybetme korkusu sanirim, gicik bir durum. Ve 36 degil de 38 olsa mis gibi olurdu sanirim, ama sacma sey 36dan 41e atliyor.

bunu da itiraf etmesi de enteresan bir sey ama, bir yandan da `sahip olduklariniz size sahip oluyor` lafi gibi, saat bende asiri onem kazanmisti, cidden birisi dokunsa bile asiri kiziyordum, ki normalde hic de materyalist birisi degilim, genelde hep siyah tshirt, altta bi khaki pantolon ve converse, hep toplu tasima takilirim ve sanirim ara ara gidip steak yemek disinda pahali hic bir seyim yok ama bu saat cidden sorunlu bir boyuta gelmisti, o yuzden belki de iyi oldu diyorum, bilmiyorum.
:champ:

ve iki aklimdaki saat:
Resim
Resim
En son sieger tarafından 02 Haz 2019, 03:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Re: Yeni saat arayisi ve itiraf...

Mesaj kiwi21 » 02 Haz 2019, 01:22

Dj'dense bb58 anlattığınız tarif(ler)e daha uyuyor gibi. :champ:
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj sieger » 02 Haz 2019, 03:00

kiwi21 yazdı:Dj'dense bb58 anlattığınız tarif(ler)e daha uyuyor gibi. :champ:

Bilmiyorum ki Kivanc hocam, uzerinde tarih olsa dusunmeyecegim bile, ama iste.. Kucuk saatler konusunda sen de tecrubelisin, ve biliyorsundur, isimiz zor! :D alternatif yok maalesef yeteri kadar.
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj Caner1983 » 02 Haz 2019, 07:23

Konuyu baltalamak istemem ama yardımcı olma ve yardım alma konusunda fikir paylaşımı olsun istedim.
1 hafta önce yine denemelerdeydim ( forumda niye paylaşmadım, çünkü döviz kurundan dolayı nerdeyse saat arzumdan vazgeçmek üzereyim :cry: )
Küçük çaplı sevenlerden olarak gerçekten dj 36 mikemmel ama yeni dj minimum 45k tl !!!
2. Denediğim op 39 oldu ve gerçekten büyük duruyor
3. Denediğim farklı renk kombinasyonu olsa da kıvançtaki modelin 36 mm si fiyat min 30k !!!
Fotolarla desteklemek istiyorum ama kafam takılan bir soru var, yeni dj 36 mavi kadran oyster bilezik fluted bezelin( attığım son foto) insta da bir fotosu var, hiç hoşuma gitmedi????? gerçeğini biri bilekte fotolasa keşke :champ:
Resim
Resim
Resim
Resim
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj abice » 02 Haz 2019, 09:53

Maddeleri aşağıya doğru okurken yazı bitsin direk BB58 yazim diyordum zaten listenizdeymiş. Bence istediklerinizi verecek en güzel seçenek. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama daha 2-3 gün önce bağdat caddesi rhodiumda gördüm modeli bilginiz olsun.
Kullanıcı avatarı
abice

Mesaj kiwi21 » 02 Haz 2019, 10:54

Caner abi, 3. fotograftan hareketle senin bilek de 34'u kaldirir. Gitmisken keske bi deneseydin...

Eren'le hemfikir olmak guzel. Derman BB58'de :champ:
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj Caner1983 » 02 Haz 2019, 11:05

Kıvanç denedim ama foto almamışım. Sanki 36mm en ideali gibi??? 34 mm biraz küçük geldi!!
Daha denemeler devam eder zaten :lol:
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj Hellhound » 02 Haz 2019, 11:22

Başlığı okurken ben de Black Bay 58 diye düşünmüştüm ama yazıda Patek geçtiğine göre hi-end alternatifle başlamakta sorun yok :thumbup:

Kriterlerinizin hepsini karşılayan, hatta her yola gelip de hiçkimsenin dikkatini çekmeme konusunda en başarılı olan marka/modellerden biri;

Blancpain Fifty Fathoms Bathyscaphe 38mm

Resim

Fırçalanmış çelik kasa ile çizilmelere nispeten dayanıklı, neredeyse field watch a kayan diver tarzı (submariner 6538 ile benzetilebilir), diver olmasına rağmen 11mm kalınlık, kendini kanıtlamış Frederic Piguet 1150 mekanizma ve marka değeri ile kriterlerinizi karşılayan en güçlü aday olabilir.

Longines Legend Diver 36mm

Resim

Sonraki aday yakın zamanda bayilerde görülebilecek olan Legend Diver 36. Yazınızdan sezdiğim retro isteği dahil diğer kriterlerinizi sağlayan, boynuz yapısıyla 36mm'den biraz daha büyük duran, dengeli bir saat.

Rado Captain Cook

Resim

Üçüncü ise düşük bütçeli Black Bay 58 sayılabilecek ancak özgün bir model olan Captain Cook. Estetik olarak çok hoşuma gitse de boyut olarak benim kriterlerimin dışında kalıyor ancak sizin bileğinizde dengeli duracağını düşünüyorum. Az daha zorlarsak Omega Railmaster ve Nomos Club da konuşuyor olabiliriz ama tarz olarak uzak olmasa da kriterlerinizin dışına çıkmış oluyoruz.

Keyifli denemeler :champ:
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 99 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners