Chronograf Saat Tavsiyesi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Chronograf Saat Tavsiyesi

Mesaj mbs1905 » 25 May 2019, 13:48

Merhaba Üstadlar,

Koleksiyonda otomatik bir chronograf eksikliği hissediyorum. Belki kullanacağım bir özellik değil ama hoşuma gidiyor. Daha çok dress/casual kullanacağım için deri kayışlı (siyah veya kahverengi) bir model bakıyorum. Bu anlamda Cluedo Bernard TSF ihtiyaçlarıma cevap verir mi yoksa üzerine bir miktar daha koyup alpina, hamilton gibi markaların ikinci ellerine mi yöneleyim? Louis Erard'da olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler..
En son mbs1905 tarafından 26 May 2019, 15:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Burak
Kullanıcı avatarı
mbs1905

Re: Chronograf Saat Tavsiyesi

Mesaj Tolgi06 » 25 May 2019, 14:14

Merhaba mbs1905, forumda CB TSF 2.elde gayet makul fiyatlara mevcut. Bence ilk krono için güzel bir başlangıç olacaktır mekanizması da gayet başarılı, optik olarak beğendiysen tabi. İleriki evrede zaten model yükseltmek için Hamilton ve ötesi için de önde engel yok :D .
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj Ankthas » 25 May 2019, 14:21

CB pek rağbet görmedi ama Hamilton - Jazzmaster Chrono ve Tissot - Coutourier 2. elde uygun fiyatlara alınabiliyor. Bütçenizi arttırırsanız ve eğer bulabilirseniz şahsen kullandığım Seiko - Ananta Chrono'ları da tavsiye ederim, çok çok kaliteli saatler ve çelik bilezikli oldukları için hem dress hem casual rahatlıkla kullanılabilir:

Resim

Resim
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj mbs1905 » 25 May 2019, 14:40

Tolgi06 yazdı:Merhaba mbs1905, forumda CB TSF 2.elde gayet makul fiyatlara mevcut. Bence ilk krono için güzel bir başlangıç olacaktır mekanizması da gayet başarılı, optik olarak beğendiysen tabi. İleriki evrede zaten model yükseltmek için Hamilton ve ötesi için de önde engel yok :D .

Optik olarak beğendim esasen ama almışken 1-2 daha koyup Hamilton veya Alpina mı alsam diyorum. Biliyorsun saati çok çabuk elden çıkaran biri değilim aldığımı kullanıyorum genelde. :)

Ankthas yazdı:CB pek rağbet görmedi ama Hamilton - Jazzmaster Chrono ve Tissot - Coutourier 2. elde uygun fiyatlara alınabiliyor. Bütçenizi arttırırsanız ve eğer bulabilirseniz şahsen kullandığım Seiko - Ananta Chrono'ları da tavsiye ederim, çok çok kaliteli saatler ve çelik bilezikli oldukları için hem dress hem casual rahatlıkla kullanılabilir:

Hamilton Jazzmaster Chronolar aslında çok hoşuma gitti. Seiko'nun benzer güneş enerjili bir saati var o yüzden çelik değilde deri kayışlı istiyorum.
Burak
Kullanıcı avatarı
mbs1905

Mesaj copycat » 25 May 2019, 15:09

Ben bu ikisini kullanıyorum memnunum. İkisini de tavsiye ederim.ResimResim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj mbs1905 » 25 May 2019, 16:35

İki saatte gerçekten çok şık. Alpina, Hamilton, Maurice Lacroix, Louis Erard veya CB TSF ekseninde bir tercihim olacak sanırım.
Burak
Kullanıcı avatarı
mbs1905

Mesaj dkmbismarck » 25 May 2019, 20:08

maurice lacroix aikon chrono öneririm.Resim

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
dkmbismarck

Mesaj Althor » 25 May 2019, 20:33

Frederique Constant Healey serisini bu aralar çok beğeniyorumResimResim

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Althor

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 84 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners