İlk lüks saat seçimim nasıl olmalı ?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

İlk lüks saat seçimim nasıl olmalı ?

Mesaj yagizbasoglu » 19 May 2019, 18:11

18 yaşındayım ve şuan 564 calibre bir omega constellation ını çelik kordonla birlikte severek kullanıyorum.Bu saati seçmemin en büyük sepeblerinden biride,bileklerimin ince olması ve kaliteli bir swiss saat istememdi.Fakat gördüğüm kadarıyla saat ne kadar güzel gözüksede,özellikle benim yaşımdaki birinin günlük kullanımına göre çok hassas kalıyor.Mezun olduğumda ailemin katkısıyla yeni bir saat alacağım.Aradığım özellikler gerektiğinde t-shirtle gerektiğinde takım elbiseyle takabileceğim,özellikle bileğime büyük gelmeyecek,dayanıkllı bir saat olması.Ben uzun araştırmalar sonucu seçenekleri az çok eledim.Sizce hangisini seçmeliyim ?

1-Omega seamaster professional co axial 300m mid size (36.25 mm olan model,koluma denedim,kadın saati gibi durmuyor kesinlikle ve çok güzel oturuyor,çok büyük ihtimalle bunu almayı düşünüyorum)
2-Tudor 36mm(hiç deneme fırsatım olmadı ama çok güzel bir saat olduğunu söylüyorlar)
3-Oris-65 36mm ( Hoş bir saat,fakat açıkcası seamaster dururken bunu almak istemiyorum)
4-Rolex explorer 36mm ( 36mm liğini denemek için bulamadım ve türkiyede nasıl bir fiyata bulabilirim açıkcası bilmiyorum.büyük ihtimalle bütçemi aşar,ilerisi için değerlendirebilirim)

Eğer burda belirtmediğim fakat iyi olduğunu düşündüğünüz önerilerinz varsa lütfen söyleyin.Şimdiden çok teşekkür ederim okuyup yardımcı olan herkese
Kullanıcı avatarı
yagizbasoglu

Re: İlk lüks saat seçimim nasıl olmalı ?

Mesaj morningstar » 19 May 2019, 18:31

Listeye bakıldığında benim için ilk sırada Omega gelir çünkü tek saat olarak kullanacaksınız hem spor hemde klasik kıyafete gidecektir.Explorer daha klasik kalıyor benim gozumde yaşınızıda göz önüne alınca smp mantıklı olacaktır ancak bezeli seramik seçin derim.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
morningstar

Mesaj yagizbasoglu » 19 May 2019, 19:02

morningstar yazdı:Listeye bakıldığında benim için ilk sırada Omega gelir çünkü tek saat olarak kullanacaksınız hem spor hemde klasik kıyafete gidecektir.Explorer daha klasik kalıyor benim gozumde yaşınızıda göz önüne alınca smp mantıklı olacaktır ancak bezeli seramik seçin derim.

Zaten seramik olanı alacağım.Fakat Black bay ve explorer da benim için hergün takılabilecek saatler.Explorer biraz bütçemi aşıyor o ayrı mesele.
Kullanıcı avatarı
yagizbasoglu

Mesaj morningstar » 19 May 2019, 19:06

yagizbasoglu yazdı:
morningstar yazdı:Listeye bakıldığında benim için ilk sırada Omega gelir çünkü tek saat olarak kullanacaksınız hem spor hemde klasik kıyafete gidecektir.Explorer daha klasik kalıyor benim gozumde yaşınızıda göz önüne alınca smp mantıklı olacaktır ancak bezeli seramik seçin derim.

Zaten seramik olanı alacağım.Fakat Black bay ve explorer da benim için hergün takılabilecek saatler.Explorer biraz bütçemi aşıyor o ayrı mesele.
Omega varken bb almak benim için anlamsiz olurdu fakat ikiside iyi markalar sonuçta siz hangisini begendiyseniz o modeli alın bence kişisel zevk e giriyor bu işler.

Kullanıcı avatarı
morningstar

Mesaj yagizbasoglu » 19 May 2019, 19:08

morningstar yazdı:
yagizbasoglu yazdı:

Omega varken bb almak benim için anlamsiz olurdu fakat ikiside iyi markalar sonuçta siz hangisini begendiyseniz o modeli alın bence kişisel zevk e giriyor bu işler.

Bende omegaya daha yatkınım şuan sizin dediğiniz gibi,ama tudor hakkında bilgi verebilecek arkadaşlar yardımcı olursa değerlendirebilirim belki
Kullanıcı avatarı
yagizbasoglu

Mesaj justaguy » 19 May 2019, 20:06

Keşke 18 yaşımda benim de bu çeşit dertlerim olsaydı :lol:

Şaka bir yana Omega Seamaster'ı alıp geçin 8-)

Şimdiden hayırlı olsun :champ:
Kullanıcı avatarı
justaguy

Mesaj yagizbasoglu » 19 May 2019, 20:39

justaguy yazdı:Keşke 18 yaşımda benim de bu çeşit dertlerim olsaydı :lol:

Şaka bir yana Omega Seamaster'ı alıp geçin 8-)

Şimdiden hayırlı olsun :champ:

6 aydır falan aralıksız araştırıyorum sanırım :) Seamaster ilk tercihim zaten ve alırsam asla pişman olmayacağımı biliyorum.Fakat bb 36 da çok hoşuma gitmeye başladı bugün itibariyle,biraz arada bıraktı beni açıkcası :/
Kullanıcı avatarı
yagizbasoglu

Mesaj schavelle » 19 May 2019, 20:56

Tudor Black Bay 36'yi yurtdisinda havalaninda denedim. 41'den farkli olarak cok daha kibar ve zarif buldum.
Explorer 114270 (36mm olan) 2. el Bagdat Caddesi'nde Erenkoy'de bir magazada denedim. Gecen sene dolarin firladigi 7 lira oldugi zamanlarda kutulu belgeli 4500 dolardi. Bence mukemmel bir saat. Tabi bahsettigim saat coktan satildi.
Benim bilegim cok incedir bu sebeple buyuk saat pek takamiyorum.
Secenekler arasinda butcenize gore yukaridaki 2 tanesini oneririm.
Dayanikli, spor ama bir yandan goze batmayan ve versatil saatler. Ustelik cok sik karsilasilan model de degiller.
Smp 300 fazla spor kaciyor, bir de tasarim dilinden kisa surede sogudum. Yine de meraklisi cok bir de mekanizmasi Tudor bb 36'dan iyi.ResimResim

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
schavelle

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 91 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners