İlk lüks saat seçimim nasıl olmalı ?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: İlk lüks saat seçimim nasıl olmalı ?

Mesaj Moccstudio » 20 May 2019, 13:04

Tag Heuer monaco (39mm dir genişliği) yu da kolunda görmelisin bence. Yaşın itibariyle gelişimini de göz önünde bulundurarak, bileklerin kalınlaşsada en geniş hale geldiğinde bile saat, bileğinde kendini gösterecek, ömür boyu kullanabileceğin bir tercih yapmış olursun kanımca.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Moccstudio

Mesaj raven » 20 May 2019, 15:14

Tudor yeterince prestijlidir. Ülkemizdeki saat cahillerin sözlerini kulakardı edin. Tudor alın keyfinize bakın. :thumbup: Tudor u ikinci el alıp Rolex için para biriktirip ileride Tudor u satıp Rolex alabilirsiniz. Fakat bence almaya gerek olmadığını düşüneceksiniz :D
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj schavelle » 20 May 2019, 23:32

Ortaligi karistirmak istemedim ama Tudor Black Bay 58 deneyince tamam dedim (ki dalis saati cok tercih ettigim bir sey degil istisnalar haric). Foto cok net cikmamis olabilir ama kibar tasarim, ince bir 39mm boyut, mukemmel bilezik, yeni inhouse mekanizma, omurluk tank gibi saat... Yarin bir gun Rolex'e gecmek isterseniz satmaya calistiginizda degerini gorece olarak koruyacagini dusunuyorum.Resim

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
schavelle

Mesaj yagizbasoglu » 21 May 2019, 00:11

raven yazdı:Tudor yeterince prestijlidir. Ülkemizdeki saat cahillerin sözlerini kulakardı edin. Tudor alın keyfinize bakın. :thumbup: Tudor u ikinci el alıp Rolex için para biriktirip ileride Tudor u satıp Rolex alabilirsiniz. Fakat bence almaya gerek olmadığını düşüneceksiniz :D

Valla doğruyu söylemek gerekirse kendim alıyor olsam,tudor alırdım direk sanırım.Ama babamın yardımıyla alıyorum,şuan tudor alıp ilerde üstüne para koyup rolex alalım desem,daha yeni saat aldık diceğini biliyorum :) O yüzden alabildiğimde değerini koruyacak bir saat alırsam daha iyi olucak benim için
Kullanıcı avatarı
yagizbasoglu

Mesaj sieger » 21 May 2019, 11:44

schavelle yazdı:Ortaligi karistirmak istemedim ama Tudor Black Bay 58 deneyince tamam dedim (ki dalis saati cok tercih ettigim bir sey degil istisnalar haric). Foto cok net cikmamis olabilir ama kibar tasarim, ince bir 39mm boyut, mukemmel bilezik, yeni inhouse mekanizma, omurluk tank gibi saat... Yarin bir gun Rolex'e gecmek isterseniz satmaya calistiginizda degerini gorece olarak koruyacagini dusunuyorum.Resim

hocam nerede denediniz? Ben ankara rolex ADden siparis ettim 2 ay oldu hala gelecek saat.. gidip alsam daha iyi olacak cidden.
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj schavelle » 21 May 2019, 13:32

sieger yazdı:
schavelle yazdı:Ortaligi karistirmak istemedim ama Tudor Black Bay 58 deneyince tamam dedim (ki dalis saati cok tercih ettigim bir sey degil istisnalar haric). Foto cok net cikmamis olabilir ama kibar tasarim, ince bir 39mm boyut, mukemmel bilezik, yeni inhouse mekanizma, omurluk tank gibi saat... Yarin bir gun Rolex'e gecmek isterseniz satmaya calistiginizda degerini gorece olarak koruyacagini dusunuyorum.Resim

hocam nerede denediniz? Ben ankara rolex ADden siparis ettim 2 ay oldu hala gelecek saat.. gidip alsam daha iyi olacak cidden.

Türkiye'de ne fiyat verdiler?
Katar'da 20-25 Şubat tarihlerinde düzenlenmiş olan Doha Jewelery and Watches Exhibition'da denedim.
2 adet çelik bilezikli 1 adet de kumaş kayışlı vardı. Stokta olmasına ben de çok şaşırdım. Rolex'in Katar bayisi 51 East'in dev bir sergi alanı vardı.
Önerim 51 East'i önce telefonla arayarak stok durumunu kontrol etmenizi ardından gidip almanızı öneririm. Hem uçakla vardıktan sonra ücretsiz vize ile giriş yapabiliyorsunuz, yani ABD veya Avrupa'dan daha kolay, hem de tahminen daha iyi fiyat vereceklerini düşünüyorum.
Saat çok güzel bu arada (ki çok dalış saati meraklısı değilimdir)
Kullanıcı avatarı
schavelle

Mesaj sieger » 21 May 2019, 13:54

@schavelle hocam liste fiyati 3250 dolardi yanilmiyorsam, belki %5 gibi bir indirim yaparlar belki, cunku genelde yapiyorlar, ama alirsam siparis usulu gelecek o yuzden hic yapmama ihtimalleri de var.
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj rolexcollector » 21 May 2019, 14:14

sieger yazdı:@schavelle hocam liste fiyati 3250 dolardi yanilmiyorsam, belki %5 gibi bir indirim yaparlar belki, cunku genelde yapiyorlar, ama alirsam siparis usulu gelecek o yuzden hic yapmama ihtimalleri de var.
10 15 zorlayın tudor da.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 197 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners