26mm Saat Takmak Çok mu Abes Kaçar?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

26mm Saat Takmak Çok mu Abes Kaçar?

Mesaj Roxio » 12 May 2019, 19:35

Merhabalar. Büyük kasa saatlerdense küçük kasaları daha çok seviyorum. Bileğim 16cm.
26mm çok mu küçük durur 16cm kol için?
Kullanıcı avatarı
Roxio

Re: 26mm Takmak Çok mu Abes Kaçar?

Mesaj danGerfuLL » 12 May 2019, 19:44

16 cm bilege 26 mm [emoji848]
Soyle bir hesap yapalim: 16 cm bileginizi bir dikdortgen seklinde dusunelim. Cevre 16 ise 5 5 3 3 ya da 6 6 2 2 gibi ayrit uzunluklari olacaktir.

26 mm capi yuvarlasak boydan 30 mm desek 3 cm yapar.
Altin oran 1.618 gibi bir deger iken 6/3 ya da 5/3 gibi oranlar 1.618in uzerinde oldugu icin cok da pot durmayacaktir kanaatine vardim. [emoji846] Muhim olan altin orana yakin olmasi. [emoji1303]

Cok matematiksel bir yaklasim oldu. [emoji16][emoji16]

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj eraslani » 12 May 2019, 22:27

26 mm,bilek ölçüsünden ziyade saat için çok küçük bir ölçü. Tavsiyem 36-40 mm arası modellere yonelmeniz olur.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Speedmaster » 12 May 2019, 22:54

Merhaba, 26 mm kasa çaplı saatler genelde bayanların kullandığı modellerde görülmektedir. Eğer küçük çaplı bir saat düşünüyorsanız 36 mm çaplı saatleri tavsiye edebilirim.
Kullanıcı avatarı
Speedmaster

Mesaj sieger » 12 May 2019, 23:05

acikcasi cok da abes kacacagini dusunmemekle beraber., gunumuz modasinda buyuk saatlere alisan gozler icin biraz garip durabilir ancak, eski filmlere falan bakarsaniz, zaten eskiden hep ufacikmis. Tabi 26 olmasi biraz ufak olabilir, ama zamaninda philippe defuor bile bir saatin 34mm olmasi gerektigine uzun sure inat etmistir, daha sonra asiri talepten oturu saatlerini 37mm olarak yapmaya baslamistir. O yuzden ufak saatlere sempatim asiri olsa da 26ufak olabilir, illa kucuk seviyorsaniz bence 34-39 arasina bakmalisiniz.
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj buzz » 12 May 2019, 23:35

Ayrıca bileğiniz de düşündüğünüz kadar ince değil. Benim de 16.75cm gibi bir bilek ölçüm var. 42mm diverların dahi oldukça konforlu ve şık durduğu kanaatindeyim. Bunda diverlar'da biraz kaslı görüntü seviyor olmamında payı olabilir ancak 40mm'ye kadar kesinlikle bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. En azından 34mm altına inmemenizi tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
buzz

Mesaj eraslani » 12 May 2019, 23:35

Kol saatleri ilk olarak kadınların kullanımı için üretildiğinden ebatları çok küçüktü.1.dünya savaşıyla birlikte erkekler arasında da kullanımı yaygınlaşmaya başladı çünkü zor koşullar altında cep saatine göre daha kullanisliydi.Zaman içerisinde ebatları sürekli büyüyerek bence ortalama erkek bileği için ideal ölçü olan 40 mm ve uzeri boyuta ulaştı.Ebat büyümesi akımını abartarak tasarlanmış duvar saati boyutlarında garip saatleri saymazsak bence güncel ebatlar olması gerektiği gibi.

Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj sieger » 13 May 2019, 00:05

eraslani yazdı:Kol saatleri ilk olarak kadınların kullanımı için üretildiğinden ebatları çok küçüktü.1.dünya savaşıyla birlikte erkekler arasında da kullanımı yaygınlaşmaya başladı çünkü zor koşullar altında cep saatine göre daha kullanisliydi.Zaman içerisinde ebatları sürekli büyüyerek bence ortalama erkek bileği için ideal ölçü olan 40 mm ve uzeri boyuta ulaştı.Ebat büyümesi akımını abartarak tasarlanmış duvar saati boyutlarında garip saatleri saymazsak bence güncel ebatlar olması gerektiği gibi.

dediginize kesinlikle katilmakla beraber belki de aliskanliktan, ben mesela rolex sub taktigimda kolumda tokozla geziyorujm gibi bir his oluyor ve saga sola carpiyorum, belki bir aliskanlik meselesi bilmiorm ama, 36mm explorerla gezerken cidden cok rahatim. Belki inceligi de onemli olabilir, bilemiyorum ki. Diger yandan mesela kol saatini moda olarak ilk cikartan firma cartier, onlarin da eski tum saatleri ufacik, sebepleri anlamak biraz zor, ama ne bileyim, richard mille gibi 50mmlik saatler de cidden acaip geliyor, adam saati takmis degil de, saat adami takmis dicem utanmasam.
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 134 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners