Oris Classic Date vs. Victorinox Inox?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Oris Classic Date vs. Victorinox Inox?

Mesaj danny1538 » 24 Nis 2019, 16:36

Merhabalar,

Bir yıl önce Tag Heuer Monaco'yu alırken bana çok faydalı öneriler veren ve doğru yönlendirmeler yapan forumdaşlardan tekrar yardım rica ediyorum :)

Bir süredir, daha çok haftasonları takmak için spor denilebilecek tarzda bir saat arıyorum. Uzun aramalardan sonra Victorinox'un aşağıda linki bulunan Inox serisinden bir model beğendim;

https://www.victorinox.com/ch/en/Produc ... l/p/241834

bu saat için 4000 TL civarında bir fiyat aldım. Ancak tam karar verecekken, bir arkadaşımın "bu fiyatlara çıkıyorsan neden Oris almıyorsun?" sorusuyla kafam karıştı. Oris modellerine baktım ve şu Classic Date modeli gerçekten beğendim;

https://www.saatvesaat.com.tr/saat/erke ... 752085/PD/

Bu saat için de aldığım fiyatlar aynı düzeyde (4000 küsür). Ancak bu iki saat gerçekten karşılaştırılamayacak saatler (marka, model vs.) gibi geliyor. Oris net bir şekilde takım elbise saati ve bu açıdan saat ihtiyacım aslında yok (Submariner ve Monaco zaten bunu karşılıyor). Victorinox'un avantajı hem spor hem de elbise ile takılabilecek bir saat ve görünüşü gerçekten çok güzel ama "4000 TL Victorinox'a verilir mi?" sorusu kafamı kurcalıyor. Bu açıdan da Oris'e de yöneliyorum.

Değerli yorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
danny1538

Re: Oris Classic Date vs. Victorinox Inox?

Mesaj eraslani » 24 Nis 2019, 17:12

İnox'u markadan biraz bağımsız düşünmeliyiz ,çünkü özel bir model ve ben de çok beğeniyorum. Kadranda bulunan marka amblemi beni rahatsız ettiği için almayı düşünmedim ama defalarca kolumda denemislogom vardır.Kullanim amacınıza da cık oturur gibi.
Bu kıyasta oris çok sıradan kalıyor.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj danny1538 » 24 Nis 2019, 17:24

eraslani yazdı:İnox'u markadan biraz bağımsız düşünmeliyiz ,çünkü özel bir model ve ben de çok beğeniyorum. Kadranda bulunan marka amblemi beni rahatsız ettiği için almayı düşünmedim ama defalarca kolumda denemislogom vardır.Kullanim amacınıza da cık oturur gibi.
Bu kıyasta oris çok sıradan kalıyor.

4000 TL Victorinox için biraz fazla değil mi? :roll:
Kullanıcı avatarı
danny1538

Mesaj eraslani » 24 Nis 2019, 17:31

Victorinox için çok fazla ama otomatik inox için olmayabilir.
Birkaç ay önce çelik bilezikli pilli versiyonu için 2600 tl fiyat görmüştüm..Satıcı ısrarla bunun bir fırsat olduğunu söylese de gaza getiremedi tabii [emoji38]

Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj danny1538 » 24 Nis 2019, 17:34

Evet pilli modelleri şu an 2600'den satıyorlar ama pilli oldukları için ona çok elim gitmiyor. Ayrıca otomatik olanların pillerden ufak tefek dizayn farkları var. Otomatiklerin kadranları daha şık ve daha çok kayış seçeneği mevcut.
Kullanıcı avatarı
danny1538

Mesaj Maradona » 24 Nis 2019, 17:39

Oris elenir bu maçta... Victorinox harikaymış gerçekten, fiyatı da makul bence... [emoji173][emoji106]
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj copycat » 24 Nis 2019, 17:40

Victorinox genelde hafife alınan bir marka ama çelik ve cam kalitesi gerçekten gayet iyi. Oris çok daha üst düzey bir marka olsa da gönderdiğiniz model hem çok sıradan, hem de sizin rotasyonunuzda yer bulabileceğini düşünmüyorum.

Victorinox inox tamamen kendi tarzı olan özel bir model. Yurtdışı fiyatları da bu seviyede ise 4000'e alınabilir. Zaten döviz kurlarıni düşününce artık 4000 yüksek bir meblağ değil. Seiko'nun sıradan diverlari 3000 olmuş.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj danGerfuLL » 24 Nis 2019, 17:46

Ben farkli bir acidan yaklasayim. Her iki saate de silikon kordon taktiginizi dusunun hangisine daha uygun olur ise gunluk kullanima da o daha uygun olur. [emoji846]

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 117 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners