Eşime Saat Almak İstiyorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Eşime Saat Almak İstiyorum

Mesaj batu » 24 Nis 2019, 03:58

Merhaba sevgili saat severler :champ:

Ben esime evlendigimizde hediye alamamistim. Onu telafi etmek adina bir saat almak istiyorum. Ama saatler hakkinda hic bir bilgim yok ne yazik ki :( bu konuda bana yardimci olabilirseniz cok sevinirim :super:

Esim bir zamanlar Tag Heuer carrera calibre 1887 kullanmisti ve cok seviyordu. Butcem 400-600 frank arasi ve mumkunse sifir almak isterim. Bilegi ince oldugu icin cok genis cerceveli bir model dusunmuyorum. biraz baktigimda hamilton jazzmaster seaview gozume epey guzel geldi ama kullanimi ya da islevi konusunda bir fikrim yok :roll:
Bana onerebileceginiz bir saat var midir acaba? Ya da saat arastirirken nelere dikkat etmeliyim ?

Yardimci olabilirseniz cok sevinirim, herkese iyi gunler dilerim :champ:
En son batu tarafından 24 Nis 2019, 11:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
batu

Re: Eşime Saat Almak İstiyorum

Mesaj khef » 24 Nis 2019, 11:07

Merhaba Batu,

Aşağıdaki başlıkta benzer bir konu devam ediyor; yardımcı olacaktır. :arrow:

http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=62&t=31004#axzz5ldrQhZq7
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj batu » 24 Nis 2019, 11:25

Merhabalar Khef,

Arkadasimizin esi bayan, benim esim erkek :)
Yine de tesekkurler ilginiz icin :champ:
Kullanıcı avatarı
batu

Mesaj khef » 24 Nis 2019, 12:17

O zaman hemen fikir vereyim; 600 chf bandında sıfır, otomatik, swiss made seçenekleri çok az olacaktır. Chrono otomatik isterseniz bir elin parmaklarını geçmez. Ancak quartz seçeneği uygun ise bir çok giriş seviye marka ve modelleri mevcut. Tissot, Hamilton, Rado ilk aklıma gelenler; markaları çeşitlendirmek mümkün.

Eğer japonlar işin içine girerse otomatik bulma şansınız artacaktır. Seiko'nun Presage ve Prospex serilerine bakmanızı tavsiye ederim. Elbette bunlar çok genel bilgiler, eşinizin zevkini ve tarzını belirtirseniz üyelerden nokta atışı öneriler gelecektir. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj batu » 24 Nis 2019, 13:09

Cok tesekkurler lakin zevkini nasil belirtecegimi bilmiyorum ne yazik ki :/ tek bildigim Tag Heuer ile kucuk bir ask yasadigiydi :lol:
Pilli saatleri sevmedigini biliyorum, swiss made olmasi tercihim olur acikcasi :)
Bir de chrono otomatik ve quartz secenekleri ne demek bilmiyorum :cry:
Bu bilgileri kabacada olsa edinebilecegim bir icerik var midir sayfada acaba? Oturup okuyayim hepsini :geek:
Sizce hamilton un belirttigim modeli nasil peki? Iyi bir saat mi?
Kullanıcı avatarı
batu

Mesaj Ufkynl » 24 Nis 2019, 14:56

Bence seçiminiz gayet isabetli. Hiç kafa karistirmsyin. Beğendiğiniz modeli alin. Hamilton iyidir.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj eraslani » 24 Nis 2019, 15:16

Hamilton broadway serisi modellere bakabilirsiniz ,fiyatları bütçenize yakın bildiğim kadarıyla.Resim

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Firochromis » 24 Nis 2019, 15:56

batu yazdı:Cok tesekkurler lakin zevkini nasil belirtecegimi bilmiyorum ne yazik ki :/ tek bildigim Tag Heuer ile kucuk bir ask yasadigiydi :lol:
Pilli saatleri sevmedigini biliyorum, swiss made olmasi tercihim olur acikcasi :)
Bir de chrono otomatik ve quartz secenekleri ne demek bilmiyorum :cry:
Bu bilgileri kabacada olsa edinebilecegim bir icerik var midir sayfada acaba? Oturup okuyayim hepsini :geek:
Sizce hamilton un belirttigim modeli nasil peki? Iyi bir saat mi?

Saatleri çekici kılan içlerindeki mekanizmalardır. Bu mekanizmalar temelde ikiye ayrılır: 1. Pille çalışanlar, 2. Mekanikler

Mekanik çalışan bir saatin içinde yüzlerce parça olur. Ya kurarak (kurmalı) ya da el hareketinden kendi kendine kurularak (otomatik) enerjiyi biriktirirler ve bu enerjiyle çalışırlar. Bu forumdan tavsiye istiyorsanız tercih her zaman mekanik modellerden yana olur. Bütce az diye pillilere yönlenmeyin, uygun fiyatlı mekaniklere yönlenin. Fiyatı uygun diye mekanizmasının kötü olduğunu düşünmeyin, saat piyasasında pek çok şey pazarlamayla ilgilidir.

Krono denen şey bazı saatlerde bulunan ve kronometre özelliğidir. pilli veya mekanik saatlerde bulunabilir. Mekanik kronograflar en karmaşık mekanizmalardan biridir ve dolayısıyla pahalıdır.

Tissot, Hamilton, Seiko markalarını tavsiye ederim. İlk ikisi swiss, sononcusu Japondur. ama Seiko'yu da hiç yabana atmayın, mekanizma ve kalite anlamında swisslerden geri kalmaz.
Kullanıcı avatarı
Firochromis

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 146 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners