Eşime doğum hediyesi saat için tavsiyeler...

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Eşime doğum hediyesi saat için tavsiyeler...

Mesaj sabonis » 25 Nis 2019, 23:41

Eşim 4-5 senedir victorinox ambassador mekanik saatini aralıksız kullanıyor. Ben de alırken tereddüt içindeydim ama benden fazla benimsedi. :thumbup: Ben longines otomatik almak istemiştim ısrar da ettim ama mutfak malzemelerini severek kullandığı için midir bilmem victorinox da karar kıldı. :D

İnşallah çocugunuzu sağ salim kucağınıza alır sağlıklı mutlu bir şekilde büyütürsünüz :champ:
Kullanıcı avatarı
sabonis

Mesaj Umutt » 30 Nis 2019, 22:18

Öncelikle şimdiden hayırlı olsun Sevgili Çağatay, rabbim evladınızı, hayırlısıyla sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.. Bu konuya biraz özenerek yazayım istedim, o yüzden biraz geç dahil oldum.

Benim önerim bütçe dostu seçenekler içinde kırmızı kardanlı Presage olurdu. ( diğer Japon önerilerim; Orientstar Classic ve Citizen Eco Drive serileri) Mondaine'in ikonik tasarımı tartışılmaz olmakla birlikte, genel kalite algısı açısından Japon rakiplerinin gerisinde kalabileceğini düşünüyorum)

Giriş segmentinde Tissot, Rado, Movado, Fc, Oris ve Bulova'ya bakılabilir. ( Benim tercihim geçtiğimiz yıl, rectangle kasa bir Tissot olmuştu, bilekteki duruşunu halen ikimiz de çok beğeniyoruz)

Açılış mesajını dikkate alarak, orta ve üst segmentte bir arayış olmadığını anlıyorum ancak ikinci el seçeneği gündeme gelirse, Longines, Ml, Omega, Cartier ve tabi ki Rolex (Datejust) de rekabetçi modeller olduğunu düşünüyorum.

Seçim ne olursa olsun, ikinizin de içine sinen bir seçimin, evinizin çiçeği burnunda annesinin bileğini süslemesi dileğiyle..
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj CptOz » 01 May 2019, 23:04

Çağatay bey bu güzel haber için şimdiden sağlık, sıhhat ve mutluluklar diliyorum. Saat tavsiyesine gelince hanımefendi bence ne alırsanız beğenir... ResimResim
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj cagatay1903 » 02 May 2019, 10:56

görkemk yazdı:valla hanıma uygun saattleri varmı bilmiyorum ama BALL çocuğunuz doğunda hanımla çektirdiğiniz ilk fotoyu saate enamel baskı yapabiliyor çok güzel en azından kendiniz için düşünebilirsiniz.

https://shop.ballwatch.ch/en/enamel

Görkem bey bu çok güzelmiş gerçekten. 40mm bir saat hem erkek hem de kadın da gayet güzel de taşınır bence ancak fiyatı bütçe dahilinde mi onu bilemedim
Kullanıcı avatarı
cagatay1903

Mesaj metanastis » 02 May 2019, 13:05

Mondaine bayanlar için çok şık ve sevmeyen görmedim :) Mondaine backlight alabilirsin (:
Kullanıcı avatarı
metanastis

Mesaj Mandos » 09 May 2019, 17:07

Hepsiburada'da kadınlar günü için %20 indirim var. Kırmızı Seiko Presage şu an 1600 TL mesela. Ondan uygun hoş modeller de var. :champ:

Misal: https://www.hepsiburada.com/seiko-prsag ... Abt%20Saat
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj Ufkynl » 09 May 2019, 22:08

Bu arada maradona bayadır forumda degil. Umarım yolundadır hersey..

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj Mandos » 09 May 2019, 22:16

Ufkynl yazdı:Bu arada maradona bayadır forumda degil. Umarım yolundadır hersey..

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En son 5 saat önce giriş yapmış. Paylaşım konusunda bayadır yok ama zaten forumun eski üyeleri de bir kaç aydır aktif değil pek. İnsanların tadı tuzu kalmadı tabi ekonomiden siyasetten sonra. En basit SKX'i bile alamıyoruz artık bir asgari ücret oldu fiyatı.
Kullanıcı avatarı
Mandos

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 88 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners