Radyo kontrollü saat

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Radyo kontrollü saat

Mesaj harun » 18 Nis 2019, 18:43

Aşağıdaki saati ikinci el olarak almıştım. Türkiye'den sinyal almadığını biliyordum, analog gösterge, dijital hafızaya sahip olduğu için manuel olarak kullanabileceğimi düşünmüştüm.

Ama ne yaptımsa saati çalıştıramadım. http://www.unichron.de/de/Home sitesindeki Almanca kullanım kılavuzunu Google Translate vasıtasıyla cümle cümle Türkçe'ye çevirip çalıştırmayı denedim, başaramadım. Kılavuzda manuel kullanıma dair bir bilgi yok gibi geldi.

Saatin pili var, yani bitik değil, kılavuz yardımıyla kolları hareket ettirebiliyor, istediğim saate getirebiliyorum ancak öylece kalıyor, manuel hareket etmesi gerekir, zira zaten radyo kontrolünün aktif olduğu bölgelerde dahi 24 saatte ancak bir iki defa sinyal alıyor, diğer zamanlar quartz harekete göre zamanı manuel gösterir. Bu durumda hiç sinyal alınmayan yerlerde de saatin çalışması gerek, ancak çalıştıramıyorum.

Saati manuel olarak nasıl çalıştırılabileceğim konusunda bilgisi olan varsa yardımınızı beklerim.

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
harun

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 86 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners