Çelik Rolex Alternatifleri

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Çelik Rolex Alternatifleri

Mesaj görkemk » 17 Nis 2019, 10:46

olablir tabi ama hiç biri rolexin tanınma bilinirlik etkisini yaratmaz günlük kullanımda
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj tarkani » 17 Nis 2019, 11:01

sieger yazdı:bir sorum var, neden 2. el dusunmuyorsunuz? Bazen fiyatlari acimasiz olabiliyor, kabul,ama var.
Ayrica Denizin de dedigi gibi, eskiden rolex neyse su an tudor da o gibi gorunuyor, aklinizda olsun.

Bu arada birinci eldeki tedarik sıkıntısı ikinci eldeki fiyatları da arttırmış durumda. Bakınmaya yeni başladım ama ikinci el fiyatları da çok mantıklı değil malesef.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
tarkani

Mesaj tarkani » 17 Nis 2019, 11:57

görkemk yazdı:olablir tabi ama hiç biri rolexin tanınma bilinirlik etkisini yaratmaz günlük kullanımda

Gösteriş veya kendimi ispat gibi bir düşünce veya niyetim olsaydı IWC’den önce Rolex alırdım. Forumda Rolex hakkında çok yazıldı çizildi. Aynı konuları tekrar tartışmaya açmak istemiyorum. Kısaca şöyle diyeyim; fiyat/performans açısından en iyi saatler bence Rolex’te var. Performanstan kasıtım, kalite ve kullanışlılık. Eşime 5 sene önce datejust aldık, 5 senedir neredeyse her gün kullanıyor. Plaja da düğüne de aynı saati takabiliyor.

El Primero’nun open heart olmayan modellerini severim. Eğer IWC’mi satarsam onun yerine düşünebilirim.

“İlle de Rolex” diyorum gibi oldu ama uzunca bir süredir bakınıyorum gerçekten başka alternatif bulamıyorum. [emoji16]

Kullanıcı avatarı
tarkani

Mesaj rolexcollector » 17 Nis 2019, 12:12

tarkani yazdı:
görkemk yazdı:olablir tabi ama hiç biri rolexin tanınma bilinirlik etkisini yaratmaz günlük kullanımda

Gösteriş veya kendimi ispat gibi bir düşünce veya niyetim olsaydı IWC’den önce Rolex alırdım. Forumda Rolex hakkında çok yazıldı çizildi. Aynı konuları tekrar tartışmaya açmak istemiyorum. Kısaca şöyle diyeyim; fiyat/performans açısından en iyi saatler bence Rolex’te var. Performanstan kasıtım, kalite ve kullanışlılık. Eşime 5 sene önce datejust aldık, 5 senedir neredeyse her gün kullanıyor. Plaja da düğüne de aynı saati takabiliyor.

El Primero’nun open heart olmayan modellerini severim. Eğer IWC’mi satarsam onun yerine düşünebilirim.

“İlle de Rolex” diyorum gibi oldu ama uzunca bir süredir bakınıyorum gerçekten başka alternatif bulamıyorum. [emoji16]

Doğru düşünüyorsunuz. Ama bence daytona alırsanız moonwatch almanıza gerek olmayacak.
Sub ı şiddetle tavsiye ederim daytona olmaz ise, ama bence yacht master almayın.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj Ufkynl » 17 Nis 2019, 12:22

O halde rolex için sıraya girip jlc ya da moonwatch ı ya da 2 sını birden alıp kullanın. 3 4 seneye daytona sırası gelir hem de bütçe yeniden toplanır :)
Ben olsam ilk JLC yi alırım :) kalite hissini üst noktada yasatir.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj görkemk » 17 Nis 2019, 12:53

tarkani yazdı:

ortamına göre insan gösteriş te yapmak isteyebilir bir zararı yok bence, rapçiler gibi altını pırlantayı dolamadığın sürece sorun yok. E hem rolex alınmıyor isteyince hemde IWC den önce rolex alırdım olmuyor işte adamlar satmıyorki ben daytona almaya geldim deyince. :D :D
bir iki modeli dışında rolex sevmiyorum bu arada kafalar karışmasın
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj sieger » 17 Nis 2019, 13:00

@canzdmr
Kesinlikle hocam, ama ben uzun sure tudor da rolex de kullandim, ikisi farkli saatler, hani rolexe niyetlenip tudor alinmaz tabii ki. Orada demek istedigim, eskiden rolex luks marka olarak gezmiyordu, hatta bi videoda vardi, diyorlardi, eskiden rolex 2 haftalik maas ile alinabilen, her yola gelen kaliteli swiss saatti, ancak sonra degisti tabii ki degerler. Su anda da tudor ayni seyi soyluyor, tabi kur yuzunden bizim icin o kadar da 2 haftalik maas degil ama, ana tema benzer durumda.

@rolexcollector
Bi de nazim hocam size bir sey soracagim, daytona olmazsa sub dediniz ya, ikisi kullanimi da yapisi da cok farkli saatler, hele su maxi caselerle beraber ben inanilmaz sogudum acikcasi sublardan. zaten saat gostermesi disinda takvim olarak bile ortak ozellikleri yok, kolda durusu cok farkli, agirligi hissi farkli, ondan soracagim, daytona olmazsa, neden sub?
Sorma sebebim de, ben de bu ara daytona ariyorum, beyaz kadran seramik olani, ama biliyorsunuz, alamiyoruz, ADye gidip, para hazir simdi verelim 2 seneye geliosa, o zaman ver diyorm, yok diyor siraya alamam seni, gri market de uzuyor, ama gidip sub da alternatif olamiyor bana.
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj rolexcollector » 17 Nis 2019, 13:33

sieger yazdı:@canzdmr
Kesinlikle hocam, ama ben uzun sure tudor da rolex de kullandim, ikisi farkli saatler, hani rolexe niyetlenip tudor alinmaz tabii ki. Orada demek istedigim, eskiden rolex luks marka olarak gezmiyordu, hatta bi videoda vardi, diyorlardi, eskiden rolex 2 haftalik maas ile alinabilen, her yola gelen kaliteli swiss saatti, ancak sonra degisti tabii ki degerler. Su anda da tudor ayni seyi soyluyor, tabi kur yuzunden bizim icin o kadar da 2 haftalik maas degil ama, ana tema benzer durumda.

@rolexcollector
Bi de nazim hocam size bir sey soracagim, daytona olmazsa sub dediniz ya, ikisi kullanimi da yapisi da cok farkli saatler, hele su maxi caselerle beraber ben inanilmaz sogudum acikcasi sublardan. zaten saat gostermesi disinda takvim olarak bile ortak ozellikleri yok, kolda durusu cok farkli, agirligi hissi farkli, ondan soracagim, daytona olmazsa, neden sub?
Sorma sebebim de, ben de bu ara daytona ariyorum, beyaz kadran seramik olani, ama biliyorsunuz, alamiyoruz, ADye gidip, para hazir simdi verelim 2 seneye geliosa, o zaman ver diyorm, yok diyor siraya alamam seni, gri market de uzuyor, ama gidip sub da alternatif olamiyor bana.
Sub un luglarını beğenmesem de, kolda duruşu, her kıyafetle uyumu ve en kült diberlardan biri olması sebebiyle hâlâ vazgeçilmezim.
Hatta hulk un yanına nodate alıyorum, o kadar olmazsa olmaz benim için.

Daytona çelik rolexler içinde en beğendiğim elbette, ama almak çok güç olunca sub a yönelin derim.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 141 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners