Yeni Saat İçin Öneri?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Yeni Saat İçin Öneri?

Mesaj Maradona » 23 Nis 2019, 22:37

Presage Abbas yolcudur, bağlasak durmaz... [emoji56]
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj Ufkynl » 24 Nis 2019, 08:53

Ben de presaj gider diye düşündüm fakat yerine ne gelir hiç tahmin edemiyorum. Koleksiyon çok ayrı yerlere gidiyor. E tabi usta usta olunca yol güzelleşiyor.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj copycat » 24 Nis 2019, 10:46

Saatleriniz çok güzel güle güle kullanın. Benim özellikle dikkatimi çeken, en beğendiğim longines modelini almissiniz. Longines LD'ye büyük ilgi var ama ben de onu değil, özellikle bu heritage modeli seviyorum.

Saat hakkında yorumunuzu alabilir miyim, tavsiye eder misiniz?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Firochromis » 24 Nis 2019, 15:33

Ufkynl yazdı:Ben de presaj gider diye düşündüm fakat yerine ne gelir hiç tahmin edemiyorum. Koleksiyon çok ayrı yerlere gidiyor. E tabi usta usta olunca yol güzelleşiyor.

Maradona yazdı:Presage Abbas yolcudur, bağlasak durmaz... [emoji56]

Doğru cevap Presage değildi, Seiko 6139 gidiyor :) Benim mühendis kafam saatleri tıpkı bir futbol takımı gibi kullanımlarına göre tasnifliyor. Daha çok beğendiğim bir Seiko Krono gelince mevcut kronoya yol göründü. Sanıyorum bir iki güne saat elime gelmiş olacak. :)
Kullanıcı avatarı
Firochromis

Mesaj Firochromis » 24 Nis 2019, 15:47

copycat yazdı:Saatleriniz çok güzel güle güle kullanın. Benim özellikle dikkatimi çeken, en beğendiğim longines modelini almissiniz. Longines LD'ye büyük ilgi var ama ben de onu değil, özellikle bu heritage modeli seviyorum.

Teşekkür ederim, daha güzelleri sizin olur inşallah. :champ:

Eskiden pilot saati kavramının bir kullanımı vardı, günümüzde bu kullanım ortadan kalktı. Pilot saatleri de tasarımına göre ya "dress watch" ya da daha sportif kullanımlarda koleksiyonlarda yer buluyor. Ben "dress watch" niteliğinde bu saat dışında El Primero, Oris Artelier ve Tissot Powermatic 80 kullandım. El Primero farklı bir kulvarda ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Longines 1935'in yapım kalitesi ve "tokluğu" Zenith'e yakın. Ben 42mm den büyük saatleri sevmiyorum ve saat de limitte, ancak bilekte çok rahat. Bu başlıkta kadranını güzelce fotoğraflamadım ama bu kadar sade bir kadran bu kadar dikkat çekici olabilir. Işık altında çok hoş görünüyor. Kolları bazı markalardaki gibi gereksiz büyük ve kaba değil. Zaten Longines'ın en büyük başarısı orjinal saati birebir kopyalayabilmeleri olmuş. O kadar tasarımcı çalıştıran bir firma için bunu başarmak gerçekten zor. Her tasarımcı bir şeyler katmak istiyor, farkılık yapmak istiyor. Keşke gün göstergesi de olmasaymış ama ona da alıştım.
Kullanıcı avatarı
Firochromis

Mesaj danny1538 » 24 Nis 2019, 17:28

Ben olsam bu koleksiyona Tag Heuer Monaco veya Breitling Colt gibi iddialı bir parça eklerdim, çeşitlik katar. ;)
Kullanıcı avatarı
danny1538

Mesaj copycat » 24 Nis 2019, 17:44

Firochromis yazdı:
copycat yazdı:Saatleriniz çok güzel güle güle kullanın. Benim özellikle dikkatimi çeken, en beğendiğim longines modelini almissiniz. Longines LD'ye büyük ilgi var ama ben de onu değil, özellikle bu heritage modeli seviyorum.

Teşekkür ederim, daha güzelleri sizin olur inşallah. :champ:

Eskiden pilot saati kavramının bir kullanımı vardı, günümüzde bu kullanım ortadan kalktı. Pilot saatleri de tasarımına göre ya "dress watch" ya da daha sportif kullanımlarda koleksiyonlarda yer buluyor. Ben "dress watch" niteliğinde bu saat dışında El Primero, Oris Artelier ve Tissot Powermatic 80 kullandım. El Primero farklı bir kulvarda ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Longines 1935'in yapım kalitesi ve "tokluğu" Zenith'e yakın. Ben 42mm den büyük saatleri sevmiyorum ve saat de limitte, ancak bilekte çok rahat. Bu başlıkta kadranını güzelce fotoğraflamadım ama bu kadar sade bir kadran bu kadar dikkat çekici olabilir. Işık altında çok hoş görünüyor. Kolları bazı markalardaki gibi gereksiz büyük ve kaba değil. Zaten Longines'ın en büyük başarısı orjinal saati birebir kopyalayabilmeleri olmuş. O kadar tasarımcı çalıştıran bir firma için bunu başarmak gerçekten zor. Her tasarımcı bir şeyler katmak istiyor, farkılık yapmak istiyor. Keşke gün göstergesi de olmasaymış ama ona da alıştım.
Yorum için teşekkürler. Denk gelince alacağım modellerden biriydi; kararım oturdu.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Ufkynl » 24 Nis 2019, 18:24

Firochromis yazdı:
Ufkynl yazdı:Ben de presaj gider diye düşündüm fakat yerine ne gelir hiç tahmin edemiyorum. Koleksiyon çok ayrı yerlere gidiyor. E tabi usta usta olunca yol güzelleşiyor.

Maradona yazdı:Presage Abbas yolcudur, bağlasak durmaz... [emoji56]

Doğru cevap Presage değildi, Seiko 6139 gidiyor :) Benim mühendis kafam saatleri tıpkı bir futbol takımı gibi kullanımlarına göre tasnifliyor. Daha çok beğendiğim bir Seiko Krono gelince mevcut kronoya yol göründü. Sanıyorum bir iki güne saat elime gelmiş olacak. :)
Kahverengi seiko bullhead mi geliyor yoksa? [emoji14]

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 143 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners