Yeni Saat İçin Öneri?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Yeni Saat İçin Öneri?

Mesaj Firochromis » 09 Nis 2019, 01:36

Umutt yazdı:Arkadaşlar nokta atışı öneriler vermişler.

Ben öncelikle sizin son değerlendirmenizle ilgili olarak şunu belirtmek isterim; Smp yaptığınız klasman listesindeki her bir maddenin içine girebilir, neredeyse bir Panerai gibi de farklı kayışlara cevap verir, her biri ile başka bir saat olur.

Buna paralel olarak benim önerim Tudor Black Bay 58 ya da Omaga Smp olur, bu listede. Aslına bakarsanız, koleksiyondaki renk çeşitliliğine de katkıda bulunması açısından, kırmızı bezelli heritage black bay i önerirdim ama daha elegan bir görünümü olduğu için, sizin listenizdeki çoklu kullanım kriterine cevap veremeyeceğini düşünüyorum.

Son olarak sessiz sedasız çok şık bir koleksiyon oluşturmuşsunuz ;) bunun için de ayrıca tebrikler.. Güzel zamanlar göstersin..

Sondan başlayayım, koleksiyonum ile ilgili yazdıklarınız için teşekkür ederim. Bu forumdaki bilgilerden çok faydalandım, sizin de foruma emeğiniz büyük. O yüzden, "sizin sayenizde" diyeyim :super:

Tudor ve Omega konusundaki tesbitime katıldığınızı görüyorum. Tudor bana daha cazip geliyor ama koleksiyondaki işlevi açısından Omega (en azından şimdilik) daha işlevsel geliyor. Tudor alırsam ya onu ya da Longines 1935'i ihmal ederim gibi geliyor.

Bu arada, bütün saatlerimde ELW (Emre Leather Works) kayış var, hatta bazılarında birden fazla :lol: Emre'yi sadece kayış işçiliği için çalıştırmıyorum aynı zamanda koleksiyonun gelişimi için fikirlerinden faydalanıyorum. Şu aralar sizi ve forumu ihmal ediyorsa benim yüzümden. Koleksiyona katkısı büyük, kendisine teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Firochromis

Mesaj Umutt » 09 Nis 2019, 21:52

Firochromis yazdı:Sondan başlayayım, koleksiyonum ile ilgili yazdıklarınız için teşekkür ederim. Bu forumdaki bilgilerden çok faydalandım, sizin de foruma emeğiniz büyük. O yüzden, "sizin sayenizde" diyeyim :super:

Tudor ve Omega konusundaki tesbitime katıldığınızı görüyorum. Tudor bana daha cazip geliyor ama koleksiyondaki işlevi açısından Omega (en azından şimdilik) daha işlevsel geliyor. Tudor alırsam ya onu ya da Longines 1935'i ihmal ederim gibi geliyor.

Bu arada, bütün saatlerimde ELW (Emre Leather Works) kayış var, hatta bazılarında birden fazla :lol: Emre'yi sadece kayış işçiliği için çalıştırmıyorum aynı zamanda koleksiyonun gelişimi için fikirlerinden faydalanıyorum. Şu aralar sizi ve forumu ihmal ediyorsa benim yüzümden. Koleksiyona katkısı büyük, kendisine teşekkür ederim.

Firochromis, böyle düşünmenize sevindim, ama her fırsatta söylediğim gibi, amatör bir kullanıcıyım ben, foruma gerçekten katkı veren benden çok bilgili arkadaşlar var.

Omega’ da hem katılıyor hem artırıyorum ve 5 grubun tamamında, farklı kayışlarla olmak üzere kullanabileceğinizi düşünüyorum. Mutabıkız yani özetle.

Emre Bey e gelirsek, kayışları herkesin malumu, size kayışın yanısıra mentorlük desteği de verince bir anda sınıf atlamış koleksiyon, tekrar iyi günlerde kullanın [emoji106][emoji106]
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj beycelice » 11 Nis 2019, 10:24

Bu denklemi tamamlayacak tek saat var, modeli hiç fark etmez. Panerai Luminor.(nokta)
Kullanıcı avatarı
beycelice

Mesaj rolexcollector » 11 Nis 2019, 11:32

beycelice yazdı:Bu denklemi tamamlayacak tek saat var, modeli hiç fark etmez. Panerai Luminor.(nokta)
Katılamıyorum [emoji4]

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj Ankthas » 11 Nis 2019, 11:32

Kesinlikle Tudor :thumbup: Bilek kalınlığı 18mm'nin üstündeyse bence standart BB'lere de bakılabilir özellikle mavi bezelli model bence serideki en güzel model hem ETA modelleri bütçenizin içinde. Eğer bütçeyi biraz arttırırsanız GMT komplikasyon da olmadığı için koleksiyonda gene BB GMT neden olmasın:

Resim

Resim
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj beycelice » 11 Nis 2019, 11:47

nzmokur yazdı:
beycelice yazdı:Bu denklemi tamamlayacak tek saat var, modeli hiç fark etmez. Panerai Luminor.(nokta)
Katılamıyorum [emoji4]

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sebep?
Katılamıyorumum
Sebep?
Katılamıyorumumumum... :D
Kullanıcı avatarı
beycelice

Mesaj Mandos » 11 Nis 2019, 11:50

Ankthas yazdı:Kesinlikle Tudor :thumbup: Bilek kalınlığı 18mm'nin üstündeyse bence standart BB'lere de bakılabilir özellikle mavi bezelli model bence serideki en güzel model hem ETA modelleri bütçenizin içinde. Eğer bütçeyi biraz arttırırsanız GMT komplikasyon da olmadığı için koleksiyonda gene BB GMT neden olmasın:

Resim

Resim

Üstteki ne kadar güzelse alttaki o kadar kötü :roll: :)
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj azizkaya » 11 Nis 2019, 12:11

buzz yazdı:marinemaster 300
Burada önerisi en son kaale alınacak kişi olarak bence her koleksiyonda bir seiko diver olmalı. Sizin ki gibi bir koleksiyonda da sanırım marinemaster buzz hocam'ın dediği gibi en uygun seçim olur.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 106 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners