Giris Seviye Mekanik Saat Tavsiyesi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Giris Seviye Mekanik Saat Tavsiyesi

Mesaj goblis » 15 Haz 2010, 23:22

Merhaba arkadaslar,

Foruma tesadufen rastladim. Gercekten cok iyi is cikarmissiniz, katkisi olan herkesi kutluyorum.

Mekanik saatlere karsi her zaman buyuk ilgim olmustur ancak henuz kullanma sansina ulasamadim. Acikcasi teknik bilgim de yok denecek kadar az.

Giris seviyesi onerileriizle ilgili basliklari okudum ve bir suredir nette yaptigim arastirmalardan sonra bir kac secenek belirledim. Su an icin 500-600 TL'ye kadar cikabilirim. Chrono takintim yok zaten bu rakamlara duzgun bir chrono bulabilecegimi de sanmiyorum. Tercihen day-date ama en azindan date olmali. 40-44mm arasi, spor ve klasigi birlestirebilmis bir saat ariyorum. Ve ayrica deri&metal kordon opsiyonu bir arada olabilmeli. Farkli donemlerde farkli kordonla kullanarak saat degistirmisim hissine kapilabilmeliyim :)

Ve iste adaylar:

Jacques Lemans Liverpool Automatic 1-1516
Resim
Resim

Fiyati: 467 TL
http://www.alsasaatcilik.com.tr/main/jacques_lemans_11516a-1986-0-79.html

============================================================

Tissot PRS516

Resim

Fiyati: 596 TL
http://www.alisveris.com/Client/ProductDetails.aspx?ProductID=62073&utm_source=eFiyat&utm_medium=CPC&utm_campaign=eFiyatStandartYonlendirme&ref=efiyat

Seiko 5
Fiyatlar: 250-350 TL
Resim
Resim
Resim
Resim

Candino C4313/C
Resim

Bu saat veya markayla ilgili nette dogru duzgun bilgi bulamadim. Bu da pek iyiye isaret degil galiba. Ancak TR liste fiyati 2000-2500 TL arasi degisirken, indirim kuponuyla 300 TL gibi bir rakama alma sansim olacak. O yuzden listeye ekledim.

http://www.candino.com/#/Collections/Tradition/C4313/Gallery/Watch_model/4-2-3/

Yorumlariniz icin simdiden tesekkurler..
Kullanıcı avatarı
goblis

Re: Giris Seviye Mekanik Saat Tavsiyesi

Mesaj Clk » 15 Haz 2010, 23:30

Goblis, zaman icerisinde siteyi daha derin inceleyebilirsen yüksek indirim oranlari ile satilan saatlerin genelinin cin mali oldugunu görürsün. Dünyanin hic bir ülkesinde ve tekstil haric hicbir ürün icin (elde kalan tek kalemler disinda) bu tip indirimler uygulanmaz.

Candino (Cin mali olmayanların) disinda sectigin saatlerin hepsi cok güzel. Tissot marka imaji ve kalitesi ile öne cikiyor, JL dizayni güzel kalitesi fiyatina göre yüksek bir saat, Seiko 5 ise gercek bir giris seviyesi saati. Fiyati zaten digerlerinin yarisi.

Sahsi siralamam

Tissot / JL / Seiko olurdu.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Frax » 15 Haz 2010, 23:58

Foruma hoşgeldiniz sayın goblis.Oldukça güzel araştırmıssınız bu konuda gerçekten büyük bir gelişme kaydetmişsiniz.Önceliğiniz kalite olsun.Bu da İsviçre demek.Tissot ilk sırada olsun tercihlerini arasında.Seiko ise bütçe daha düşükse uygun olacaktır.
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj 2fast4u » 16 Haz 2010, 00:00

seıko bes derım :shock: bulabılırsen taklıtlere dıkkat
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Bond » 16 Haz 2010, 00:10

Goblis TSF'ye Hoşgeldin. Özen göstererek örnek bir saat danışma konusu açtığın için bende sana teşekkür ederim. Tissot'da paylaştığın ve daha farklı modeller bu fiyat aralığında sanırım bulunabilir. Benim içinde bu modeller ve markalar içinde ilk sırayı alır. JL de yeni modeller geldi Türkiye Distribütörüne, ben bir kısmını görmüştüm ama henüz daha tam sitelerde satışa çıkmamış olabilir.

Benim tavsiye edebileceğim ek olarak Orient'in Seiko 5'lere nazaran daha üst model otomatikleri olabilir. Dönem dönem bazı sitelerde otomatik Edoxlarda özel indirimler oluyor. Bunlarda güzel saatlerdir. Gene indirim takip ederek Hamiltonda bu fiyatların az üstüne güzel bir model yakalayabilirsin belki.

Yurtdışı alacak olursan ise Steinhart, Archimede gibi Alman markalarının 300-350 Euro seviyesi saatlerine bakmanı öneririm. Bu ve benzeri markalarda fiyat/kalite oranları oldukça iyi seviyelerdedir.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Modern60 » 16 Haz 2010, 01:27

Candino Çin malı değildir. İsviçre'de fabrikası olan çok ciddi bir marka. Bu modelde ETA 2892-2A makine var. O yüzden fiyatı da pahalı. Ama bir uzakdoğu kopyası olabilir. YA DA SATAMAMIŞOLABİLİRLER. Bu arada bu markayı ithal eden ataşehirde bir saat ithalatçısı. İnternetten de satıyorlar ondan bazı fiyatları düşürüyor olabilir. Tissot tabii ki çok daha değerli. Seikolar da doğru tercihler olabilirler.JL otomatik ama makinesi miyota. O da fena sayılmaz. Model olarak çekici. Ama Candino da çok çekici.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj krstlas » 16 Haz 2010, 14:22

kendim de giriş seviyesi mekanik saat aradığm için tissot prs 516 chronosuz seçeneklerim arasındaydı o yüzden fiyatını bayağı arastırdım,700 tl altına bulmak zor gibiydi,acaba goblisin verdiği linkteki site güvenilir mi?
Kullanıcı avatarı
krstlas

Mesaj cemele » 16 Haz 2010, 15:19

Hem internette hemde bayilerde saat arayan biri olarak benim onerim 600-700tl ve mekanik saatlere giris olarak Tissot PRS serisinden ziyade 39mm capinda hem metal hem deri kayis kordonu ile guze kadran design i ile Tisost Le Locle slim modeli olurdu.

Bu saatte kullanilan mekanizma ETA 2824 olup dikkate alinmasi gereken onemli nokta olarak goruyorum. Saati 2-3 farkli saatcide denedim klipsli kayisi ilede kesinlikle ilk mekanik e giris icin guzel bir saat. Kullanilan mekanizma zaten kendini kanitlamis ETA best seller mekanizmadir. Verdigim linkteki firma ise oldukca guvenilir gozkuyor zaten biraz fark vererek kapida odeme secenegide mevcut.

http://www.saatvakti.com/index.php?p=sh ... 2&kn=Erkek

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
cemele

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 41 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners