Nomos Tangente 35,38

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Nomos Tangente 35,38

Mesaj Merdo » 07 Şub 2019, 14:36

Ben Nomos club'ımı Kanyon Şubesinden geçen sene yaklaşık %15 kadar bir indirimle almıştım biraz pazarlık ederek fakat daha çok ineceklerini düşünmüyorum açıkçası. Tevfik Aydın Sirkeci şubesi daha az indirim vermişti aynı gün gittiğim Kanyon Şubesinden :))
Kullanıcı avatarı
Merdo

Mesaj Tolgi06 » 07 Şub 2019, 15:02

mertk yazdı:
Tolgi06 yazdı:Bu arada not olarak belirtmek gerek: 35mm olan neomatik mekanizmali, 38mm modeldeki mekanizmadan pek çok açıdan daha makul.

Neomatik otomatik mekanizma ben sadece 35mm denemek için onu denedim.yoksa kurmalı alpha mekanizmalı modeli almayı düşünüyorum

Herhalde benim bileğe 38 gitti siz ne diyorsunuz?

Birde %10 indirim çok az değil mi bunu daha uyguna alabilecek yer yok mu?

Teyfik aydından dsha önce alıışveriş yapmışlar kaç indirimlerle almışlar acaba?

Yardımcı olabilcekleri bekliyorum.

Ben de 38mm'nin daha iyi durduğu görüşündeyim. İndirim için yanlış da biliyor olabilirim ama %20-25 yapıyorlardı sanırım en son ama sormaya çalışacağım giderken :)
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj Caner1983 » 07 Şub 2019, 15:15

35 de small second da kırmızı olması da bence ayırıcı olmalı.
Şahsi fikrim nomosa renk katan bişeyin olması mavi kadranda kırmızı small second kolu campus de akrep yelkovanın turuncu renkli olması gibi 38 da bunun olmaması bence (sonuçta zevkler) eksi bir durum
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj smhhhh » 07 Şub 2019, 15:57

38mm kolunuzda ideal durmuş. 35 küçük kalmış. nomos markasında %10 yapıyorlar diye biliyorum bende. fakat piyasa malum. zorlanmalı derim. :champ:
Kullanıcı avatarı
smhhhh

Mesaj mertk » 07 Şub 2019, 18:18

Merakla bekliyorum Tolga :champ:

Bencede zorlanmalı smhhh,

Caner, ben zaten klasik bir saat arıyorum, mavi kollar yeter renk için.Diğer konuyada baktıysan glashütte sixties ve zenith captain cnetral second hand vardı onlarda klasikti baya.Nomosun bide power reserve modeli var ama ondada kırmızı reserve göstergesi biraz düşündürüyor aynı şekilde yerleştirldiği yeride pek beğenmedim.
IVAN BEBEK BİR GÜN TÜRKİYE'YE YOLUN DÜŞECEK!!!
Kullanıcı avatarı
mertk

Mesaj mertk » 07 Şub 2019, 18:20

Mandos yazdı:Yanlış anlamayın ama bir kaç gündür acele ettiğinizi düşünüyorum. Onun dışında 38 mm kesinlikle.

Yok daha önceden beri aklımda olan bir model ben zaten 20 senelik koleksiyonumu kafamda oluşturdum tabi değişir bunlar ama belli başlı demirtaşlar var.
Kullanıcı avatarı
mertk

Mesaj kilimanjaro » 07 Şub 2019, 19:39

Mert , bunlar kurmalı galiba.Daha önce kullanmadıysan sorun yaşayabilirsin.Ben speedmaster a hala alışamadım.Bendeki nomosada bir bak istersen.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj mertk » 07 Şub 2019, 20:09

kilimanjaro yazdı:Mert , bunlar kurmalı galiba.Daha önce kullanmadıysan sorun yaşayabilirsin.Ben speedmaster a hala alışamadım.Bendeki nomosada bir bak istersen.

Aşkın Abi senin nomos'u biliyorum,tangomat serisi var tangente'nin otomatik versiyonu ama ben zaten kurmalı istiyorum bu sefer zaten genelde her gün farklı saat takınca kurma işiyle uğraşıyorum.
Kullanıcı avatarı
mertk

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 173 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners