Seiko Premier SNP005 Auto Relay Kinetic Perpetual Bilgi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko Premier SNP005 Auto Relay Kinetic Perpetual Bilgi

Mesaj syseng » 12 Haz 2010, 15:53

iyi gunler forumda yeniyim. seiko bir saat dusunuyorum ama tam olarak karar veremedim. uzun bir suredir arastirdigim modeli snp005..

bu modeli hakkinda bilgi sahibi, tavsiye edecek, iyi-kotu yanlarini soyleyecek arkadaslara simdiden tesekkur ediyorum.

(saati denedim lakin deri kordonundaki kilit mekanizmasinin bilege temasi ve bilekte iz cikarmasi hic hosuma gitmedi.)

Resim
Kullanıcı avatarı
syseng

Re: Seiko Premier SNP005 Auto Relay Kinetic Perpetual Bilgi

Mesaj Bond » 12 Haz 2010, 16:20

TSF'ye hoşgeldiniz. Mesajınıza resim ekledim ve başlığı indexleme için uygun hale getirdim. Premier Perpetual modelleri hakkında forumda oldukça detaylı bilgi mevcut. Saatin tam modeli Seiko Premier SNP005 Auto Relay Kinetic Perpetual Calender olarak geçiyor. Optik olarak bence oldukça kaliteli duran bir model. Mekanizma bilgileri, çalışma prensibi ve teknik detayları ile ilgili size forumdan link ekliyorum. Saat linkteki diğer modelle aynı mekanizma kullanır. Rahatsızlık kısmı elbette kişisel bir yorum belki farklı bilezik alternatifi ile giderilebilir ama saat super özelliklere sahip oldukça şık bir dress model bence. Ayrıca 7D Serisi çok iyi zaman tutan bir mekanizmadır.

:arrow: http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=62&t=2527
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Bond » 12 Haz 2010, 16:25

İngilizce bilen ve diğer sorabilecek üyelerimiz içinde Watchuseek'ten Doug'un yaptığı detaylı bir inceleme linkide ekleyelim. Elbette saat sizin kolunuzda rahatsızlık verdiyse özellikleri veya kalitesinin hiç bir önemi kalmaz.

Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj syseng » 12 Haz 2010, 16:29

hocam tesekkur ederim duzenleme + bilgi icin. bende sasirdim baslik + icerik degisimine, ama yonetimin boyle ilgilenmesi takdir edilesi bir uygulama / dusunce. forumda okudugum kadariyla kinetic olmasi olumsuz bir durum gibi gosteriliyor. bunun dogrulugu nedir? bu saatin gorunusu cok guzel. ama metal kisminin bilege temasi ve iz cikartmasi beni olumsuz etkiledi. birde deri kordon / bilezik sertti. satici kullanildikca yumusama gosterecegini belirtti.

ilgilendiginiz icin tesekkur ederim.
Kullanıcı avatarı
syseng

Mesaj Bond » 12 Haz 2010, 16:45

Rica ederim, burası biraz farklı bir yer :) Bende Kinetic üst düzey bir model kullanıyorum. Bu mekanizmanın olumsuz hiç bir tarafı yok aksine saatçilikte üst düzey yeni teknolojilerden birisidir. Forumda mekanik ve otomatik saatlere ayrı zaafı ve sevgisi olan üyeler elbette çoğunlukta, bende birçok otomatik mekanizmanın hayranıyım ama bu diğer mekanizmalara olumsuz bakmamı gerektirmiyor. Üst düzey saatçilik elbette automatik mekanizmalardır ama yeni teknolojilerede sırt çevirmek olmaz. Sonuçta bu basit bir Quartz mekanizma değil ki Quartz mekanizmalarda da yüksek kalite barındıran örnekler mevcut.

Kinetic ise barındırdığı şarjlı pil nedeni ile baz olarak Quartz prensipli olsada aslında düz Quartzlardan çok daha farklıdır. Örnek benim kullandığım Kinetic modeli birçok kaliteli otomatik mekanizmadan daha çok parçadan oluşuyor. Sorduğunuz modelde bir çok üst düzey saatte dahi olmayan ve mekanik prensiple hiç bir zaman olamayacak özelliklerle donatılmış bir model. Arama kutusuna Kinetic, Direct Drive gibi terimler yazarak arama yaparsanız birçok arkadaşımızın yazdığı oldukça detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Kordon yumuşaması konusunda satış temsilcisi haklı. Forumda bu tarz saatler kullanan üyelerimiz var, onlar size zamanla oluşan kordon durumu hakkında daha detaylı bilgi ve kullanıcı tecrübesi verebilirler. Şimdiden iyi forumlar.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj syseng » 12 Haz 2010, 17:02

Teşekkur ederim hocam verdiğiniz bilgi icin. bir aksilik olmazsa haftaya bileğimde olacak :) iyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
syseng

Mesaj nickynick » 13 Haz 2010, 01:39

Bond yazdı:Rica ederim, burası biraz farklı bir yer :)

:) :thumbup:
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 206 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners