Greenwich nas覺ld覺r

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Greenwich nas覺ld覺r

Mesaj barkodd » 15 Ara 2018, 00:26

Her seferinde "art覺k al覺rsam otomatik bir saat alay覺m" diyorum ama yine gidip quartz saatlere kan覺yorum, en son Casio'nun (bana g繹re 癟ok 覺k, ve asla piman olmad覺覺m) mavi kadranl覺 ve solar 繹zellikli u saatini ald覺ktan sonra pil derdi olmamas覺n覺n m羹thi bir keyif olduunu farkettim :

https://www.ersasaat.com.tr/casio-eqb-7 ... -kol-saati

Bu saatten sonra ya solar ya otomatik bir saat al覺r覺m diye d羹羹n羹rken durduk yere yine kendimi ciddi b羹t癟e ay覺rmadan saat bakarken buldum, ki zaten beendiim ve b羹t癟em uygun olsa ilk alaca覺m Oris'in fiyat覺 en ucuz 8.000 - 9.000 TL civar覺 olunca onu zaten alamad覺覺mdan bak覺n覺rsam en az覺ndan Solar modellere bak覺n覺yordum, bug羹nse uzun zamand覺r nette g繹r羹p tip olarak beendiim, ancak quartz olmas覺 y羹z羹nden pek yanamad覺覺m u saati canl覺 olarak maazada g繹rd羹m :

https://www.saatvesaat.com.tr/saat/erke ... gLqGPD_BwE

Bu saat hem Solar deil, hem de yukar覺daki Casio modeliyle ayn覺 kombinde kullan覺lmaya uygun bir saat (bendeki Casio hem spor hem nispeten klasik giyime uygun, ve 癟ap覺 biraz daha b羹y羹k, bu saatse daha 癟ok klasik ama kolda ger癟ekten 癟ok 覺k duruyor, s覺k覺nt覺 hem swiss made olsa da quartz olmas覺, hem de ben yeil-k覺rm覺z覺 kadranl覺 gibi farkl覺 renk saatler bakarken bunun da 癟elik bilezik-mavi kadran覺yla tamamen ayn覺 k覺yafetlerle/kombinlerle uyacak olmas覺 (ki benim mavi-lacivert renk tonlar覺nda, hep ayn覺 k覺yafetlerle takabileceim fazlaca saatim var), ve bu saati ald覺覺mda bana baka g羹nlerde baka kombinasyonlarda kullan覺labilecek deiik bir saat se癟imi sunmas覺n覺n yerine tamamen 繹zellikle yukar覺daki Casio'yu kulland覺覺m k覺yafetlerle 癟ak覺acak, ve beni zaten fazlaca se癟eneim olan mavi saat tak覺lacak g羹nlerde ya birini, ya dierini se癟meye zorlayacak )

Yaln覺z b羹t羹n bunlara ramen saati kolumda ger癟ekten beendiimden alma fikrine de uzak kalam覺yorum, Greenwich hakk覺nda benim olumlu fikrim var, ve saatte cidden 繹zellikle klasik giyime 癟ok uyum salayacak 羹st d羹zey bir hava var, ancak sizce quartz, ve 羹stelik bana farkl覺 bir kombinasyon avantaj覺 getirmeyecek bir saate (bakalar覺n覺n ne d羹羹nd羹羹 繹nemli olduundan deil, ama bu 2 saati herg羹n bir birini bir dierini de覺tirecek ekilde taksam farkl覺 saat takt覺覺m覺 insanlar覺n %99'u farketmez bile, eminim) yine de 1.000 TL civar覺 verilir mi, yoksa sizce de otomatik (ya da en az覺ndan solar) olmayan saatleri (Swiss Made olsa da) almamak m覺 laz覺m? (Cevap elbette subjektif, ama cevap yaz覺l覺rsa en az覺ndan konumu oluruz, konumazsam birazdan direkt nette fiyat k覺yaslar bir yerden kesin al覺r覺m :) )
Kullan覺c覺 avatar覺
barkodd

Kay覺t: 20 Oca 2011, 11:59

Re: Greenwich nas覺ld覺r

Mesaj mturann » 15 Ara 2018, 00:31

Kullan覺c覺 avatar覺
mturann

Kay覺t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj Maradona » 15 Ara 2018, 01:53

Edifice 癟ok g羹zel, 繹ncelikle onu belirteyim... G羹le g羹le kullan覺n... [emoji106]

Mavi kadran kadrosu dolu iken 羹stelik, b繹yle bir hamle bence gereksiz... ok beendiyseniz Edifice elden 癟覺kar覺l覺p tetik 癟ekilebilir ama, ona bir ey diyemem... Bu sefer de at覺lan ta覺n 羹rk羹t羹len kurbaaya deip dememesi var... S繹z konusu rakamlara mekanik ya da en az覺ndan solar bir model daha iyi bir karar olur gibi sanki, bilemedim... Karar sizin...

Herkese g繹n羹l verdii saatleri ile mutlu zamanlar diliyorum... [emoji173]
Kullan覺c覺 avatar覺
Maradona

Ya: 47
Kay覺t: 30 May 2010, 05:43

Mesaj barkodd » 15 Ara 2018, 11:19

Yorumlar i癟in 癟ok teekk羹r ediyorum. Zaten saat&saat'in bir maazas覺nda g繹rd羹羹m i癟in bir 繹n fikrim vard覺, ama saatin yine de kolda duruunu beenmitim (konumuzla alakas覺 yok ama saat&saat bana 癟ok itici gelir, buradaki 癟al覺anlar覺n覺n maazaya girdiiniz zaman -argo ifade i癟in kusura bakmay覺n ama- "saati hemen orac覺kta 癟akmak" tavr覺 gibi hissettiren davran覺lar覺, maazan覺n 繹n羹ndeki att覺覺n覺z tur say覺s覺n覺n/繹n羹nden ge癟i say覺n覺z覺n, vitrine bakma say覺n覺z覺n/s羹renizin, maazadayken neredeyse maazada att覺覺n覺z ad覺mlar覺n bile hesaplan覺p ekonomik bir kar覺l覺a d繹k羹lmesi gerekirmi gibi hissettiren yakla覺mlar覺 bunda ne derece etken, bilmiyorum; ama bu kadar b羹y羹k bir a kurup saat gibi ihtiyaca deil zevke/keyfe/l羹kse hitap eden ve asl覺nda ilk saatini alanlardan 癟ok birden fazla saat alanlar覺n tercihleriyle var olmas覺 daha muhtemel bir sekt繹rde m羹teriye bu kadar az alan b覺rakan, rekabet etmekten ziyade tekelleme eilimine giderek baz覺 markalar覺 kapatma/tek fiyat belirleyicisi olma, ve burda da pazardaki en uygun olmak zorunda deil ancak uygun fiyatlar覺 sunan firma olarak bilinmek yerine mutlaka ama mutlaka en y羹ksek fiyat覺 veren, pazarlama alan覺ndaki m羹thi genilik avantaj覺n覺 fiyat覺 hep yukar覺da tutabilmek y繹n羹nde kullan覺yormu gibi g繹r羹nen bir firma olarak alan kaplamak bana 癟ok itici geliyor. Amac覺ndan kopan bir yorum oldu ama ne zaman saat&saat'in -en az覺ndan benim bulunduum ildeki- bir maazas覺na girsem bir saati sat覺n alabilmenin deil o saatin kolumda nas覺l durduuna bakabilme durumunun l羹ks olduu hissine kap覺lm覺yor deilim, ve 癟al覺sanlar覺 saatle aran覺zdaki duygusal ilikinin fark覺nda olup size "gerektiinde" 覺覺k tutmaya istekli olmak yerine mutlaka bir ekonomik kar覺l覺a 癟evirmeye istekli bir tav覺r i癟inde bulmak bende her seferinde kendi zevkime uygun bir s羹relik dal覺p sonra mecburen 癟覺kaca覺m bir mini r羹yaya dalm覺覺m hissi yerine yine ayn覺 hatay覺 yap覺p yine ayn覺 癟ukura d羹m羹羹m duygusuna neden oluyor; bir 癟ocugun oyuncak d羹kkan覺na, bir korsan覺n alt覺n dolu bir maaraya girdiinde hissedecei neyse saatle dolu 覺覺l 覺覺l bir maazaya gird覺inde onu hissedecekken yine ayn覺 g羹l羹mseyen, ama i癟tenlikten, sahteliini o g羹l羹羹n arkas覺na saklayacak nezaketten bile yoksun, varsa yoksa tek derdi sat覺 yapmak olan, hatta 羹r羹n羹 almadan masan覺n 羹zerine 羹r羹n羹n 羹cretini b覺rak覺p 癟覺ksan覺z bile mutlu olacakm覺 gibi duran bir sat覺c覺 profiliyle kar覺lamak insan覺 bir saati al覺p alamamaktan/fiyat覺n覺n uygunsuzluundan, kalite alg覺s覺ndan vb. deil kendini tekrar d羹羹rd羹羹 durumdan soutuyor. B羹t羹n bunlar subjektif, ve de gereksiz, yaz覺lmayabilirdi de, ama saat&saat'te ald覺覺n覺z bir fiyat覺n nette meraktan da olsa ilk bak覺覺n覺zda bile 癟ok daha aa覺s覺n覺 bulaca覺n覺z覺 garanti ederim, bir insan bir maazaya girip de ald覺覺 fiyat覺 "acaba bu 羹r羹n羹n ger癟ek fiyat覺 ne kadar" diye sorguluyorsa (ki maazaya girmenize gerek yok, ayn覺 durum internet siteleri i癟in de ge癟erli) saate kar覺 koyamay覺p o maazaya girebiliyor, ama ger癟ekten o maazadan bir 羹r羹n羹 癟ok beense bile g繹n羹l rahatl覺覺yla al覺p 癟覺kam覺yor)

As覺l konumuz olan Greenwich'e gelince yorumlara bak覺nca galiba almay覺 ikinci plana ald覺m, bir arkada Romanya 羹zerinden kurulmu bir T羹rk firmas覺 olduundan bahsetmi, hen羹z arat覺r覺p dorulamad覺m ama 羹zerinde yazan 1847'de markan覺n k繹kl羹 bir tarihi olduu izlenimi vermeye y繹nelik bir ark kurnazl覺覺 olabilir, ben sanki markay覺 daha 繹nceleri de bir ekilde g繹rm羹 gibi hat覺rl覺yorum ama markan覺n tescil tarihi olarak 2017 y覺l覺n覺 yazm覺 bir arkada (marka zaten var olup marka olarak deil baz覺 baka standartlar覺 kar覺lad覺覺n覺 tescil ettirmi olabilir belki o tarihte, bilmiyorum), 1847 de tren iletmelerinin GMT'yi baz alarak seferlerini buna g繹re d羹zenlemeye balad覺klar覺 tarih yazm覺 baka bir arkada, saat 癟ok fazla arat覺rma ihtiyac覺 hissettirmediinden ben de ayr覺nt覺l覺 bakmad覺m, saati beenirseniz ve beklentinizi kar覺l覺yorsa problem yok, ama burdan baka bir fiyata d羹ecek olsa bile bir quartz mekanizmaya 2.000 TL civar覺 balang覺癟 fiyat覺 istemek i癟in swiss made tescilini alabilmekten daha fazlas覺na sahip olmak, en az覺nda biraz daha g羹venilebilir olmak gerek sanki) (Bu marka g羹venilmez demiyorum, ben pek emin olamad覺m diyorum, yanl覺 anla覺lmas覺n, ki ben hala 羹r羹n羹 biraz daha uygun fiyata bulursam karar deitirip alabilirim)
Kullan覺c覺 avatar覺
barkodd

Mesaj ekdellal » 15 Ara 2018, 12:12

Ben s&s CEO'su olsam, "konumuzla alakas覺 yok ama saat&saat bana 癟ok itici gelir, buradaki 癟al覺anlar覺n覺n maazaya girdiiniz zaman..." ile balayan uzuuun c羹mlenizi, kendim bata olmak 羹zere en az 100 kere okur, ezberler, t羹m 癟al覺anlara da ezberletir, buna g繹re aksiyon al覺p, 2019 ve sonraki orta uzun vade hedeflerini, s&s vizyon ve misyonunu buna g繹re belirler, bu post'u yazan覺 da bulup, boazda bir yerde yemee 癟覺kararak daha fazla feedback almaya 癟al覺覺rd覺m. M羹thi reel tespitler ile son kullan覺c覺 ruh h璽lini ve deneyimlerini, uzun ve tek bir c羹mlede yazm覺s覺n覺z. Ben de saat&saat'in tabela ismine uyuz oluyorum. Ne demek saat ve saat? G羹zel T羹rk癟emizdeki ve dilbilgisindeki kar覺l覺覺 nedir?

Sent from Mi 8 6/128 via Tapatalk
"T覺rt覺l覺n kaderi kelebek olmak ve g羹zel 繹lmekdir"
Kullan覺c覺 avatar覺
ekdellal

Ya: 54
Kay覺t: 15 Kas 2016, 20:42

Mesaj barkodd » 15 Ara 2018, 17:21

Kesinlikle kat覺l覺yorum, daha isimden/markadan balayan baz覺 'sevimsiz' se癟imler olabiliyor, buna tav覺rlar da eklenince bu sevimsizlik daha g繹ze batabiliyor, nette biraz bak覺nca (yine elbette doru olma garantisi yok, ancak baz覺 linkleri t覺klay覺nca bana da doru gibi geldi) Greenwich'in saat&saat'in Romanya'da kurup belki ger癟ekten standartlar覺 birekilde tutturup, ya da belki de yasal bir tak覺m boluklardan faydalan覺p "Swiss Made" ibaresini yazd覺覺 bir markas覺 olduu sonucu 癟覺k覺yor (bu inlilerin St羹hrling gibi isimler yapmas覺na, illa in milli unsurlar覺na g繹nderme yapmas覺na gerek yok, mekandan/toplumdan/k羹lt羹rden ba覺ms覺z t羹m d羹nyada kolay alg覺lanacak/kabul edilecek/benimsenecek evrensel bir isimlendirme yapmak yerine firmalar覺na 繹zellikle Avrupal覺 alg覺s覺 oluturacak isimler se癟mesine benziyor, mesela inli olduunu sonuna kadar bilerek Huawei/Xiaomi gibi bir marka telefona y羹ksek 羹cretler verilip al覺nabilirken inli deilmi gibi davranan isimlendirmeler beklenen pozitif yakla覺m kadar negatif alg覺 da oluturabilir)
Saat&saat kendisi Greenwich markas覺yla 羹retim yap覺p "Swiss Made" ibaresiyle (tesciliyle mi, hala bilmiyorum) sat覺 yap覺nca T羹rkiye'de saat sekt繹r羹ndeki baka bir firma kendilerinin Greenwich diye maazalar覺 olduunu, ve saat&saat'in bu bilinirlii kullanarak 羹retim yapt覺覺n覺 ve hak ihlali yapt覺覺n覺 gerek癟e g繹stererek dava a癟覺yor, ve saatler raflardan kald覺r覺l覺yor. Ancak ne oluyor, ne bitiyor bilmiyorum ama san覺r覺m kar覺l覺kl覺 uzlamaya gidilmesi neticesinde u an saatler yeniden saat&ssat maazalar覺nda sat覺ta bulunuyor.
Greenwich bir saat markas覺 i癟in "zaman 繹l癟羹m羹n羹n referans al覺nd覺覺 nokta" olmas覺 hasebiyle daha ismiyle bile "refefans noktas覺 biziz" vurgusu yapan 癟ok baar覺l覺 bir se癟imken ancak 襤ngiltere meneili bir firma i癟in tutarl覺 g繹r羹n羹yor, orijinal 襤svi癟reli hi癟 bir firman覺n hi癟bir yurtd覺覺 tescilli vurgu yapmayaca覺n覺, saf 襤svi癟reli olmak d覺覺nda bir bilinirlie bulamayaca覺n覺 d羹羹n羹yorum, inden, Rusya'dan, Portekiz'den, veya deiik corafyalardan ve kalitesiyle 羹n羹 kendi s覺n覺rlar覺n覺 aan bir marka deerliyken belki ger癟ekte pek 癟ok 襤svi癟reli firmadan kaliteli olsa bile "isvi癟reli san覺ls覺n" diyerek pazarlan覺yormu gibi duran, hele bir de daha yeni kurulmu bir firmayken isim tescilini bir de g羹ya asl覺nda k覺ymet verdii baka bireymi gibi saat 羹retiminden ve kendi firma ge癟miinden baka bir tarihle beraber alan bir firman覺n ne inand覺r覺c覺l覺覺, ne sevimlilii pek kalm覺yor, yani daha 2016'da tescili al覺nm覺 bir firman覺n "markan覺n yan覺na, ismin bir par癟as覺" olarak deil isimden ba覺ms覺z, alta "羹retim ge癟mii" gibi alg覺lanacak ekilde "1847" olarak tarihten gelen firma ismi deil direkt tarihmi gibi yazmas覺 zaten saat&saat isim se癟iciliindeki bir firmaya yak覺覺rd覺, isabet olmu... (Burda benim i癟in sorun bizim 羹lkemizden de mesaj覺 evrensel olarak anla覺lacak ve d羹nyada kabul g繹rm羹 standartlarda 羹retim yapt覺覺n覺 vurgulayacak ekilde bir markan覺n 癟覺kmas覺n覺n rahats覺zl覺k vermesi deil, pazarlamadaki bu "-m覺 gibi" tutumu, neyse... )
Bu arada bir firma kendi markas覺 olan bir 羹r羹n羹 nas覺l hala piyasadaki en y羹ksek fiyata satar, bilmiyorum, bu yorumu okusalar yapacaklar覺 tek ey "kendilerinden daha ucuza sat覺lmas覺na 繹nlem almak" olur, oras覺 ayr覺... Ben en iyisi susay覺m, nette biraz arat覺r覺nca hangi alanda olursa olsun Tekel oluturmaya 癟al覺an her oluuma (hele bir de baka baka tav覺rlar覺n覺 g繹rd羹k癟e) iyice sinir oluyorum...
Kullan覺c覺 avatar覺
barkodd

Mesaj eraslani » 15 Ara 2018, 18:28

Beendiiniz modeli g繹r羹nce akl覺ma direk bu saat geldi..Bir yolu varsa degerlendirmelisiniz.
https://r.tapatalk.com/shareLink?url=ht ... are_type=t

SM-G965F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
eraslani

Ya: 47
Kay覺t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj gozdentunay » 16 Ara 2018, 01:35

Greenwich markas覺 Saat&Saat firmas覺na ait bir markad覺r.Pahal覺 swiss lere alternatif olarak 羹retiliyor.Ancak Zorluda da maazas覺 olan Frank M羹ller -Ap gibi 羹st s覺n覺f saatler satan GREENW襤CH maazas覺ylada isim patent haklar覺 y羹z羹nden hukuksal olarak bir anlamazl覺k i癟indeler.zetle Greenwich saatler t覺pk覺 yerli bir firma olan Quantum markas覺na ait ve Swiss Made standartlar覺nda 羹retilen Wainer markas覺 gibi T羹rkiye pazar覺 i癟in yerli bir alternatiftir..

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
gozdentunay

Kay覺t: 24 Kas 2017, 10:58

Sonraki

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 44 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners