Greenwich nas覺ld覺r

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Greenwich nas覺ld覺r

Mesaj barkodd » 21 Ara 2018, 01:43

Casio ger癟ek hayatta olduk癟a 覺kken fotoraflarda nas覺l bu kadar olduundan farkl覺 癟覺kabiliyor, a覺rm覺yor deilim, saat kolda ger癟ekten 癟ok daha 癟ekici duruyor, ama fotoraflarda (bileimin daha da ince g繹r羹nmesinin de etkisiyle) ger癟ekte durduundan daha spor/daha baka bir tarz gibi g繹r羹n羹yor, fotoraflara bak覺nca say覺n burkay88'in s繹yledii gibi tamamen farkl覺 tarzlar gibi g繹r羹n羹yorlar, ki ben Casio' un duruundan da kesinlikle 癟ok memnun olmakla birlikte Greenwich'in de daha kibar durduunu farkediyorum, ancak say覺n nzmokur ve say覺n Ankthas'覺n da s繹yledii gibi bu saatin asl覺nda 800 TL de 1.300 TL de etmeyeceine inan覺yorum, mant覺ken iade etmem gerektiini biliyorum, ancak bir 羹r羹n羹 hem al覺rsan覺z bir m羹ddet sonra "niye ald覺m" diyeceinizi, hem de vazge癟erseniz "keke alsayd覺m" diyebileceinizi bilirsiniz ya, o evredeyim ( bir de Casio'nun ger癟ekte bilezii-cam覺-kadran覺n parlakl覺覺yla daha kendini belli etme durumu varken Greenwich'in hem bilezii daha mat/s繹n羹k kal覺yor, hem de kadran覺 daha koyu/daha g繹sterisiz lacivert, keke biraz daha canl覺 bir lacivert olsayd覺, bilezii de daha parlat覺lm覺 metal olsayd覺, belki saati tutma karar覺 verirsem daha da i癟ime sinerek g繹ndermemi olurdum ), her ne kadar saatin fiyat覺 bakalar覺n覺n bu kadar teredd羹te anlam veremeyecei bir miktar olsa da insan yine de karars覺z kal覺yor, biraz bu saatten, o saatten derken bunlara para vermek yerine para vermiken kendi b羹t癟eme g繹re tam para verip beendiim hamilton veya Oris'i al覺p uzun m羹ddet kenara 癟ekilmek belki daha mant覺kl覺 olabilir, ama o fiyat da beni baya覺 bir a覺nca uygun zaman覺 beklemek yerine tutup b羹t癟e daraltan saatler al覺p duruyorum...
Bir de u iki saat var baka tarzlar olsalar da, uzun zamand覺r 繹zellikle mor ve yeilolmak 羹zere deiik renk (asl覺nda klasie daha yak覺n duracak) saatler ar覺yordum, g-shock serisi saatler bana hep kaba gelir, bunlardan almay覺 pek d羹羹nm羹yordum ama s覺rf renginden dolay覺 sipari verip g繹rmek istedim, yaln覺z mavisi de nette 癟ok baar覺l覺 g繹r羹nce onu da olmazsa arkada覺m覺n alma ihtimaliyle sipari verdim, imdi elimdeki karar vermem gereken saat say覺s覺 imdilik 3 oldu :)

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
barkodd

Kay覺t: 20 Oca 2011, 11:59

Mesaj burkay88 » 21 Ara 2018, 03:17

Hocam ne yapt覺n覺z gshocklar nerden 癟覺kt覺 :lol:
Kullan覺c覺 avatar覺
burkay88

Ya: 25
Kay覺t: 05 Ara 2018, 23:54

Mesaj Maradona » 21 Ara 2018, 04:24

Sa g繹sterip sol vuruyorsunuz... :-P
Kullan覺c覺 avatar覺
Maradona

Ya: 47
Kay覺t: 30 May 2010, 05:43

Mesaj MehmetKarat羹rk » 21 Ara 2018, 08:29

Konuyu batan baa okudum 繹zellikle son yaz覺n覺z覺, sizin kafa baya覺 bir kar覺m覺 :D
dediiniz gibi alsan覺z neden ald覺m almasan覺z soru iareti oluacak herdaim kafan覺zda
fikir almak tabikide g羹zel bir durum yaln覺z hernekadar fikir al覺verii yapsan覺zda kafan覺z覺n kar覺覺kl覺覺 gitmeyecek gibi g繹z羹k羹yor biraz ondan biraz ondan kullanman覺z y繹n羹nde olucak benim ahsi fikrim daha sonras覺 i癟in daha iyi bir d羹羹nce ile karar覺n覺z覺 baka saat i癟in vermi olursunuz diye d羹羹n羹yorum
Olmad覺 diye 羹z羹ld羹羹n dua'ya, g羹n gelir sevinirsin
Kullan覺c覺 avatar覺
MehmetKarat羹rk

Ya: 41
Kay覺t: 16 Au 2017, 20:57

Mesaj barkodd » 21 Ara 2018, 09:28

:)
konu覺 baya覺 farkl覺 bir yere gitti, fark覺nday覺m, Migros al覺verii gibi oldu, saat al覺verii diye girdik, yak覺nda mutfak robotundan 癟覺karsam a覺rmam/a覺rtmam :)
asl覺nda G-shock tamamen zamanlama itibariyle denk geldii i癟in payla覺lm覺 bir model, d繹nem d繹nem nette baz覺 renklerde saatler arat覺yorum, bulduklar覺m ya 癟ok pahal覺 oluyor, ya T羹rkiye'de bulunmuyor, ya da baz覺 繹zellikleri bana hitap etmiyor, bu mor olan da tam benim arad覺覺m bir model zaten olmamakla birlikte uzun zamand覺r arad覺覺m (ve bulunmas覺 olduk癟a zor olan) renge yak覺n bir tonda, haz覺r gelmiken paylaay覺m dedim
Greenwich konusunda kafam saat elime getikten sonra daha fazla kar覺t覺 ger癟ekten, maazada parlak 覺覺kl覺 ortamda 癟ok k覺sa s羹reli fikrim daha olumluyken maaza ortam覺nda deil de g羹n 覺覺覺nda/g羹ndelik hayat artlar覺nda saat akl覺mda kald覺覺ndan biraz s繹n羹k geldi (fakat buna ramen bileime daha uygun, hala 覺k bir model), e bir de beendiim baz覺 otomatik ve pahal覺 modellere netten tekrar bak覺p yeniden "asl覺nda alm覺ken bunlardan birini alsam m覺" fikri tekrar kafada d繹ner hale gelince konu daha 癟ok benim i癟 muhasebeme d繹nd羹, kusura bakmay覺n :)

u saatler yar覺 fiyatlar覺na yak覺nken almad覺m, sonra da dolar saolsun, tsunami etkisine neden oldu :

https://urun.n11.com/moda11/oris-williams-f1-73577404155rb-P244735869?gclid=EAIaIQobChMIqbHqpqWw3wIVDh0YCh2CGQRCEAYYASABEgLYwvD_BwE&gclsrc=aw.ds

https://www.hamiltonwatch.com/en-gb/h32635181-jazzmaster-power-reserve-auto.html
Kullan覺c覺 avatar覺
barkodd

Mesaj CptOz » 21 Ara 2018, 11:01

Bence her saat merakl覺s覺nda bir G-shock olmal覺. Karar sizin begendiyseniz ve fiyat uygunsa al覺n derim. Greenwich almazd覺m 800-1500 TL arasinda 癟ok g羹zel otomatik saatler vard覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
CptOz

Kay覺t: 01 Au 2018, 11:27

Mesaj barkodd » 31 Ara 2018, 02:19

Mor olan G-Shock'u almaya karar verdim, bu renk baka bir saat bulmam 癟ok zor, her ne kadar ben klasik denilebilecek tarzda saatleri sevsem de bu renk imdiye kadar hi癟 bir renk saatimin uymad覺覺 kadar 癟ok renkle uyum sal覺yor, ilgin癟 bir ekilde kolda uyumsuz durmadan ben buraday覺m diyor
Greenwich'se hala elimde, iade s羹resi dolmak 羹zere, bug羹n karar verip g繹ndereceksem bug羹n mutlaka g繹ndermem laz覺m, mant覺kl覺 olan bunu g繹nderip ilk f覺rsatta otomatik d羹zg羹n bir saat almak ama o saatleri de bunun gibi netten almak 癟ok zor, almadan 繹nce canl覺 g繹rebilmek-pazarl覺k yapabilmek, emin olduktan sonra son fiyatla almak laz覺m, nette pazarl覺ks覺z fiyatlar hem olduk癟a y羹ksek, hem de nette bir saati bak覺p beeniyorsunuz, 繹zellikle kadran rengi (ve eer 癟elik bilezikse bileziin parlakl覺覺 vb.) ger癟ekte 癟ok yan覺lt覺c覺 oluyor, hep 覺覺l 覺覺l parlak 覺覺k alt覺nda 癟ekim yap覺ld覺覺 i癟in olduundan 癟ok daha canl覺 癟覺k覺yor, g羹n 覺覺覺nda g繹rd羹羹n羹z renk hayal k覺r覺kl覺覺 olabiliyor (ayn覺 ey u an elimdeki Greenwich i癟in de ge癟erli, bir restorana, AVM'ye ya da parlak 覺覺kl覺 bir yere girince saati 癟ok beeniyorum, ama 覺覺k biraz azal覺nca-normale d繹n羹nce saat mat bir g繹r羹n羹me b羹r羹n羹yor), kafamdaki birka癟 ofomatik modelin de ayn覺 olmas覺 muhtemel, e netteki fiyat i癟in telefonla pazarl覺k yapsam, 羹r羹n gelse beenmesem o da ayr覺 sorun, t羹m bu s繹ylediklerim i癟in de Sirkeci gibi gidilebilecek bir yer bulunduum ilde ya da 癟evre illerde olmay覺nca mant覺覺ma tezat Greenwich'i g繹nderme diyen i癟imdeki k覺s覺k ses de bu karars覺zl覺ktan iyice beslenip beni daha da karars覺z b覺rak覺yor
Kullan覺c覺 avatar覺
barkodd

Mesaj infinity » 31 Ara 2018, 06:31

Adam覺n biri "hafif bir kad覺n" a a覺k olmu ne ailesi ne arkadalar覺 o kadar dil d繹kmelerine ramen vazge癟irememiler; g繹n羹l bu, g繹n羹l de senin, para da senin, zevk de senin, e o zaman bover, g羹le g羹le kullan kardeim.
Kullan覺c覺 avatar覺
infinity

Kay覺t: 05 Ara 2018, 18:54

ncekiSonraki

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 38 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners