600-700 Lira Civarı Saat Tavsiye

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

600-700 Lira Civarı Saat Tavsiye

Mesaj Oropax » 10 Haz 2010, 02:48

Selam arkadaşlar.
Öncelikle kendimden biraz bahsedim. 28 yaşındayım ve Bodrum 'da yaşıyorum. Kolun terlemesi ve deniz suyu gibi etkenlerden ötürü silikon kayışlı bir saat almayı düşündüm. Bu ve diğer konularda yanlış düşünüyo olabilirim lütfen yanlışlarda beni uyarın.

600-700 lira civarı bir param var ve güzel bir saat almak istiyorum. Saat konusuna ilgiliyim fakat sizin kadar değilimdir tabiki. O nedenle sizin uzman görüşlerinizi almak istedim. Beğendiğim saatlerden bir iki örnek vereyim hemen.

Bunlar Stuhrling
Resim
Resim

bu da görüp deneyip beğendiğim Chronotech CT7926M11
Resim

Stuhrling 'leri herkesde olmayan bir marka ve değişik bir model diye tercih ediyorum. Deneme fırsatım olmadı ama güzel görünüyolar gerçekten. Chronotech 'i ise deneme fırsatım oldu. Kolda çok güzel gözüküyor.

Ben şimdi bunların mekanizmalarını, firmaların nasıl firmalar markalar olduklarını vb. bilmiyorum. Bilgilerinizi önerilerinizi benimla paylaşırsanız çok sevinirim. O fiyat aralığında alabileceğim en iyi saatler sizce hangileri söylerseniz ben aralarından beğendiğim bir tanesini alırım.

Şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Oropax

Re: 600-700 Lira civarı saat tavsiye.

Mesaj Clk » 10 Haz 2010, 11:09

Sturhling ilk kalemde silinecek ve düşünülmemesi gereken bir marka. Made in PRC (People Republic of China) Chronotech ise italyan malı ve kalitesi çok yüksek.

Ben Chronotech diyorum. O fiyat aralıklarında güzel Seiko modelleri ve Jacques LeMans modelleri olduğunu hatırlatmak lazım. Hatta siyah portakal rengi kayışı ile Jacques LeMans GMT çok hoşuma gitti.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Eterna » 10 Haz 2010, 14:41

Sturling pek duyduğum bir marka değildi. Zaten Sn. clk açıklamış.

Saat&saat mağazasında Chronotech marka saatleri inceledim dün. Karar veremedim beğensen mi beğenmesem mi? Çelik kordonlara takıldım biraz çok basit duruyordu? Bazı modeller çok şıktı. Satıcı Milan' ın reklamını aldığı kaliteli bir marka olduğunu anlattı. Seiko markasında o fiyat aralığında istediğiniz özellikler çok fazla saat olduğunu düşünüyorum.

Sevgiler,
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj Bond » 10 Haz 2010, 19:59

Oropax TSF'ye hoşegldiniz. Bodrum Oasis alışveriş merkezinde saat mağazası olan bir üyemiz var. Kullanıcı adı "Zoc". Burdan mesaj atar, uğrarsanız ve TSF'den olduğunuzu söylerseniz size yardımcı olacaktır kesin. Chronotech kalite ve model olarak güzel, Seikoda ise bu aralıkta birçok iyi model var. Yazın kullanmak için çelik veya silikon kayış dediğiniz gibi deriye göre çok daha avantajlı. Automatic isterseniz Seiko 5 sport ve diver modelleride ülkemizde pek bulunmuyor fakat internetten alma durumunuz varsa, onlarda da uygun fiyatlı ve güzel bir çok model bulunuyor. Forumda konularıda incelerseniz birçok tavsiye edilen saatte mevcut belirtilen fiyat aralıklarında.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Re: 600-700 Lira Civarı Saat Tavsiye

Mesaj 2fast4u » 11 Haz 2010, 12:00

swatch otomatik serisi bence sizin icin ideal olur.
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj yeşilevlerdeki » 11 Haz 2010, 21:22

Resim
Resim
Aradığınız özelliklere yakın olduğunu düşündüğüm bir saaat..
Ürün kodu ET0H001B ..
Saatin kendi sitesinde de bilgiler bulunuyor buyrun.http://www.orient-watch.com/products/ca ... gory_id=36
Fiyat yeni çıkan bir saat o yüzden pek fazla birşey bulamadım ama sizim söylediğiniz fiyata yakın birşey olur tahminimce kolay gelsin..
Kullanıcı avatarı
yeşilevlerdeki

Mesaj Clk » 11 Haz 2010, 21:50

Benim tavsiyem Jacque LeMans GMT

Resim
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Oropax » 14 Haz 2010, 02:46

clk çok güzel bi saat teşekkür ederim.
nerede bulabilirim bu saati? Jacque LeMans GMT diye arattım ama Türkiye de satan yok galiba bunu.
Kullanıcı avatarı
Oropax

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] ve 67 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners