Kurmalı/Kinetik saat tavsiyesi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Kurmalı/Kinetik saat tavsiyesi

Mesaj burkay88 » 06 Ara 2018, 00:03

Tüm foruma iyi geceler dilerim.
500-700 Tl bir bütçe ile Kurmalı veya Kinetik bir saat arıyorum. Biraz spor ve büyük kadranlı olması tercihimdir çok az spor saatim var bundan dolayı hafa sonları hangi saati takacağım sorunsalı ile karşılaşıyorum. Tüm öneri ve görüşlerinize açığım. Şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
burkay88

Re: Kurmalı/Kinetik saat tavsiyesi

Mesaj burkay88 » 06 Ara 2018, 00:11

Duruma göre ikinci el de tercih edebilirim bunu da belirteyim.
Kullanıcı avatarı
burkay88

Mesaj Okanito » 06 Ara 2018, 03:12

Bütçenize uygun olarak Vostok Amphibian SE, Seiko 5 veya ikinci el olarak bulabileceğiniz Orient Ray, Makı saatleri mevcut. Vostoklar diğer ikisine nazaran daha renkli ve farklı tarzdalar. Güvenilir saatlerdir.

Resim

Resim

Şurada da diğer saatleri görebilirsiniz: https://meranom.com/en/amphibian-se/

Şimdiden hayırlı olsun :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Okanito

Mesaj burkay88 » 06 Ara 2018, 03:41

Brera yazdı:Bütçenize uygun olarak Vostok Amphibian SE, Seiko 5 veya ikinci el olarak bulabileceğiniz Orient Ray, Makı saatleri mevcut. Vostoklar diğer ikisine nazaran daha renkli ve farklı tarzdalar. Güvenilir saatlerdir.

Resim

Resim

Seiko 5 uzun bir süre kullandım o yüzden tercih etmeyeceğim muhtemelen fakat vostok çok ilgimi çekti biraz araştırma yapayım çok teşekkür ederim. Birde şey sormak istiyorum, attığınız site anladığım kadarıyla yurt dışından satış yapıyor kargo süresi ve ücretleri ile ilgili bir deneyiminiz oldu mu acaba.
Kullanıcı avatarı
burkay88

Mesaj Okanito » 06 Ara 2018, 04:11

burkay88 yazdı:
Brera yazdı:Bütçenize uygun olarak Vostok Amphibian SE, Seiko 5 veya ikinci el olarak bulabileceğiniz Orient Ray, Makı saatleri mevcut. Vostoklar diğer ikisine nazaran daha renkli ve farklı tarzdalar. Güvenilir saatlerdir.

Resim

Resim

Seiko 5 uzun bir süre kullandım o yüzden tercih etmeyeceğim muhtemelen fakat vostok çok ilgimi çekti biraz araştırma yapayım çok teşekkür ederim. Birde şey sormak istiyorum, attığınız site anladığım kadarıyla yurt dışından satış yapıyor kargo süresi ve ücretleri ile ilgili bir deneyiminiz oldu mu acaba.

Ben de dahil olmak üzere forumdan birçok üye meranom üzerinden alışveriş yaptı. Şu ana kadar kargo, gümrük vb. problem yaşayan birisi görmedim. Gümrük durumunu bildikleri için kutu üzerine 15 dolarlık saat parça tamiri fişi tarzında bir kağıt yapıştırılıyor, böylece bir problem olmadan gümrükten de geçiyor. Yaklaşık olarak da 2-3 hafta içinde de saat elinize ulaşır. Güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Okanito

Mesaj burkay88 » 06 Ara 2018, 11:10

Çok teşekkür ederim tekrardan
Kullanıcı avatarı
burkay88

Mesaj CptOz » 06 Ara 2018, 12:45

700 TL ye kadar sıfır otomatik şu an piyasada Seiko 5 ve Orient 3 Star saatler var. Evet Vostok Amphibian da çok iyi bir tercih.
N11 de gayet uygun Pulsar otomatikler de gördüm, onları da değerlendirin derim.
Ayrıca forumun 2. el satış bölümüne de bakın, orada Orient Aviator var uygun gibi.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj burkay88 » 06 Ara 2018, 14:04

ozgtegin yazdı:700 TL ye kadar sıfır otomatik şu an piyasada Seiko 5 ve Orient 3 Star saatler var. Evet Vostok Amphibian da çok iyi bir tercih.
N11 de gayet uygun Pulsar otomatikler de gördüm, onları da değerlendirin derim.
Ayrıca forumun 2. el satış bölümüne de bakın, orada Orient Aviator var uygun gibi.
ResimResim

Pulsar saatler biraz daha klasik kalıyor biraz daha spor saatler arıyorum, seiko 5 e sahibim. Vostok fikri hoşuma gitti birde dediğiniz gibi forumdan Orient bakayım. Fakat yeni üye olduğumdan dolayı olduğunu düşünüyorum forumun 2. el kısmına yorum yapamıyorum o yüzden forumdan saat almak benim için zor olacak gibi görünüyor. Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim Orient fikrini de gözden geçireceğim
Kullanıcı avatarı
burkay88

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 111 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners