Lotus Marka Yorumlar覺n覺z

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Lotus Marka Yorumlar覺n覺z

Mesaj harun » 05 Ara 2018, 14:05

Saatin g羹zel olmad覺覺 (asl覺nda bildiin 癟irkin) konusunda hemfikirim de Lotus'a 癟繹p demek de 癟ok doru deil,

Bal覺覺 a癟an arkada da forumda aratm覺 ve Festina b羹nyesinde bir marka olduu y繹n羹nde bilgi var demi, ger癟ekten Lotus markas覺 1900'l羹 y覺llar覺n ba覺ndan beri saat 羹reten ger癟ek bir saat 羹reticisi olan Festina Grup b羹nyesinde. Festina Grup, Candino, Jaguar gibi giri seviyesi 襤svi癟re saatleri de 羹retiyor. Lotus ise bildiim kadar覺yla Miyota'n覺n quartz mekanizmalar覺n覺 kullan覺yor ve muhtemelen in ya da baka bir Asya 羹lkesinde montaj覺n覺 yap覺yor.

Ayr覺ca baz覺 tasar覺mlar覺 da g羹zel gibi

https://www.lotus-watches.com/en/watches/10137-2/

https://www.lotus-watches.com/en/watches/18322-d/
Kullan覺c覺 avatar覺
harun

Kay覺t: 17 Haz 2015, 21:59

Mesaj neperliva » 05 Ara 2018, 15:37

Lotus un cop oldugubu dusunmuyorum bilindik bir marka. Festina ya ait.
"Hata yapmayan kii asl覺nda genel olarak hi癟bir ey yapm覺yor demektir".
Kullan覺c覺 avatar覺
neperliva

Kay覺t: 25 Ara 2015, 02:10

Mesaj kecelim » 05 Ara 2018, 17:22

borademirci yazd覺:Bak覺n marka zaten babama ait deil zaten olumludan ziyade olumsuz eletiriler dorultusunda hareket edeceim, fakat yorum olarak yap覺lan bu 癟繹p bu 5 lira yaz覺lar覺 benim i癟in fikir oluturmuyor ne yaz覺k ki. Foruma yazma amac覺m da markay覺 kendimin de tan覺m覺yor oluum. Saatin internetteki (amazon, ebay) fiyatlar覺 200-300 dolar aras覺nda deiiyor fakat maazada sadece 1 adet kalm覺t覺 ve onda da 1000 civarlar覺ndan 290 a indiini g繹rd羹m. Akl覺ma tak覺lan olay da zaten bu olduu i癟in sorma gerei duydum. Benim gibi marka hakk覺nda hi癟bir bilgiye sahip olmay覺p sadece belirttiim fiyat 羹zerinden markaya P dedikleri zaman da benim i癟in hi癟bir bilgi nitelii ta覺m覺yor.

Anlad覺覺m kadar覺yla Bora beyin merak ettii ve sormak istedii k覺s覺m hangi t羹r saat ya da markalara '癟繹p' hangi saatlere 'al覺nabilir' denildii. Zaten yeteri kadar a癟覺klama yap覺lm覺 bu duruma ama kendimce bir toparlama yapm覺 olay覺m ( hem mesaj say覺s覺 artar bize de ekmek 癟覺kar fena m覺 :D ).
Baz覺 insanlara g繹re torunlara miras kalacak kadar malzeme kalitesi, baz覺lar覺na g繹re kullan覺lan mekanizma, donan覺m,aksam ve harcanan emek, baz覺lar覺na g繹re de g繹r羹n羹 ve zevk olarak tan覺mlanabilir. Foruma 羹ye olal覺 hen羹z 癟ok bir vakit ge癟medi lakin ge癟mi yaz覺lar覺 ve arat覺rmalar覺 okuduk癟a burada bulunan bireylerin hemen hemen hepsinin saat se癟imi konusunda yukar覺da belirtmi olduum kalite/performans kriterini deerlendirdiini g繹rebilmekteyim. Saat erkek i癟in tak覺labilecek nadir aksesuarlardan birisidir, ahsi g繹r羹羹m yegane aksesuar ve bu nedenle de se癟im yaparken 繹nem verilmesi gerektiini savunuyorum.
Bir Rolex ya da Patek ismi vermi olsam tepkiler yine mi b繹yle olurdu demisiniz. Burada 繹nemli olan 繹ncelikle sizin i癟inize sinen ve size yak覺t覺覺n覺 d羹羹nd羹羹n羹z saat se癟imidir 癟羹nk羹 her insan覺n kendine 繹zg羹 bir bilek yap覺s覺 ve giyim tarz覺 vard覺r. B羹y羹k konumay覺 sevmem ama 17 cm bilee sahip ve s羹rekli tak覺m elbise giyinen birisi olarak birisi bana y羹z binlerce dolar deerinde Oversized bir saat verse yine takmam.
Seiko ve Orient tarz覺ma uymuyor Armani, Guess vb saat tasar覺mlar覺 daha 癟ok houma gidiyor derseniz modelleri 羹zerinde yeterince arat覺rma yapmad覺覺n覺z kanaatini getiririm. 襤sterseniz de bu t羹r saatlere y繹nelin 癟羹nk羹 sizin i癟in g繹rsellik 癟ok daha a覺r bas覺yor demektir.
Se癟im ve marka konusunda bilgi almak isteyen birisi olarak Moda saatleri hemen bozulacak ya da Rolex d羹se dahi sapasalam olacak diye bir garanti yok. Ancak saat se癟erken sadece bir saat deil ayn覺 zamanda bir arkada se癟tiini, verdii paran覺n hakk覺n覺 kolunda takarken hissetmeyi ya da saatine bakarken i癟ilik kalitesini ve detaylar覺 kendisine hobi olarak edinmi bu forumdaki insanlar覺n g繹r羹lerini de es ge癟meyin derim. Bu detaylar ilk balarda benim g繹z羹me 癟arpmam覺 olsa da zamanla g繹z羹n羹z al覺t覺k癟a ve daha 癟ok ha覺r neir olduk癟a 繹n plana 癟覺kmaya bal覺yor. Mesela link att覺覺n覺z saatteki ufak 癟arp覺kl覺klardan bir arkada覺m覺z da bahsetmi bu benim de dikkatimi 癟eken bir unsur oldu. Bunlar sadece g繹r羹, kimsenin sizi se癟imlerinizden dolay覺 yarg覺lama hakk覺 yoktur. Unutmay覺n, hayat覺n覺z覺 ve se癟imlerinizi belirleyecek tek kii sizsiniz.
Bu platform yeri geldii zaman k繹t羹 olabiliyor 癟羹nk羹 kutu a癟覺l覺m覺 b繹l羹m羹ne girip bakt覺k癟a insan覺 resmen g羹naha davet ediyorlar :? Yak覺n bir zamanda ben de ' g羹nah 癟覺karma' yapaca覺m gibi duruyor haydi hay覺rl覺s覺 :D
Kullan覺c覺 avatar覺
kecelim

Ya: 32
Kay覺t: 29 Kas 2018, 03:59

Mesaj ibrahim223 » 05 Ara 2018, 19:17

manil yazd覺:Bora bey,

Bu tarz saatler genel olarak uzakdoguda 羹retilen saatlerdir ve horolojik anlamda bir ey ifade etmezler. reticileri de ayn覺 anda 10-15 farkl覺 markada kulland覺klar覺 mekanizmalar覺 kullan覺r.

Aa覺daki logoda bu markan覺n apart覺ld覺覺 lorus'un kendi logosu. Sat覺覺 salama ad覺na albenisi y羹ksek kadran ve kay覺a itimat etmeyin. Kullan覺m amac覺na g繹re al覺nabilir de, 癟ok m羹dahaleci olmamak laz覺m, ama bu saati muhtemelen 1 y覺l sonra kullanamayaca覺n覺z覺 bilin. Pili akar, indisi tutan yap覺kan覺 s覺cakta erir, d羹er; kay覺覺 kopar, cam覺 癟atlar, buu yapar... reticisi i癟in kalite kontrol ya da long lasting durability kriter olmad覺覺ndan bu t羹r saatlere g羹venirseniz yolda kal覺rs覺n覺z b羹y羹k ihtimalle. S覺k覺 pazarl覺k yap覺n, 150'ye inmeniz de m羹mk羹n. Resim

Sent from my E6633 using Tapatalk
+1
ok g羹zel 繹zetlemisiniz..
Nazik癟e..

LG-H815 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
ibrahim223

Kay覺t: 12 Oca 2018, 22:11

Mesaj manil » 05 Ara 2018, 21:32

ibrahim223 yazd覺:
manil yazd覺:Bora bey,

Bu tarz saatler genel olarak uzakdoguda 羹retilen saatlerdir ve horolojik anlamda bir ey ifade etmezler. reticileri de ayn覺 anda 10-15 farkl覺 markada kulland覺klar覺 mekanizmalar覺 kullan覺r.

Aa覺daki logoda bu markan覺n apart覺ld覺覺 lorus'un kendi logosu. Sat覺覺 salama ad覺na albenisi y羹ksek kadran ve kay覺a itimat etmeyin. Kullan覺m amac覺na g繹re al覺nabilir de, 癟ok m羹dahaleci olmamak laz覺m, ama bu saati muhtemelen 1 y覺l sonra kullanamayaca覺n覺z覺 bilin. Pili akar, indisi tutan yap覺kan覺 s覺cakta erir, d羹er; kay覺覺 kopar, cam覺 癟atlar, buu yapar... reticisi i癟in kalite kontrol ya da long lasting durability kriter olmad覺覺ndan bu t羹r saatlere g羹venirseniz yolda kal覺rs覺n覺z b羹y羹k ihtimalle. S覺k覺 pazarl覺k yap覺n, 150'ye inmeniz de m羹mk羹n. Resim

+1
ok g羹zel 繹zetlemisiniz..
Nazik癟e..

LG-H815 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Teekk羹rler 襤brahim Bey.

Some people feel the rain. Others just get wet.

Bob Marley
Kullan覺c覺 avatar覺
manil

Kay覺t: 14 ub 2014, 12:33

nceki

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 87 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners