tissot mu seiko mu

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: tissot mu seiko mu

Mesaj sezcany » 05 Ara 2018, 12:26

ahmeddd yazdı:
sezcany yazdı:Seikonun kadranı güzel ama ! turtle yani sonuçta. Tisot derim ben jomo da 0 bir navigator bar linke bir bak istersen mekanizmada swismatic değil ETA Caliber 2836-2 öneri sadece FP olarak.

turtle derken daha alt seviye bir saat mi acaba prs den giriş seviyesi bir saat tutkunu olarak soruyorum

Yok hocam subjektif olarak ben kaplumbağa sevmiyorum.
Kullanıcı avatarı
sezcany

Mesaj ahmeddd » 05 Ara 2018, 16:50

seiko srpa21k aldım sevgili dostlar iyimi ettim kötü mü şimdilik bilemiyorum
Kullanıcı avatarı
ahmeddd

Mesaj sentez42 » 05 Ara 2018, 17:35

ozanozi yazdı:
sentez42 yazdı:
ahmeddd yazdı:
sezcany yazdı:Seikonun kadranı güzel ama ! turtle yani sonuçta. Tisot derim ben jomo da 0 bir navigator bar linke bir bak istersen mekanizmada swismatic değil ETA Caliber 2836-2 öneri sadece FP olarak.

turtle derken daha alt seviye bir saat mi acaba prs den giriş seviyesi bir saat tutkunu olarak soruyorum

Daha alt derken mekanizma anlamında evet. Ama ben Turtle alınmaz PRS dururken diyemem. PRS alınmaz Turtle dururken de diyemem. Hiç swiss made saatiniz yoksa daha yüksek vuruşlu bir saatin tadına bakın PRS alıp. Yok swiss made saatim var diyorsanız Turtle deneyin derim mükemmel bir kasası var. Görsel tercihimi belirtecek olursam metal kordon bir SRPA21 varken kalkıp silikon SRPC91 almazdım. Eğer tercihiniz PRS olursa da çok iyi araştırmanız lazım piyasada orjinalinden çok sahtesi olan, ve ilk bakışta anlaşılması çok güç olan tonla taklidi var. Alırken ya fatura görün ya da fatura yoksa yetkili servisine kasayı açtırıp onaylatın.

PRS nin sahtesini siz nerede gördünüz acaba. Ben hiç rastlamadım. Ve anlaşılmasının güç olacağını sanmıyorum. Sonuçta çok pahalı bir saat değil sahtesi için çok uğraşmazlar. Ortalama bir saat sever anlar diye düşünüyorum.

Eğer birkaç tane PRS gördüyseniz mutlaka sahtesine de rastlamışsınızdır ama makineyi açıp takvim çarkının o kısma bakmadan anlaşılması çok güç olduğundan anlamamışsınızdır :champ:
Kullanıcı avatarı
sentez42

Mesaj kecelim » 05 Ara 2018, 17:41

ahmeddd yazdı:seiko srpa21k aldım sevgili dostlar iyimi ettim kötü mü şimdilik bilemiyorum

Pepsi bezel cidden çok hoş duruyor güle güle kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
kecelim

Mesaj emincihan » 06 Ara 2018, 16:25

ozanozi yazdı:PRS nin sahtesini siz nerede gördünüz acaba. Ben hiç rastlamadım. Ve anlaşılmasının güç olacağını sanmıyorum. Sonuçta çok pahalı bir saat değil sahtesi için çok uğraşmazlar. Ortalama bir saat sever anlar diye düşünüyorum.

Casio'nun modellerinin bile onlarca sahtesi var mesela. Yıllar önce ebay'dan Çinli bir satıcıdan almıştım, fiyatı gayet makuldu. Saat bi geldi, eyvah eyvah. Saatten anlamayan ben bile anladım sahte olduğunu. Adama saati geri postalayıp almıştım paramı.
Kullanıcı avatarı
emincihan

Mesaj burak86 » 08 Ara 2018, 18:50

ahmeddd yazdı:herkese iyi forumlar arkadaşlar hali hazırda orient mako xl saatim var keyif alarak kullanıyorum.
bu aralar yeni saat almak istiyorum.aklımda iki model var tissot prs 516 automatic mi,seiko srpc91k modeli mi
siz değerli üstadlardan tavsiye rica ediyorum.

Seiko daha spor bir saat olarak duruyor.Farklı bir modelini kullanmıştım.Sportif açıdan hoş gözüküyor fakat çok amaçlı değil.Çelik kordonlu olsa daha bir güzel olur.Alacaksanız çelik kordonlusunu almanızı öneririm.
Prs 516'yı da kullandım. Her ortama uyan bir saat. Takım elbiseyle de smart casual giyimle de kullanılabilir gayet güzel durur.

ve son olarak teknik servis açısından swatch group daha önde diyebilirim.
Mutluluk, yeni bir arabanın kokusu. Korkudan arınma. Yol kenarında gördüğün, sana ‘iyi’ olduğunu söyleyen bir billboard.” Donald F. Draper
Kullanıcı avatarı
burak86

Mesaj ozanozi » 08 Ara 2018, 21:41

sentez42 yazdı:
ozanozi yazdı:
sentez42 yazdı:
ahmeddd yazdı:

Daha alt derken mekanizma anlamında evet. Ama ben Turtle alınmaz PRS dururken diyemem. PRS alınmaz Turtle dururken de diyemem. Hiç swiss made saatiniz yoksa daha yüksek vuruşlu bir saatin tadına bakın PRS alıp. Yok swiss made saatim var diyorsanız Turtle deneyin derim mükemmel bir kasası var. Görsel tercihimi belirtecek olursam metal kordon bir SRPA21 varken kalkıp silikon SRPC91 almazdım. Eğer tercihiniz PRS olursa da çok iyi araştırmanız lazım piyasada orjinalinden çok sahtesi olan, ve ilk bakışta anlaşılması çok güç olan tonla taklidi var. Alırken ya fatura görün ya da fatura yoksa yetkili servisine kasayı açtırıp onaylatın.

PRS nin sahtesini siz nerede gördünüz acaba. Ben hiç rastlamadım. Ve anlaşılmasının güç olacağını sanmıyorum. Sonuçta çok pahalı bir saat değil sahtesi için çok uğraşmazlar. Ortalama bir saat sever anlar diye düşünüyorum.

Eğer birkaç tane PRS gördüyseniz mutlaka sahtesine de rastlamışsınızdır ama makineyi açıp takvim çarkının o kısma bakmadan anlaşılması çok güç olduğundan anlamamışsınızdır :champ:

Mühendis olduğum içinmidir, imalat ile biraz içli dışlı olduğum için midir bilmiyorum ama sahte bir saat ince detay işçiliklerinde illa kendini belli eder. Bu üretimi hatalı tüm ürünler için geçerlidir. BİR çok otomobil hatalı üretilir. Dikkatli bakıldığında kalıp imalat hatalarını görebilirsiniz. Ama dediğinize katılırım, belki çok kaliteli sahte ürün üretiyorlardır. Ben PRS 516 ile uğraşmazlar mantığı ile yola çıktım. Çünkü sıradan vatandaşlar (saatle çok ilgili olmayan anlamında) pek bilmiyorlar bu saati.
Her zaman doğruyu söyle, ama her zaman her doğruyu değil.
Kullanıcı avatarı
ozanozi

Mesaj mehmetalpcan » 08 Ara 2018, 22:27

saatin ağırlığınıda büyüklüğünüde hesaba katın ,kolunuza taş bağlamış gibi gezmek insanı saatten soğutuyor.
içki bütün kötülüklerin anasıdır Hz Muhammed SAV.
Kullanıcı avatarı
mehmetalpcan

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 191 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners