Citizen Skyhawk Yorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Citizen Skyhawk Yorum

Mesaj intana » 09 Haz 2010, 09:13

Arkadaşlar merhaba,

Max 1000TL seviyesinde yeni bir saat almayı düşünüyorum ve birkaç model arasında oldukça kararsız kaldım . Önce kesin bir Seiko Premier yada Arctura Kinetic Perpetual alayım diye yola çıktım , sonra bunlar eni sonu pilli saatler birazda evladiyelik olsun alacağım saat diyerek otomatiklere yöneldim .

Bu fiyat seviyesinde Orient dışında dizaynı çekici otomatik seçeneği yok gibi geldi bana . Orientler hoşuma gitti ancak özellikele metal kordonlu modellerde kordon saat bağlantısının yapısı bir miktar kalitesiz geldi. Swatch un yeni Ortomatik Chrono lu modelide bir miktar çocuksu kaldı gözümde . Tissot'un otomatikleride fiyat olarak limitlerin üzerinde kaldı . Seiko 5 ler ise kadran dizaynı olarak biraz sadeler (Orientlerdeki yayın kurulma miktarının görünmesi gibi kadrande ek özellikler olsa düşünülebilirdi).

Son noktada hala kullandığım ve memnun olduğum Citizen Eco-drive modellere bakmaya başladım (buda pilli ancak Citizen modelleri özelliklerine göre uygun fiyatlı görünüyorlar) ve linkteki modeli alsammı noktasındayım. Bu konuda değerli görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim . Saat fiyatlarında gittigidiyoru baz alıyorum..

http://www.citizenwatch.com/COA/English/detail.asp?Country=COA&Language=English&ModelNumber=JY0000-53E

Herkese tekrar merhabalar , iyi forumlar..
Kullanıcı avatarı
intana

Re: Citizen Skyhawk

Mesaj Bond » 14 Haz 2010, 12:29

TSF'ye hoşgeldiniz. Bu konuyu farketmemişim. Genel olarak Seiko, Orient ve Swatch konusunda yazdıklarınıza katılıyorum, yanlız bazı modeller belirtiğiniz fiyat seviyesinden çok daha düsük zaten. Perpetual Premier modelleride oldukça kaliteli saatler fiyat/performans oranını baz alırsak. Otomatik olarak başlayıp gene Citizene gelmişsiniz. Bu Citizen kendi klasmanında önemli bir model ve birçok özellik birden barındırıyor. Daha önce yakın model kullanıp memnun kaldı iseniz ve özellikleri için önemli ise alınabilir elbette.

1000 TL civarı bütçelerde Hamiltonda güzel modeller var otomatik olarak, onlara bakmanızı öneririm. Birde yurtdışı alma durumunuz varsa Steinhartlara ciddi olarak bakmanızı tavsiye ederim. Benzer konularda da birçok öneri var onlarıda değerlendirebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj intana » 15 Haz 2010, 15:31

Hoşbulduk.

İki gün önce uzun araştırmaları sonlandırıp aşağıdaki (AV0021-52H) modeli aldım . Bu modeli seçmemdeki en önemli etken , özellikle yabancı inceleme sitelerinde E210 kalibrenin hibrid olduğu ve el yapımı olup (montaj anlamında) mekanik ağırlıklı olduğunun yazılması oldu ..Aşağıda incelemeden bir alıntı . Daha önceki model dijital bölümler içerdiği (saatteki mekanik görüntüyü öldürüyor bu kısımlar ) ve hiç kullanmayacağım e6b uçuş hesaplayıcısı özelliği ile bir miktar lüzumsuz kalabalık gelmişti (yine radio kontrollü saat ayarıda mevcutta kullanamayacağım bir özeelik) . Bu modelde ise tasarım daha bir mekaniğe yakın ve görüntü daha şık geldi bana . Ayrıca titanyum kasada oldukça hafif ve kullanışlı . Ek olarak fiyatıda ciddi uyguna geldi bana (500 TL) .

http://www.citizenwatch.com/COA/English ... AV0021-52H

Ne dersiniz iyi bir seçimmi ? (İyi bir seçim değilsede siz yinede iyi bir seçim derseniz mutlu edersiniz beni :) )

"the E210 movement used in the Citizen Caliber 2100 is one of the most complex quartz movements in the world today. It is hand assembled at Citizen's Heiwa watch studio in the Japanese "Alps". It has over 289 components and the chronograph is an actual mechanical flyback complication (It has no stepper motor like standard quartz movement driven chronos). Every component in the 2100 is hand assembled, right down to the solar cells under the dial. It is a heck of a special watch, manufactured to Citizen Campanola, even Grand Seiko standards (By master watchmakers that Citizen calls "Meisters"). "

ve diğer bir alıntı...

"The main feature of this watch is its chronograph. It has a second hand which moves in 1/5 sec steps, a minute hand and an hour hand. What makes it different from most other analog quartz chronographs is that this chronograph is mechanical. This means that it uses a mechanical system to transfer the motion to the minute and hour hands. Also it uses a mechanical system for zeroing the chrono hands. Probably they have taken this system from the brand’s automatic chronographs. But the second hand is moved by an electrical motor driven by the watch’s quartz oscillator, giving it the usual high accuracy of quartz. In most other analog quartz chronos the minute and hour hand movement and zeroing are done by motors. This requires a hand alignment procedure and the zeroing is not instant. This watch’s chronograph will satisfy all those users that like complex mechanical timepieces but who also want to have the quartz accuracy. It also gives a very nice click feeling when you push the buttons which is unusual for quartz chronos."

Resim
Kullanıcı avatarı
intana

Mesaj Clk » 15 Haz 2010, 15:47

Hem güzel secim, hem gercekten güzel mekanizma hem de saatin kadrani muhtesem duruyor.

Güle güle, iyi günlerde kullanmani dilerim.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj intana » 15 Haz 2010, 15:53

Çok teşekkür ederim . Mutlu ettiniz beni gerçekten...
Kullanıcı avatarı
intana

Mesaj Clk » 15 Haz 2010, 15:54

Radyo kontrolü Türkiye'de daha yok ama gelecegine eminim. O zaman elinde ki saat atom saati ile ayni hassasiyete sahip olacak :)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj intana » 15 Haz 2010, 16:26

clk yazdı:Radyo kontrolü Türkiye'de daha yok ama gelecegine eminim. O zaman elinde ki saat atom saati ile ayni hassasiyete sahip olacak :)

Radyo kontrolü özelliği vazgeçtiğim modelde vardı. Bu modelde yok (ilerde Türkiye'yede de desteklenirse bu özellik yeni bir saat almak için bahane olur :P ).
Kullanıcı avatarı
intana

Mesaj Bond » 15 Haz 2010, 16:27

Bencede iyi seçim fiyat uygun ve bir dolu özellik artı optik olarakta güzel. Saat gelince inceleme konusuna fotoğraf çekip paylaşırsanız kısa kullanıcı yorumu ile memnun olurum. Belki birkaç özelliğinide anlatırsınız kullandıkça. Bu modelin manuelinide ekleyelim buraya sonra yeni konu olursa oraya kopyalarız. Güle güle kullanın.

Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 84 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners