2.000 TL Bütçeli Büyük Çaplı Otomatik Saat Önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

2.000 TL Bütçeli Büyük Çaplı Otomatik Saat Önerisi

Mesaj drtroy » 26 Kas 2018, 23:47

Merhabalar
Şimdiye kadar büyük kadran çaplı birçok moda markasının saatini kullandım. Elimde 7*8 adet saat var ama pil bitme ve değiştirme döngüsü sıkmaya başlayınca otomatik saatleri araştırmaya başladım. İnternet üzerinden yaptığım araştırmalarımda SEİKO TURTLE saatler özelikle pepsi bezelli olan evet aradığımı buldum dedirtti. Hatta internetten sipariş vermek üzereydim ama saati kolumda deneyince saat gözüme çok küçük geldi ve hayal kırıklığı yaşadım. Maximum 2.000 tl bütçe ile temiz ikinci elde olabilir büyük kadran 48 mm ve üzeri otomatik yada uzun zamanda pil değişterebileceğim saat önerilerine açığım. Şİmdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Büyük kadran ararken fossil saat karşıma çıktı ama mekanizma hakkında bir bilgi olmaması korkuttu ama saati beğendim.

Resim
Kullanıcı avatarı
drtroy

Re: büyük çaplı otomatik saat önerisi

Mesaj ÜmitYüksel » 26 Kas 2018, 23:56

Şöyle söyleyeyim.Forumdan önce 45 ve üzeri saatleri (Fossil, Quantum,Momentus , invicta , diesel , Guess , U-Boat , Welder ,Slazenger ) saatleri kullanırken 45 ve altı bana cücük gibi geliyordu.Hatta 40-41 mm bana sanki bayan saati gibi geliyordu .Rolex'e bile önyargı ile yaklaşıyordum.Sonra bezel, lug etkilerinin ne kadar önemli olduğu saat markaları ile ölçülerin ne kadar alakasız olduğunu anladım.Bugün 40-43,5 arası ancak takabiliyorum.(Günün 3-5 günü rolex batman takıyorum.)Ortalama 40-42 mm arasıdır takdığım saatler.43,5 MM taktığım saat Omega PO 600 'dür .Zamanla önyargışarınız yıkılacak.44 ve üzeri sadece pilot saatlerde ve outdoor casio g-Shock , pro trek belki diyorum.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj drtroy » 27 Kas 2018, 00:02

asuspc yazdı:Şöyle söyleyeyim.Forumdan önce 45 ve üzeri saatleri (Fossil, Quantum,Momentus , invicta , diesel , Guess , U-Boat , Welder ,Slazenger ) saatleri kullanırken 45 ve altı bana cücük gibi geliyorduü

Güzel yorumlar için teşekkür ederim. Tam olarak yaşadığım his bu...

Küçük kadran seversem evdeki koleksiyon çöp olacak ya da gerçek kalite saat kullanmaya alışacağım..
Kullanıcı avatarı
drtroy

Mesaj ÜmitYüksel » 27 Kas 2018, 00:05

drtroy yazdı:
asuspc yazdı:Şöyle söyleyeyim.Forumdan önce 45 ve üzeri saatleri (Fossil, Quantum,Momentus , invicta , diesel , Guess , U-Boat , Welder ,Slazenger ) saatleri kullanırken 45 ve altı bana cücük gibi geliyorduü

Güzel yorumlar için teşekkür ederim. Tam olarak yaşadığım his bu...

Küçük kadran seversem evdeki koleksiyon çöp olacak ya da gerçek kalite saat kullanmaya alışacağım..

Ben de 60-70 tane çöp var :lol: :lol: :lol: :lol:
En son ÜmitYüksel tarafından 27 Kas 2018, 09:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj drtroy » 27 Kas 2018, 00:14

:shock:
Ben hiç şikayet etmeyim o zaman..
Kullanıcı avatarı
drtroy

Mesaj Maradona » 27 Kas 2018, 00:26

Orient M-Force diyeyim ve sessizce çekileyim... ;-)
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj raven » 27 Kas 2018, 01:46

Seiko turtle küçük mü :?
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj drtroy » 27 Kas 2018, 02:26

raven yazdı:Seiko turtle küçük mü :?
Maalesef şimdilik hissettigim bu yoksa saati internetten çok beğenmiştim.. Resim

G8231 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
drtroy

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 87 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners