Pilot Saati (Hamilton Khaki Aviation vs. Stowa Flieger)

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Pilot Saati (Hamilton Khaki Aviation vs. Stowa Flieger)

Mesaj johnlocke » 10 Kas 2018, 21:54

merhaba arkadaslar,

baslikta belirttigim iki saat arasinda kaldim. koleksiyonuma bir pilot saati eklemek istiyorum.

ilki hamilton'in, interstellar adli filmde kullanildigi icin interstellar watch olarak da biliniyor. bana yaklasik (600 dolara malolacak): https://www.amazon.com/Hamilton-Khaki-A ... B00DDVQ098

digeri ise stowa'nin. daha minimal ve oze sadik bir dizayn. (bana yaklasik 870 euroya malolacak)
https://www.stowa.de/en/Flieger+Klassik ... o+date.htm

sizce hangisini almaliyim?
Kullanıcı avatarı
johnlocke

Re: Pilot Saati (Hamilton Khaki Aviation vs. Stowa Flieger)

Mesaj Zeberr » 11 Kas 2018, 10:19

Dostum merhaba. Saatler konusunda fotumdaki diğer arkadaşlar kadar bilgim olmasada bir interstaller filmi fanı olarak hamilton saati aldım ve yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. Bence gerçekten muhteşem bir saat zaman tutması muhteşem (bende günlük +2 sn ileri gidiyor) numaraların ışığı yansıtması sonucu gün ışığı ile adeta dans ediyor(bu özelliği nedeni ile numaralarda fosfor özelliği bulunmamakta ama indekslerdeki parlaklıkla saat karanlıkta gayet iyi okunmakta) 80 saat güç rezervide başka bir artısı. Eğer filmi izleyip sevdiyseniz bu saatin sizdeki yeride ayrı olacaktır. F/p olarakta muhteşem bir ürün.
Kullanıcı avatarı
Zeberr

Mesaj Mandos » 11 Kas 2018, 11:08

Almanya’da yaşıyorsanız Steinhart da bakabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj Ankthas » 11 Kas 2018, 20:21

Bu ikisi arasından Hamilton'ı seçerdim, Stowa'da ise bu model yerine daha orjinal bir pilot tercih ederdim mesela Partitio:

https://www.stowa.de/en/Partitio+Klassik+white.htm

Ama esas ben pilot olarak bulabilirseniz IWW - Vecihi Hürkuş bronz da tavsiye ederim mükemmel bir saat:

Resim
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj hlkshnr » 11 Kas 2018, 20:27

İkisi arasında hamilton.
Alpina pilptlara da göz atabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj Emregnydn » 11 Kas 2018, 20:54

Hatta ve hatta Laco da önerilebilir :roll:
Kullanıcı avatarı
Emregnydn

Mesaj johnlocke » 11 Kas 2018, 20:58

Ankthas yazdı:Bu ikisi arasından Hamilton'ı seçerdim, Stowa'da ise bu model yerine daha orjinal bir pilot tercih ederdim mesela Partitio:

https://www.stowa.de/en/Partitio+Klassik+white.htm

Ama esas ben pilot olarak bulabilirseniz IWW - Vecihi Hürkuş bronz da tavsiye ederim mükemmel bir saat:

Resim

cok guzel bir saatmis ama malesef 45mm :(
Kullanıcı avatarı
johnlocke

Mesaj atoprak » 02 Oca 2019, 12:23

Bana kalırsa bu ikisi arasında Stowa.
Bence kalıtımsal olarak çok daha safkan pilot saati havası var...
Ama pilot saatleri de genelde biraz büyükçe olur... büyük saat istiyorsanız size küçük kalabilir nitekim Hamilton oldukça büyüktü diye hatırlıyorum ...

Fakat bence ölçüsü, benim nazarımda, mükemmel seviyede.. 40-42mm saatler hem saate bir yoğunluk katıyor, hemde daha pratik oluyorlari neredeyse her bilek içinde uygun olurlar.. bunun yanın da kadran çok sade olduğu için büyük olsa biraz fazla boş gibi de kalabilirdi... ama tabi yukarı da da söylediğim gibi, bunlar kişisel tercih ve yorumlarımdır.

Birde Stowa için hem olumlu, hemde olumsuz bir özellik, piyasada daha az ve haliye biraz daha "elit" olabilecek olması...
Kullanıcı avatarı
atoprak

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners