2.000 TL Bütçeli İlk Otomatik Saat Önerisi?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

2.000 TL Bütçeli İlk Otomatik Saat Önerisi?

Mesaj Peleponnes » 07 Kas 2018, 00:38

Merhaba arkadaş yeni bir saat almak istiyorum ama bir türlü karar veremedim yardımcı olursanız çok mutlu olurum.Bu benim ilk otomatik saatim olacağı için hemen karar vermek istemedim konu hakkında bilgisi olan birilerine sormak istedim.Özellikleri aşağıda belirterek seçenekleri en aza indirmeye çalışacağım.
2000 tl bütçe
Otomatik mekanizma
Kadran siyah olsa kafi aşağıdaki örnekte hepsi siyah buna benzer spor bir model genelde kot pantolon giydiğim için sırıtmaz diye düşünüyorum
kordon olarak tercihim metalden yana çünkü saati sürekli takmayı düşünüyorum
çap olarak 42 ve üstü (bilekeler biraz kalın)
tarz olarak buna benzer https://urun.n11.com/erkek-kol-saati/seiko-ska687p-erkek-kol-saati-P79472915?gclid=EAIaIQobChMIheaRy9zA3gIViqsYCh0tkg6jEAQYASABEgKJtvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Resim
En son Peleponnes tarafından 07 Kas 2018, 13:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Peleponnes

Re: 2000 tl bütçeli otomatik saat önerebilecek????

Mesaj eraslani » 07 Kas 2018, 06:57

Kriterler içerisinde tekrar düşünülmesi gereken durum,pvd kaplama bilezik ve sürekli kullanım.Metal bilezik şartsa bence siyahtan vazgeçin.
Geçenlerde şu modeli vitrinde görüp denemiştim.Fiyati bütçenin biraz üzerinde (2700 yanlış hatirlamiyorsam).Kalınlığı dışında ben çok beğendim.Resim

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj debra » 07 Kas 2018, 09:37

https://www.jomashop.com/orient-watch-faa02003b9.html bütçenin bayağı bir altında ama

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
debra

Mesaj CptOz » 07 Kas 2018, 11:33

41 mm çap bence çoğu bilek için uygun bir çap. Bu yüzden satılık saatler bölümünde Sn. Maradona'nın satılık Seiko Snzh67j1 model saatine de bir bakın isterseniz... Kalan parayla bir de resmi (dress) saat alırsınız gerekirse. Bir taşla 2 kuş... [emoji16]
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj Peleponnes » 07 Kas 2018, 11:43

ozgtegin yazdı:41 mm çap bence çoğu bilek için uygun bir çap. Bu yüzden satılık saatler bölümünde Sn. Maradona'nın satılık Seiko Snzh67j1 model saatine de bir bakın isterseniz... Kalan parayla bir de resmi (dress) saat alırsınız gerekirse. Bir taşla 2 kuş... [emoji16]

Satılmış kaçırdık 4 gün ile eyv
Kullanıcı avatarı
Peleponnes

Mesaj Peleponnes » 07 Kas 2018, 11:47

eraslani yazdı:Kriterler içerisinde tekrar düşünülmesi gereken durum,pvd kaplama bilezik ve sürekli kullanım.Metal bilezik şartsa bence siyahtan vazgeçin.
Geçenlerde şu modeli vitrinde görüp denemiştim.Fiyati bütçenin biraz üzerinde (2700 yanlış hatirlamiyorsam).Kalınlığı dışında ben çok beğendim.Resim

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Haklısınız metal bilezik istememin nedeni çok terliyorum deri koku yapıyor.Siyahtan yana tercih kullanmamın sebebi ise kıyafetlerimin renklerinden ötürü en son bulamadım yine deri kordon alacağım gibi
Kullanıcı avatarı
Peleponnes

Mesaj CptOz » 07 Kas 2018, 12:41

Bence de metal bilezik tercih sebebi olabilir ama kasayı da siyah, pvd kaplama tercih etmişsiniz. Siyah kadran, çelik kasa ve bilezik deseydiniz alternatifler çoğalabilir.
2000 TL ye kadar otomatiklerden Seiko, Orient, Citizen, Vostok gibi markalardan ve Roamer, Epos, Swiss Military gibi uygun fiyatlı İsviçre mekanizmalı alternatiflerden seçim yapabilirsiniz.
N11 de Seiko Snzg17j. Şamil saat de uygun fiyatlı... Resim
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj Peleponnes » 07 Kas 2018, 13:17

ozgtegin yazdı:Bence de metal bilezik tercih sebebi olabilir ama kasayı da siyah, pvd kaplama tercih etmişsiniz. Siyah kadran, çelik kasa ve bilezik deseydiniz alternatifler çoğalabilir.
2000 TL ye kadar otomatiklerden Seiko, Orient, Citizen, Vostok gibi markalardan ve Roamer, Epos, Swiss Military gibi uygun fiyatlı İsviçre mekanizmalı alternatiflerden seçim yapabilirsiniz.
N11 de Seiko Snzg17j. Şamil saat de uygun fiyatlı... Resim

Hocam dediğin gibi sadece kadranda sınırlasak çelik kasa ve bilezik öneriniz ne olur şuan düşünüyorumda çelik her türlü kıyafete gider birazda spor olursa kot pantolonda sırıtmaz sanırım
Kullanıcı avatarı
Peleponnes

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Orhanate ve 78 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners