BMW Saat?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

BMW Saat?

Mesaj sedir » 07 Haz 2010, 10:58

Arkadaşlar, "Saatlerimiz direksiyon başında" başlığına güzel bir fotoğraf hazırlayabilmek için araştırma yaparken ( :lol: ) şu saati gördüm.
İşin doğrusu fiyat, marka, görünüm gibi kriterleriyle beni etkiledi ancak...
Başlık quartz diyor bilgiler ise ETA Swiss movement yazıyor.
Hatalı bilgi mi var, ne dersiniz? Yoksa ETA quartz makine de yapıyor mu?
Ayrıca bu saati nasıl buldunuz?
Daha detaylı resmini bulamadım şimdilik. Olumlu fikirler gelirse almayı düşünürüm, o zaman daha detaylı resimleri görebilirsiniz. ;)

Resim

Uploaded with ImageShack.us
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Re: BMW Saat?

Mesaj Frax » 07 Haz 2010, 11:07

Eta pilli mekanizma da üretiyor sayın sedir.Hatta yarı pilli yarı otomatik devşirme mekanizmaları da mevcut :)
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj Mguvercin » 07 Haz 2010, 11:22

Belirttiğiniz saat pilli olmak ile beraber, bazı bürokratik nedenlerden dolayı, Türkiye'ye ithal edilemiyor :(
Kullanıcı avatarı
Mguvercin

Mesaj sedir » 07 Haz 2010, 13:09

Sayin Mguvercin, size verdiğiniz bilgi ile ilişkili bir soru yöneltmek istiyorum. İthalat konusunda bir tecrübe yaşadınız ona ait bir bilgi mi veriyorsunuz, yoksa bir duyumunuzu mu aktardınız. Çünkü BMW Türkiye internet sitesi üzerinden, online alışveriş için Almanya'ya yönlendirilse de alışveriş yapılabilir gibi görünüyor. Bu konudaki bilginizle ilgili ayrıntı duymak isterim. Şimdiden teşekkürler.

Saatle ilgili olarak ise, fiyatıyla bağlantılı düşününce ben de pilli olması gerektiğini düşünüyorum. Ancak diğer saatlerin detayında Swiss quartz movement ifadesi varken, sadece bu modelde Swiss ETA movement denmesi nedeniyle yine de biraz bulanık durum var bence. Muhtemelen bilgileri yazarken bu kadar ince değerlendirileceğini düşünmemişlerdir. Otomobil bilgisi veriyor olsalardı daha hassas olurlardı sanırım. Otomobil firması saat satarsa olacağı budur tabii ki ;)
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj Mguvercin » 07 Haz 2010, 13:57

Sayın Sedir,
Verdiğim bilgi duyumdan öte tecrübeye dayalı :)
Saat ve gözlük gibi ürünlerin ithalatı farklı yatırım (saat ve gözlük bakım onarımı için Türkiye çapında en az 20 adet yetkili servis bulundurma zorunluluğu) gerektirdiği için, BMW Türkiye distribütörü Borusan Otomotiv bu ürünleri Türkiye'ye ithal edememektedir.
Beğendiğiniz saat ETA Quartz mekanizmaya sahip olmak ile birlikte gerçekten fiyatına göre kaliteli ve çok şık bir saat.
Yakın zamanda BMW'nin saat konusunda (şu ana kadar saatlerin tasarımına çok fazla müdahele etmiyordu) çok iyi şeyler başaracağına inanıyorum çünkü saatleri kendi tasarım ofisi tarafından tasarlayıp daha değerli ve çok daha kaliteli (tabi fiyat da buna göre artacaktır) saatler üretmeye başlayacak. Özellikle çıkabilecek BMW M logolu saatler konusunda ben çok heyecanlıyım.
Kullanıcı avatarı
Mguvercin

Mesaj Clk » 07 Haz 2010, 14:03

Otomobil markali otomatik saatler icin Bk. Mercedes-Benz ve AUDI.....
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj 2fast4u » 07 Haz 2010, 14:38

ben porsche design i tek gecerim hele bir diver yapmisler offf offff
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj 2fast4u » 07 Haz 2010, 14:43

bu arada aklima gelen bir sey neden savas ucaklari adina saatler uretilmiyor.mesela f14 tomcat logolu bir saat olsa ne. kadar guzel olur mesela bc4 tomcat edition gostergeler falan kokpitini andirsa arkada kabartmasi olsa ......ama olmuyor iste:)iwc topgun diyerek yaklasmis f16 dese daha guzel olurdu .Tomcruise a hediye ettilermi acaba ayip yaw:)
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 180 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners