Citizen Seiko Hamilton Seçim Önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Seçim

Mesaj Ankthas » 25 Eki 2018, 22:02

Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Oktyk » 25 Eki 2018, 22:58

Guzelmis :thumbup:
Detaylara gosterilen ozen, malzeme ve test normlarina kadar spesifikasyonlari ile tatmin edici... :)

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Oktyk

Mesaj Ankthas » 25 Eki 2018, 23:29

Oktyk yazdı:Guzelmis :thumbup:
Detaylara gosterilen ozen, malzeme ve test normlarina kadar spesifikasyonlari ile tatmin edici... :)

Resim
Resim

Bu tarz saatleri beğendiyseniz öncelikle şu bütçe dostu Seiko 5'i öneririm(kodu: SNZG17K1). Lume'lü indisleriyle benzerlerinden ayrılıyor, "gunmetal" dış kaplaması da güzel bir hava katıyor bence saate, tabi dikkatli kullanmak lazım atma yapabilir kaplama. Daha sonra bütçe arttırıp Sinn ya da Damasko bakılabilir :thumbup:

https://www.amazon.com/Seiko-Sports-Gunmetal-Stainless-SNZG17K1/dp/B004GUBQTE
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Pardayan » 26 Eki 2018, 00:22

Ankthas yazdı:
Oktyk yazdı:Guzelmis :thumbup:

Resim
Resim

Bu tarz saatleri beğendiyseniz öncelikle şu bütçe dostu Seiko 5'i öneririm(kodu: SNZG17K1). Lume'lü indisleriyle benzerlerinden ayrılıyor, "gunmetal" dış kaplaması da güzel bir hava katıyor bence saate, tabi dikkatli kullanmak lazım atma yapabilir kaplama. Daha sonra bütçe arttırıp Sinn ya da Damasko bakılabilir :thumbup:

https://www.amazon.com/Seiko-Sports-Gunmetal-Stainless-SNZG17K1/dp/B004GUBQTE

snzg09j1 de olabilir. Haki bir nato kayışla nefis durur.. 40 mm kadran.

Resim
Kullanıcı avatarı
Pardayan

Re: Citizen Seiko Hamilton Seçim Önerisi

Mesaj Maradona » 26 Eki 2018, 01:16

Sevgili @Ankthas'ın önerisinde kaplama atması olacağını sanmıyorum... Satış ilanı verdiğim benzer kaplamalı Seiko 5'te yıllardır zerre atma olmadı zira, beğenildi ise gönül rahatlığıyla korkmadan alınabilir... Seiko bu kaplama işini iyi yapıyor kesinlikle... ;-)

Sevgili @Pardayan'ın önerisini de dikkate alın derim, aynı saatten bende de var, son üç yıldır da eşim kullanıyor artık ve çok memnunuz... Naçizane tek tavsiyem lacivert kadran olanını alın eğer alacaksanız, çok daha erkeksi ve değişik kıyafetlere çok daha uyumlu zira... ;-)

Pilot saatinde daha büyük bütçelilere şimdilik bakmayın derim ben, Seiko ile başlayın isterseniz... Pilot hevesiniz sönmez ve devam ederse kolaylıkla elden çıkarıp daha üst seviye pilotlara geçiş yaparsınız minimum zarar ile... Çok genelgeçer bir dizayn olmadığı için zamanla beğeniniz ve tercihiniz değişebilir çünkü...

Tercihiniz ne olursa olsun, yeni saatiniz en güzel zamanlarınıza eşlik etsin diyorum şimdiden... [emoji257]
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj Oktyk » 26 Eki 2018, 09:57

@Ankthas Teşekkürler, Seiko'lar güzel, fakat kendimi bildiğim için çok kısa bir süre sonra değiştireceğim onu :). Mesela geçen ay Eco Drive sempatimden Citizen CA0650-58E almıştım. Bu tip hobilerde örneğin HiFi'de, fotoğrafçılıkta her yeni cihaz / kablo değişikliği ekstra maliyete sebep oluyor. Benim düşüncem alınabilecek bütçe dahilinde doğru seçim yapıp, olabildiğince iyisini alıp, değişim süresini uzatmak. Bu yüzden Hamilton'a sıcak bakıyorum. Sinn ve Damasko ise bir sonraki seçenekler olabilir.

@Pardayan Teşekkürler, snzg09j1'de çok güzel ve sempatik bir model.

@Maradona Teşekkürler, yukarıda dediğim gibi otomatiğe geçiş maksimum Hamilton ile olabilir. Zaman içinde elbette zevkler değişecektir, ama genel olarak hayattaki seçimlerim daha zamansız, kült modeller üzerinde yoğunlaşıyor :).

İlave 1;
Hamilton yorumlarına bakarken yabancı kaynaklarda camda buğulanma, nem, herhangi bir sebepten su geçirmezlikle ilgili problemlerle karşılaştım ve çok şaşırdım açıkçası.

İlave 2;
Gerçek bir field saatin bu tip özellikleri aşmış olması gerek. Su geçirmezlik, şok, darbe, magnetizma, çizilme dayanımı olmazsa görüntü dışında fonksiyonel olarak işlevsiz bir saat olur bana göre.

Seiko yorumlarına bakıyorum şimdi, hatta 37 mm SKX013K2'yi de inceleyeceğim...
Kullanıcı avatarı
Oktyk

Mesaj Oktyk » 31 Eki 2018, 17:58

Peki; Certina DS Podium Powermatic 80 mi Hamilton Khaki Field mi? :)

Resim
Kullanıcı avatarı
Oktyk

Mesaj Ankthas » 31 Eki 2018, 18:57

Hamilton :thumbup:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 134 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners