Citizen Seiko Hamilton Seçim Önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Citizen Seiko Hamilton Seçim Önerisi

Mesaj Oktyk » 19 Eki 2018, 17:07

Merhaba,

Şimdilik kısa listem şöyle...
Siz olsanız hangisini, neden seçerdiniz?

Citizen Promaster Tough BN0211-50E
Resim

Seiko SKA761P1 (Türkiye'den temin edilebilir mi acaba?)
Resim

Hamilton Khaki King H64455133
Resim
Kullanıcı avatarı
Oktyk

Re: Seçim

Mesaj mturann » 19 Eki 2018, 17:29

Citizen'ı seçerdim
Çok güzel duruyor, tamamen kozmetik düşünürsek.
İkinci sırada da Hamilton olurdu. Çünkü otomatik olduğu için.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj sieger » 19 Eki 2018, 17:35

Kesinlikle oyumu citizendan yana kullaniyorum. Cok zarif ve uyumlu cizgileri var.

Hamilton icin yorumum otomatik olani asiri parliyor, ici de parlak, bilmiyorum, onu gidip gormeden kesinlikle almayin derim, ya da dakikligine cok takiyorsaniz. Ama kesinlike guzel bir saat, alip pisman olan pek gormedim (ben de eskiden bir sure kullanmistim). Yani gorunce, elinize alinca begenirseniz kesinlikle super bir tercih.

Seiko son tercih yani tavsiye edemeyecegim, akreple yelkovan hayli soguttu beni olaydan, balik kemigini ve basit makinalardan mi esinlenmisler ne yapmislar bilmiyorum, onu yapinca aslinda kaba olmayan saat, kabaymis, ama zariflestirmek icin boyle seylere girmisler gibi bir hava vermis.
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj eraslani » 19 Eki 2018, 17:48

sieger yazdı:Kesinlikle oyumu citizendan yana kullaniyorum. Cok zarif ve uyumlu cizgileri var.

Hamilton icin yorumum otomatik olani asiri parliyor, ici de parlak, bilmiyorum, onu gidip gormeden kesinlikle almayin derim, ya da dakikligine cok takiyorsaniz. Ama kesinlike guzel bir saat, alip pisman olan pek gormedim (ben de eskiden bir sure kullanmistim). Yani gorunce, elinize alinca begenirseniz kesinlikle super bir tercih.

Seiko son tercih yani tavsiye edemeyecegim, akreple yelkovan hayli soguttu beni olaydan, balik kemigini ve basit makinalardan mi esinlenmisler ne yapmislar bilmiyorum, onu yapinca aslinda kaba olmayan saat, kabaymis, ama zariflestirmek icin boyle seylere girmisler gibi bir hava vermis.
Seiko'nun bu akrep-yelkovan tasarımını nicedir bir şeylere benzetiyorum ben aslında.. Tercih etmezdim.
Hamilton iyi tercih olur ama bu model çok sönük göründü..
Citizen güzel görünüyor,bulması alması falan sorun yaratabilir..
Seiko samurai düşünürdüm ben bunların yerine..ok?

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Oktyk » 19 Eki 2018, 17:51

Kozmetik dışında zor şartlara uyumlu olmasından, özelliklerinden ve Eco Drive rahatlığından Citizen aklımı çelmiyor değil :).

Hamilton ise Türkiye'den temin edilebilirliği, nispeten muadillerine göre sağlam yapısı ve en önemlisi 80 saat güç rezervi ile farklı bir alternatifim.

Seiko'yu ise yine Türkiye'den bulabilirim diye kozmetik ve kinetic yapısından dolayı seçtim. Benim zevkime göre büyük aslında ama koldaki resimlerinde kaba durmuyor :). Ama biraz bakındım sanırım Türkiye'de yok :(.

Bunun dışında biraz sağlamlık olarak military özelliklerde, 38 - 40 mm arası, metal bilezik alternatifleriniz varsa alabilirim...
Kullanıcı avatarı
Oktyk

Mesaj Oktyk » 19 Eki 2018, 17:57

eraslani yazdı:
sieger yazdı:Kesinlikle oyumu citizendan yana kullaniyorum. Cok zarif ve uyumlu cizgileri var.

Seiko'nun bu akrep-yelkovan tasarımını nicedir bir şeylere benzetiyorum ben aslında.. Tercih etmezdim.

Seiko için evet benziyor :)

Evet Citizen'in yurtdışından gelmesi son dönem için sıkıntılı bir durum...

Samurai büyük kaldı benim zevkime göre :).
Kullanıcı avatarı
Oktyk

Mesaj ibrahim223 » 19 Eki 2018, 18:02

Citizen [emoji106]

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ibrahim223

Mesaj sieger » 19 Eki 2018, 18:23

eraslani yazdı:

abii! :D belki o yuzden de tercih eden olabilir.
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 190 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners