Speedmaster’lardan hangisini seçerdiniz

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Speedmaster’lardan hangisini seçerdiniz

Mesaj burakemre » 11 Eki 2018, 20:36

Ozgur yazdı:311.32.40.30.02.001
311.90.44.51.03.001

Bu iki modele de bakmanizi oneririm.

Panda modelini incelemiştim ama koluma takınca pek beğenmemiştim

mGundogdu yazdı:
Ozgur yazdı:311.32.40.30.02.001
311.90.44.51.03.001

Bu iki modele de bakmanizi oneririm.

Ben de tam farklı modellere de bakmalısınız yazacaktım ki Özgür hocam benden önce davranmış ve harika önerilerde bulunmuş. Bunlara ilave olarak bu ara bu model de çok hoşuma gitmeye başladı

Resim
Resim

Bu modeli hiç görmedim daha önce, inceleyeceğim.

SemsalGS yazdı:Merhaba
Teknik açıdan sıkıntı olacağını pek zannetmiyorum.
Görsel açıdan dark side of the moon dehşet diyebilirim.
Nedir o öyle ay yüzeyi şeklinde kadran yahu. Siyah vidalar ile bütünleşmiş bir ay konsepti ismi ile bu kadar ilintili bir saat olabilir ancak.
Çok başarılı.

Bende ilk gördüğümde aynı şeyi düşünmüştüm görsel açıdan çok güzel olmuş. Umarım canlı hali de fotoğrafları kadar güzeldir :)

Hellhound yazdı:Seramik kullanımı ile ilgili bir çekinceniz yoksa net olarak Dark Side of The Moon modeli derim. Racing dial 44'lük Speedmaster modelleri bana ürün gamını genişletmek için geliştirilen photoshop render çalışmaları olarak gekiyor. Hatta 5 yıla kalmaz üretimleri durdurulur diye düşünüyorum.

Öte yandan Dark Side of the Moon Apollo 8 , 2013 yılında tanıtılan ilk Dark Side of The Moon'dan beri tasarlanan belki de en özellikli model. Orjinal speedy ye gönderme yapan kurmalı mekanizması, nispeten ince kasa yapısı ve kadran tasarımı ile 44.25mm çapındaki büyük Speedy kasaları arasında fark yaratıyor.

Seramikle ilgili bir çekincem yok tek soru işareti mekanizmasıyla ilgili Okumuş olduğum kötü yorumlar :) racing modeline bugün koluma takarak baktım güzel duruyor ama tabi dark Side gibi bir dikkat çeken kadranı yok malesef..

görkemk yazdı:ben racing diyorum , mekanizma olarak fersah fersah ötede diğer modele göre , ayrıca broad arrow speedmaster sahibi olarak rodium kaplı kolların inanılmaz güzel göründüğünü söylemek istiyorum ve size 42 mm speedmaster 57 yi denemeden karar vermemenizi öneriyorum özellikle resimdeki modelleri

Resim
Resim

Bu söylediğiniz saati sanırım bugün denedim beyaz indeksli olanını. Bilezik kısmı çok güzel ama çelik daytonama benzediği için diğer iki modelden birini almayı düşünüyorum. Mekanizma olarak racing modelinin dark Side dan ne gibi bir üstünlüğü var?

debra yazdı:Resim naçizane

Hangisi hangisinden etkilenerek yaptı bilmiyorum ama geçen sene elimden çıkardığım bir Tagım vardı birebir aynısıymış bu saat :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
burakemre

Mesaj raven » 11 Eki 2018, 23:33

Dark side of The moon is good :thumbup:
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj utabev » 14 Eki 2018, 01:03

nzmokur yazdı:Kesinlikle dark side of the moon

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

+1 :thumbup:
Bırak inceldiği yerden kopsun..! Gün gelir en sağlam yerinden kopar.Canın Yanar..
Kullanıcı avatarı
utabev

Mesaj ilkayacil » 14 Eki 2018, 01:15

Görsel olarak bakarsak Dark Side of the Moon modeli bnce daha önde diğer racinge göre [emoji1303]

Kullanıcı avatarı
ilkayacil

Mesaj EmreMusovi » 14 Eki 2018, 08:56

Direk klasiğini alın

Kullanıcı avatarı
EmreMusovi

Speedmaster’lardan hangisini seçerdiniz

Mesaj burakemre » 14 Eki 2018, 22:10

Yılbaşına kadar bekleyip Dark Side of The Moon modelini alacağım gibi görünüyor. Yani en azından o saati canlı canlı elime alıp incelemeden speedmaster alımını bekleteceğim [emoji3] yorumunu esirgemeyip görüş bildiren herkese çok teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
burakemre

Mesaj rolexcollector » 14 Eki 2018, 22:24

burakemre yazdı:Yılbaşına kadar bekleyip Dark Side of The Moon modelini alacağım gibi görünüyor. Yani en azından o saati canlı canlı elime alıp incelemeden speedmaster alımını bekleteceğim [emoji3] yorumunu esirgemeyip görüş bildiren herkese çok teşekkür ederim

Ben denedim ve çok beğendim!
Tek sorun fiyatı idi kafamda... Resim

The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj burakemre » 14 Eki 2018, 22:53

nzmokur yazdı:
burakemre yazdı:Yılbaşına kadar bekleyip Dark Side of The Moon modelini alacağım gibi görünüyor. Yani en azından o saati canlı canlı elime alıp incelemeden speedmaster alımını bekleteceğim [emoji3] yorumunu esirgemeyip görüş bildiren herkese çok teşekkür ederim

Ben denedim ve çok beğendim!
Tek sorun fiyatı idi kafamda... Resim

Tebrikler Nazım bey :) nerede denediniz özel değil ise ben burda 2-3 yerden sordurduğumda hep aynı cevabı aldım en erkeni Ocak ayında geleceğini söyledi :) fiyat olarak diğer speedmaster lardan çok mu yukarıda acaba, hep geliş zamanını sordum açıkçası hiç fiyat araştırması yapmadım :)

Kullanıcı avatarı
burakemre

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 104 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners