Japon Ama Hangisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Japon Ama Hangisi

Mesaj sezcany » 08 Eki 2018, 14:29

Merhaba Sayın Forumdaşlarım

Hamilton ve Vostok sonrasında bir japona da sahip olmam gerektiğini de düşünerek araştırmaya başladım. Belirli bir fikir oluşmakla beraber bir bilene sorma ve danışma ihtiyacı, bu konuya yeni başlamış birisi olarak zorunluluk olarak önüme düştü.
Öncelikle alacağım saat otomatik olacaktı burayı kolay geçtim citizen i de kolay eledim Orient mi Seiko mu konusu oldukça meşgul etti.
Herşeyde sorulmaz ya deyip bu tercihide Seikodan yana kullanıp seçenekleri azalttım. Pilot mu diver mı konusu na gelince bildiğiniz dağıldım ve çok kararsız kaldım. Aşağıda uç adet seçenek var ilki prospex pilot SRPB57 çok beyendim 4R35 makinesi var. İkincisi SRPB86 Diver ve oda 4R35 kullanıyor fakat Seiko 5 serisi. Üçüncü ise herkesin beğendiği bir model SKX009J1 ancak bu 7S26 kullanıyor ama K1 değil J1.
Ben işin içinden çıkamadım görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
sezcany

Re: Japon Ama Hangisi

Mesaj Mengish » 08 Eki 2018, 14:35

Seiko açısından mekanizmalar tarafında bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. 4r35 mekanizma 7s serisinin güncel versiyonu. O nedenle 7s kullananlar daha uygun fiyat olarak. Gerisi sizin zevkinize kalıyor.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Instagram: seiwatchko
Kullanıcı avatarı
Mengish

Mesaj Pardayan » 08 Eki 2018, 14:45

Herkesin zevki kendine göre ama bana pilot çok kalabalık geldi, zaten fonksiyonlarını kullanacağınızı da sanmıyorum, görsel amaçlı kalacak. Sarı kasa ve numeral tercih ediyorsanız 5 fena değil, ama bir japon bulunsun , bir diver olsun, deseydim skx i tercih ederim . J,K farketmez aynıdır, hatta daha ucuza K bulursanız tereddüt etmeden alın.
Kullanıcı avatarı
Pardayan

Mesaj sezcany » 08 Eki 2018, 14:48

Teşekkürle Mengish, 7S li olanın fiyatı diğerlerinden aşağı kalmıyor. birde K1 ile J1 arasındaki farkı anlamadım J1 olan ile K1 olan arasında yaklaşık 40 Usd fark var.
Kullanıcı avatarı
sezcany

Mesaj sezcany » 08 Eki 2018, 14:52

Pardayan yazdı:Herkesin zevki kendine göre ama bana pilot çok kalabalık geldi, zaten fonksiyonlarını kullanacağınızı da sanmıyorum, görsel amaçlı kalacak. Sarı kasa ve numeral tercih ediyorsanız 5 fena değil, ama bir japon bulunsun , bir diver olsun, deseydim skx i tercih ederim . J,K farketmez aynıdır, hatta daha ucuza K bulursanız tereddüt etmeden alın.

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
sezcany

Mesaj Pardayan » 08 Eki 2018, 14:53

J ve K hakkında:

viewtopic.php?f=12&t=29214
Kullanıcı avatarı
Pardayan

Mesaj sezcany » 08 Eki 2018, 15:02

Pardayan yazdı:J ve K hakkında:

viewtopic.php?f=12&t=29214

Tekrar teşekkürler o kadar baktım gözümden kaçmış :=)
Kullanıcı avatarı
sezcany

Mesaj ekdellal » 08 Eki 2018, 15:38

Ben pilot diyorum, bileziği de harika görünüyor

Tırtılın kaderi kelebek olmak ve güzel ölmektir...
Kullanıcı avatarı
ekdellal

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 94 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners