1500 TL`ye kadar diver.

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

1500 TL`ye kadar diver.

Mesaj morningstar » 04 Eki 2018, 18:28

Merhaba bugün bir arkadasim diver bir model saat almak istedigini söyledi.Bütcesi 1500 tlye kadar maksimum 1800 tl 2.el olabir.
Önerileriniz ne olur bu fiyat icin.
Kullanıcı avatarı
morningstar

Re: 1500 TL`ye kadar diver.

Mesaj morningstar » 04 Eki 2018, 19:03

Aynı zamanda pilot tarzı saatlerin tavsiyesinede açıktır.
Kullanıcı avatarı
morningstar

Mesaj Ankthas » 04 Eki 2018, 19:08

Eğer bileği kalınsa, o fiyata alınabilecek bence en iyi diver kadranda scuba yazılı Seiko - Sumo'dur. Turtle, Samurai, Mako vs gibi daha düşük profilli diverların dışında Citizen'ın solar diverlarına da bakılabilir. İkinci el olarak Tissot - Seastar ve Hamilton - Khaki Navi kovalanabilir ama bu aralar bu fiyatlara biraz zor. Bütçe bir tık artarsa (2k-2.5k) Longines - Hydroconquest alınabilir :thumbup:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Ankthas » 04 Eki 2018, 19:10

Klasik pilotta otomatik ancak 2. el Steinhart olabilir bu bütçeye -ki o da şüpheli- . Onun dışında daha orjinal pilot saatlerinden Citizen - Nighthawk ve Seiko - Flightmaster'ı öneririm, biri solar diğeri lityum pilli ama canavar gibi saatlerdir :champ:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Maradona » 04 Eki 2018, 19:40

Diver için Sumo ya da M-Force harika olur... Pilot için bir tavsiyede bulunamıyorum, hiç hakim değilim o tarafa...
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj morningstar » 04 Eki 2018, 19:46

Peki bir kaç sorum daha var Resim

Bu saatin modeli samurai olarak geçiyor galiba 1600 TL ye buldum sıfır olarak.Ne dersiniz yoksa sumo daha mı iyidir?

İkinci sorum forumda gördüğüm bu saatin etrafındaki çember koruma gibi olan şey nedir her modele takılabiliniyor mu?

Resim

Üçüncü sorumda seramik bezel ve safir camla ilgili alınacak saat herhangi bir seiko olsun seramik bezel ve safir cam takılabilir mi bunlardan birine?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
morningstar

Mesaj Maradona » 04 Eki 2018, 19:59

1. Bildiğim kadarıyla Sumo daha iyi...

2. O zımbırtı o saate özel...

3. Eğer çokça modlanan bir saat alırsanız seramik bezel ve safir cam sonradan da takılır... Fazla modlama talebi gören bir saat olmalı ki 3. şahıslar tarafından böyle bir seçenek üretilebilsin ve sunulabilsin... Mesela Seiko SKX bu konuda uçuyor... ;-)
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj Ankthas » 04 Eki 2018, 20:28

Maradona yazdı:1. Bildiğim kadarıyla Sumo daha iyi...

2. O zımbırtı o saate özel...

3. Eğer çokça modlanan bir saat alırsanız seramik bezel ve safir cam sonradan da takılır... Fazla modlama talebi gören bir saat olmalı ki 3. şahıslar tarafından böyle bir seçenek üretilebilsin ve sunulabilsin... Mesela Seiko SKX bu konuda uçuyor... ;-)

Çağatay Hocam doğru bir şekidle cevaplamış, detaya inersek, Sumo daha üst düzey bir işçiliğe ve bir üst seviye mekanizmaya sahip, lume olarak da çok kuvvetli, bileziği de oldukça tok. Benim önerdiğim saatlerin hepsi ikinci eldi bu arada, 1600 liraya sıfır samuray bulunuyorsa iyiymiş, ben daha dolar bu kadar artmadan 1100 TL'ye satmıştım benimkini. Samuray uzun süre kullandığım ve çok beğendiğim bir saati ama bir süre sonra ağır ve hantal gelmeye başladı. Bu yüzden SKX007'ye geçtim, gayet memnunum.

Tuna modelinin çevresindeki zımbırtıya ceramic shroud diyorlar sanırsam, o ve bikaç başka modele özgü ama sonradan da taktırılabiliyor SKX'lerde gördüm. Dediğiniz gbi koruma amaçlı. Ben şahsen çok çirkin buluyorum :lol:

Seiko'nun parçaları genelde birbiriyle uyumlu bu sayede hemen her diver'ı modlanabiliyor. En azından yukarda bahsettiğim her model için safir cam ve bezel olduğunu biliyorum. Modlama için şu siteye göz gezdirebilirsiniz:

https://www.dlwwatches.com/
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 82 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners