Oris, Tag Heuer, Gucci Arasında Seçim

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Oris, Tag Heuer, Gucci

Mesaj 2fast4u » 05 Haz 2010, 00:14

arkadaslar hadı zentonu yakından gorelım dıyoruz ve aday tam karsımızda ıken sız hala saat tavsıye edıyorsunuz:)foruma renk gelmesı adına sıralamayı zenton la baslıyorum gerısı zaten yazılmıs bıde sonuncuya aquaracer yazdım .
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Re: Oris, Tag Heuer, Gucci

Mesaj Bond » 05 Haz 2010, 09:38

Karar veremedim tam olarak. Sadece optik manada bakarsam biraz kaba gibi dursada Gucci'de elegant ve zarif bir havada var ama sanki her durumda kullanmak için pek uygun değil gibi. Oris en karizmatik ve kaliteli duran model ama small seconds yer itibari ile çok garip durmuş, zorlama olarak sıkıştırılmış gibi. Tag Heuer en optimum ve her duruma uyan bir saat bence bu üçü arasında ama onunda modeli eski kasa sayılır Aquaracer 500'ler den dolayı. Ama 3'ü arasında illa seçim olacaksa Aquaracerın saniye ibresi ucundaki kırmızı bölüm galibi belirler derim :) Zenton'da baya ilginç ve oldukça iyi yorumlar almıştı kalite/fiyat oranı olarak ama biraz büyüktü diye hatırladım çapı. Elbette bu fiyat seviyesinde çok saat var, kolay iş değil diğer marka alternatifleride seçime girerse.

Yanlız birşey sormak istiyorum, bu saatleri kolda denediniz mi? Eğer denemediyseniz 3'ünüde almadan önce bir kolunuzda görmenizi kesinlikle tavsiye ederim. :!:
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Re: Oris, Tag Heuer, Gucci Arasında Seçim

Mesaj 2fast4u » 05 Haz 2010, 11:53

small second ile ilgili tum yorumlara katiliyorum.diver date yeterlidir her acidan ....ardindan titan diver lara bakabilirsin
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Modern60 » 05 Haz 2010, 13:16

Zenton evet ama 45 mm çaplı bir dalgıç. Kasa dışı büyüklüğü 52 mm. Bence günlük kullanımlar için ancak benim gibi bir deli olmalı. Ben pek kıyafet özeni göstermediğimden. Ama Gucci gerçekten hem spor hem de klasik kıyafetler çok uygun. Canlı bildiğim ve çok beğendiğim bir model olduğu için söylüyorum. Ama moda markası alıp takarmısın derseniz"EVET" alıp takarım. Çünkü modeli gerçekten çok şık ve kalite ıolarak da clk nın dediği gibi üst düzeyde.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj 2fast4u » 05 Haz 2010, 14:20

gucci icin imajini duzeltmek biraz zor olacak sanirim.Benin bile aklima kot pantalonu ilk gelir:)sonra ayakkabisi falan birde gucci saatler ne zaman nisantasi gucci disinda abuk saat zincirlerinin vitrinlerini suzlemez ben o zaman tamam oldu derim.
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj 2fast4u » 05 Haz 2010, 14:29

Resim
gucci ye alternatifim longines conquest
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj yeşilevlerdeki » 06 Haz 2010, 21:41

Benim tercihim kesinlikle oris olurdu. Mekanizma kalite olarak yakın oldukları için marka ve görünüm tercih sebebi olacak..Orisin daha sağlam bir havası var..Gucci çok düz bir saat insan sıkılır heralde:))Bu arada gucci de eski seiko5 lerin havası var:)
Kullanıcı avatarı
yeşilevlerdeki

Mesaj Modern60 » 06 Haz 2010, 23:41

Mathey-Tissot demek istemiş olabilirmisiniz yeşilevlerdeki. Gucci'nin kasa modeli Mathey-Tissot u andırıyorlar. Bir zamanlar çok aranan bir markaydı.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 45 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners