Orient Blue Ray II(FAA02005D9) Hakkında

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Orient Blue Ray II(FAA02005D9) Hakkında

Mesaj sambadejan » 25 Eki 2018, 16:21

Herkese merhaba. Malum, konuda yaşanan durumlardan ötürü bir daha cevap yazmak istemedim. Ancak forumu hala aktif olarak takip ettiğimden dolayı son durumumu sizlerle paylaşmak istedim. Seçimim Seiko SRPA21K oldu ve yaklaşık 1 haftadır kullanmaktayım. Saat canlı olarak elime geçince daha da çok hoşuma gitti. Saatle ilgili bir sapma problemi var gibime geliyor fakat bir süre daha test edeceğim, duruma göre farklı bir konu başlığında yardımlarınızı isteyeceğim. Bu süreçte yardımcı olan herkese, özelikle rehber konulardaki abilere, arkadaşlara sonsuz teşekkürler ediyorum.
Kullanıcı avatarı
sambadejan

Mesaj Okanito » 25 Eki 2018, 17:04

sambadejan yazdı:Herkese merhaba. Malum, konuda yaşanan durumlardan ötürü bir daha cevap yazmak istemedim. Ancak forumu hala aktif olarak takip ettiğimden dolayı son durumumu sizlerle paylaşmak istedim. Seçimim Seiko SRPA21K oldu ve yaklaşık 1 haftadır kullanmaktayım. Saat canlı olarak elime geçince daha da çok hoşuma gitti. Saatle ilgili bir sapma problemi var gibime geliyor fakat bir süre daha test edeceğim, duruma göre farklı bir konu başlığında yardımlarınızı isteyeceğim. Bu süreçte yardımcı olan herkese, özelikle rehber konulardaki abilere, arkadaşlara sonsuz teşekkürler ediyorum.

Saatiniz hayırlı olsun, ikonik bir model. :champ:

Mekanizma için de en azından 1 ay boyunca izlemenizi tavsiye ederim çünkü 4R36 mekanizması 7SXX serisini temel alıyor, saniye durdurma gibi birkaç özellik eklendi. 7SXX çok sapma yapan bir seri. 4R36 da çok farketmeyecektir. Ama kendi deneyimimden söyleceğim zaman içerisinde sapmanın daha dar bir skalada yaşanması. Mekanizma ile ilgili şu yazıyı okuyabilirsinz:https://www.watchreviewblog.com/seiko-4r36-movement-explained/

Tekrardan tebrikler :champ:
Kullanıcı avatarı
Okanito

Mesaj altiaralik » 01 Haz 2019, 16:23

Orient FAA02005D9 modeli sadece el ile kurmalı makineye mi sahip ? Yoksa rotor da var mi acaba ? Ben saati el ile kurmak istemiyorum, iki özelliği de barındırıyorsa Ray 2 alacağım.
Kullanıcı avatarı
altiaralik

Mesaj Umutunal » 01 Haz 2019, 19:06

altiaralik yazdı:Orient FAA02005D9 modeli sadece el ile kurmalı makineye mi sahip ? Yoksa rotor da var mi acaba ? Ben saati el ile kurmak istemiyorum, iki özelliği de barındırıyorsa Ray 2 alacağım.

Hem el ile hem de otomatik.
@ugurla.kirksaat
Kullanıcı avatarı
Umutunal

Mesaj altiaralik » 01 Haz 2019, 20:11

Umutunal yazdı:
altiaralik yazdı:Orient FAA02005D9 modeli sadece el ile kurmalı makineye mi sahip ? Yoksa rotor da var mi acaba ? Ben saati el ile kurmak istemiyorum, iki özelliği de barındırıyorsa Ray 2 alacağım.

Hem el ile hem de otomatik.

Tamamdır hocam teşekkürler. Bugün bir arkadaş da böyle bir bilgi vermişti. Mako alacaktım indirimle 850 lira gibi bir fiyatla. Ancak şuan Mako 2 yada Ray 2 alacağım.
Kullanıcı avatarı
altiaralik

Mesaj Umutunal » 01 Haz 2019, 20:38

Ray 2 çok güzel bir saat. Tavsiye ederim. :thumbup:
@ugurla.kirksaat
Kullanıcı avatarı
Umutunal

Mesaj altiaralik » 05 Haz 2019, 23:30

Ray 2 alacağım kararım net ancak saati almadan önce deneme şansım şuan yok. Acaba 16 cm bilekte yakışır mı ? Aynı bilek ölçülerinde bu saati kullanan var mı acaba ?
Kullanıcı avatarı
altiaralik

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 146 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners