Orient Scout Automatic Hakkında Tavsiyeleriniz

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Orient Scout Automatic Hakkında Tavsiyeleriniz

Mesaj hknbz » 21 Eyl 2018, 21:32

Öncelikle herkese selamlar,

Şu sıralar hem günlük olarak kullanabileceğim hemde mevcut saatim seiko 5'in klasik yapısından biraz farklı olan bir saat araştırıken, Orient'in Scout modeline denk geldim. Sizlerinde bildiği gibi günlük kullanım tarzında otomatik mekanizmalı ve nispeten ulaşılabilir bir saat seçeneği klasiklere göre biraz daha kısıtlı. Sizlerden bu saat hakkında yorumlarınızı rica edecektim.

Merak ettiğim konuların başında mekanizma geliyor, saatin mekanizması Orient 46A40. Sanırım elle kurma ve saniye durdurma yok, mekanizma hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir diğer merak ettiğim husus ise kasa hakkında. Kasa için Pvd kaplama bilgisi yer alıyor. Bu kaplamanın ilerleyen yıllarda dökülme gibi bir riski var mı? Şunun için soruyorum bazı kaplamalı saatlerde bu kaplamaların döküldüğünü duymuştum.

Son olarak görünüşü hakkında görüşünüz nedir? :)

Saat şudur. (FDB0C001B0)
Resim

https://www.jomashop.com/orient-scout-w ... 005y0.html
https://www.konyalisaat.com.tr/urun/orient-fdb0c001b0/
Kullanıcı avatarı
hknbz

Re: Orient Scout Automatic Hakkında Tavsiyeleriniz

Mesaj sedir » 21 Eyl 2018, 22:46

Pvd kaplamanın döküldüğünü duymadım ama çizildiği çok söylemekte. Aynı saatin çelik olan kasalarını tercih etmek bu sorunu çözer. Pvd'nin estetik farkı isteniyorsa bedeli peşin artı maliyet veresiye muhtemel çiziklerle ödenecek başka yolu yok :)
Bu saatin makinesi ile ilgili en kısa söz sanırım iyi bir fiyat/performans sunduğu olabilir.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj sedir » 21 Eyl 2018, 22:50

Verdiğiniz bağlantılara bakınca pvd'yi ve garantiyi boşverin 130$+ nakliye yaklaşık 1000₺ fiyata jomashoptan alınabilir gibi duruyor. Gümrük eklenirse 1200 ₺ yi bulabilir.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj hknbz » 22 Eyl 2018, 00:09

@sedir cevabınız için teşekkürler.

Aslında çok temiz bir ikinci el buldum. Onu alma düşüncesindeyim ve rengi görselde attığım gibi. Çelik kasa dediğiniz gibi belki daha uzun ömürlü olabilir ama seçenek dışı gibi duruyor şuan benim için. Linkleri bilgi olsun diye verdim.
Kullanıcı avatarı
hknbz

Mesaj demir77 » 03 May 2019, 08:30

hknbz yazdı:@sedir cevabınız için teşekkürler.

Aslında çok temiz bir ikinci el buldum. Onu alma düşüncesindeyim ve rengi görselde attığım gibi. Çelik kasa dediğiniz gibi belki daha uzun ömürlü olabilir ama seçenek dışı gibi duruyor şuan benim için. Linkleri bilgi olsun diye verdim.

Mako ile bu saat arasında kaldım. Makonun 2. eli bulunuyor da bunun bulunmuyor. Acaba scout'u aldınız mı memnun musunuz?
Kullanıcı avatarı
demir77

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 75 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners