15.000 - 20.000 Bütce İle Ne Alabilirim?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 15.000 - 20.000 Bütce İle Ne Alabilirim?

Mesaj eraslani » 27 Eyl 2018, 19:04

nzmokur yazdı:
tpskl yazdı:Rolex alın. İkinci el OP ya da jubile bilezikli DJ.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
+1, biraz kasıp submariner alın. Bir ömür aşk yaşayın

Bu konuda biraz farklı düşünüyorum.
Submariner alıp bir ömür mutlu mesut yaşanır mı? Pek tabii yaşanır ancak o noktaya gelebilmek için belli bir bilgi ve tecrübe birikimi gerektiğini zannediyorum.
İlk etapta çok fazla kriter gözetmeksizin sadece şekli çekici gelen bir saat alınabilir (bütçenin çok azı kullanılarak).
Saate ilgi devam ediyorsa zaten araştırmalar,denemeler eşliğinde doğru saate/saatlere yolculuk başlayacaktır.
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Skywalker87 » 27 Eyl 2018, 19:22

Üstüne biraz daha koyulup Rolex alınır, yada Tudor veya Breitling.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Skywalker87

Mesaj rolexcollector » 27 Eyl 2018, 22:32

Skywalker87 yazdı:Üstüne biraz daha koyulup Rolex alınır, yada Tudor veya Breitling.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ben asla breitling almayın derim!

The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj tpskl » 28 Eyl 2018, 00:47

Inyotef yazdı:arkadaslar zenith mi omega mi ve neden bilgisi olan varmidir ? rolex beni asiyor hocam :)) onerileriniz icin sagolun baska onerisi olan varmi? dreyfuss hakkinda hic bir konu goremedim forumda aydinlatacak birileri varmidir yakinimda var dreyfuss cogu handmade sanirim farkli biraz sagolun arkadaslar :))
Kronograf demişsiniz, Zenith demişsiniz, iri saat demişsiniz yani El Premiero oluyor bu. Sıfır alacaksanız o da sizi aşar hatta ikinci eli de aşabilir. Sıfır olarak Omega SMP düşünebilirsiniz. Ancak ben olsam 89 model Jubile bilezikli, fluted bezelli bir DJ alırım. 2500-3000 dolar civarına çok rahat bulunabilir.

Kullanıcı avatarı
tpskl

Mesaj Inyotef » 01 Eki 2018, 05:08

onerileriniz icin cook tesekkur ederim arkadaslar baska oneri varmidir ?
Kullanıcı avatarı
Inyotef

Mesaj Pardayan » 01 Eki 2018, 05:59

tpskl yazdı:
Inyotef yazdı:arkadaslar zenith mi omega mi ve neden bilgisi olan varmidir ? rolex beni asiyor hocam :)) onerileriniz icin sagolun baska onerisi olan varmi? dreyfuss hakkinda hic bir konu goremedim forumda aydinlatacak birileri varmidir yakinimda var dreyfuss cogu handmade sanirim farkli biraz sagolun arkadaslar :))
Kronograf demişsiniz, Zenith demişsiniz, iri saat demişsiniz yani El Premiero oluyor bu. Sıfır alacaksanız o da sizi aşar hatta ikinci eli de aşabilir. Sıfır olarak Omega SMP düşünebilirsiniz. Ancak ben olsam 89 model Jubile bilezikli, fluted bezelli bir DJ alırım. 2500-3000 dolar civarına çok rahat bulunabilir.

Ben o fiyata DJ bulabileceğini sanmıyorum. Bulduğu ise ancak 36 mm olur ki bugün kadınlar takıyor, ayrıca 89 model garantisiz bir DJ için riske girmem gider daha yeni bir omega alırım.
Kullanıcı avatarı
Pardayan

Mesaj tpskl » 01 Eki 2018, 22:04

Pardayan yazdı:
tpskl yazdı:

Ben o fiyata DJ bulabileceğini sanmıyorum. Bulduğu ise ancak 36 mm olur ki bugün kadınlar takıyor, ayrıca 89 model garantisiz bir DJ için riske girmem gider daha yeni bir omega alırım.
34-36 mm Rolexler aslında erkekler için üretilmiş saatler. Ancak zaman içerisinde unisex oldu evet. 2500-3000 USD fiyat bandında 80'li yıllarda üretilmiş Rolexler çok rahat bulunabiliyor(sanmıyorum, eminim).

Saatin güzeli garantisi olmayanıdır:) Eski rolexler sizi saat ustası ile tanıştırır, mekanizma öğretir, tecrübe edinmenizi sağlar.

Taş gibi yep yeni bir Omega SMP çok sıkıcı değil mi:)

Kullanıcı avatarı
tpskl

Mesaj Inyotef » 04 Eki 2018, 01:53

Baska oneri varmidir arkadaslar yardimci olun lutfen :)))
Kullanıcı avatarı
Inyotef

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 140 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners