15.000 - 20.000 Bütce İle Ne Alabilirim?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 15.000 - 20.000 Bütce İle Ne Alabilirim?

Mesaj Inyotef » 05 Eki 2018, 06:16

omega ve zenith arasindayim karar vermem biraz zor arkadas rolex demis rolexi bu fiyatlara almam baya zor heleki yurt disinda onerilerinize acigim arkadaslar cok sagolun..
Kullanıcı avatarı
Inyotef

Mesaj Reymem » 05 Eki 2018, 09:33

Anladığım kadarıyla mekanizma veya modeller konusunda bir fikrin yok sadece yazılanı nette araştırıp karar veriyorsunki , yanlış !!!
Kararsız bir konumdasın ve 3000 paund ciddi bir mebla ,
Tavsiyem şudurki bir izin gününü bu işe ayır ve saatçileri dolaşıp modelleri incele ve beğendiklerini not aldıktan sonra mekanizmalarını araştırıp karar vermek en mantıklısı olacaktır . Hem bu sayede bileğinde ve yakınen görmüş olacaksın..
Kullanıcı avatarı
Reymem

Mesaj burakemre » 06 Eki 2018, 02:31

Ben de Panerai almanızı tavsiye edecektim ama anladığım kadarıyla bu markayı hiç düşünmediniz. Eğer Zenith ve Omega diyorsanız önceliği Omegaya verin derim.
Kullanıcı avatarı
burakemre

Mesaj CptOz » 06 Eki 2018, 11:10

Bence karar verene kadar ucuz uygun bir otomatik alın Seiko, Orient vb. gibi. Belki bu aşamada memnun kalır ve kalan parayı da farklı şekilde yemeye karar verirsiniz...

Sent from my SM-C7000 using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj tpskl » 06 Eki 2018, 11:54

Selam siz bana bütçeyi gönderin ben size saati alayım:)

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
tpskl

Mesaj MertYe » 06 Eki 2018, 18:00

Pardayan yazdı:
tpskl yazdı:
Inyotef yazdı:arkadaslar zenith mi omega mi ve neden bilgisi olan varmidir ? rolex beni asiyor hocam :)) onerileriniz icin sagolun baska onerisi olan varmi? dreyfuss hakkinda hic bir konu goremedim forumda aydinlatacak birileri varmidir yakinimda var dreyfuss cogu handmade sanirim farkli biraz sagolun arkadaslar :))
Kronograf demişsiniz, Zenith demişsiniz, iri saat demişsiniz yani El Premiero oluyor bu. Sıfır alacaksanız o da sizi aşar hatta ikinci eli de aşabilir. Sıfır olarak Omega SMP düşünebilirsiniz. Ancak ben olsam 89 model Jubile bilezikli, fluted bezelli bir DJ alırım. 2500-3000 dolar civarına çok rahat bulunabilir.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben o fiyata DJ bulabileceğini sanmıyorum. Bulduğu ise ancak 36 mm olur ki bugün kadınlar takıyor, ayrıca 89 model garantisiz bir DJ için riske girmem gider daha yeni bir omega alırım.

Ben 36mm Datejust'lara karşı ön yargılı olmamak gerektiğini düşünenlerdenim. 3 sene önce 42mm nin altında saat mi olur diyordum. Bu süre zarfında yavaş yavaş aslında 39mm AP jumboda çokta ufak değil demeye başladım. Geçen gün yeni 36mm datejust'ı denedim ve inanılmaz beğendim. Bilekte görmeden karar vermemek lazim. Benim paylaşacağım saat liste fiyatından dolayı bütçenin çok üzerinde kalıyor ama boyut olarak fikir vermesi adına fotoğrafları ekliyorum.

Ha garanti ve risk işlerine hiç girmeyeceğim o kısmın biraz ucu açık alacak kişinin tercihine kalmış. Nacizane tavsiyem forum üyemiz @bengisaat @taskin ustalardan birinin yapacağı bir kontrol ve revizyondan sonra sıkıntısız bir şekilde kullanabileceğine inanıyorum. Tabiki öncesinde yine onlara parçaların orjinalliğini kontrol ettirerek saati satın almak şartıyla.

Dip not olarakta normalde Rolex'leri hiç bakla çıkarmadan veya 1 bakla çıkarttırarak kullanıyorum bilek boyutumun gözünüzde canlanması adına. ResimResimResimResim

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj Shinigami » 06 Eki 2018, 19:45

Ki Mert in bilekler bir hayli büyük onda bile sırıtmamış. şans vermek lazım bence de.
Kullanıcı avatarı
Shinigami

Mesaj krstarica » 21 Eki 2018, 12:32

zenith el primero derim. Ne kalite ne şıklık olarak sizi üzmez.
Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje, ali žalim što nemaju svoje.(Başkalarının benim fikirlerimi çalmasından ötürü üzülmüyorum, acıyorum çünkü kendi fikirleri yok.)-Nikola Tesla
Beograd-Serbia
Kullanıcı avatarı
krstarica

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 75 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners