İlk Otomatik Saat Seçimi- Seiko/Orient/Diğer

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: İlk Otomatik Saat Seçimi- Seiko/Orient/Diğer

Mesaj exscorpion » 27 Ağu 2018, 13:15

Ankthas yazdı:Otomatik sınıfında Mako diğer iki saate kıyasla çok ağır basıyor, ama Seiko 5, ya da namıdiğer Fiftyfive Fathoms da çok şık bir saat. Yalnız Seiko 5'in 100 metre WR'ı olduğunu tepesinin de kilitli olmadığını hatırlatmakta fayda var denize girmenizi tavsiye etmem o saatle. Bu arada bütçe sıkıntısı yaşıyorsanız 2. el almanızı tavsiye ederim 450-600 TL bandında bulunabiliyor Mako'lar :thumbup:

Tepesinin kilitli olmaması derken ne demek istediniz?

Bir de 100 mt deniz için yeterli değil mi? Ben dalma amaçlı kullanmam zaten, yüzerken dayanırsa tuzlara yeterli olur.
Kullanıcı avatarı
exscorpion

Mesaj Ankthas » 27 Ağu 2018, 15:36

exscorpion yazdı:
Ankthas yazdı:Otomatik sınıfında Mako diğer iki saate kıyasla çok ağır basıyor, ama Seiko 5, ya da namıdiğer Fiftyfive Fathoms da çok şık bir saat. Yalnız Seiko 5'in 100 metre WR'ı olduğunu tepesinin de kilitli olmadığını hatırlatmakta fayda var denize girmenizi tavsiye etmem o saatle. Bu arada bütçe sıkıntısı yaşıyorsanız 2. el almanızı tavsiye ederim 450-600 TL bandında bulunabiliyor Mako'lar :thumbup:

Tepesinin kilitli olmaması derken ne demek istediniz?

Bir de 100 mt deniz için yeterli değil mi? Ben dalma amaçlı kullanmam zaten, yüzerken dayanırsa tuzlara yeterli olur.

Tepe vidalı değil, modern dalış saatlerinde bulunan bu özellik sayesinde tepenin denize girerken ve denizdeyken yanlışlıkla açılmasının ya da kapalıyken bile içine su sızmasının önüne geçiliyor. Tepeyi pıt diye çekerek değil, döndüre döndüre bir vidayı açar gibi açıyoruz kilitli tepelerde. 100 metre aslında normal yüzme aktiviteleri ve şnorkelli dalışlar için uygun diye kabul edilir ama yine de 200 metre WR ve vidalı tepeler kadar korunaklı olacağını düşünmüyorum. Ne olur ne olmaz diye öyle dedim:

https://www.youtube.com/watch?v=m6R80T5mCsI&ab_channel=YvanKashanian
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj exscorpion » 27 Ağu 2018, 23:22

Teşekkür ederim herkese, yarım saat önce Amazon'un kendi satışı üzerinden sipariş verdim.

Umarım sorunsuz,sağlam bir şekilde gelir.
Kullanıcı avatarı
exscorpion

Mesaj exscorpion » 11 Eyl 2018, 11:25

Saat dün itibariyle elime ulaştı. İlk kontrollerime göre sağlam ve düzgünce çalışıyor.

Fakat uyandıktan sonra rezervinin bittiğini ve durduğunu gördüm.

Uzun süredir hareketsiz bir kutunun içinde durduğuna göre normal geldi fakat winding yapmak için bir süre sağa sola salladım ama çalışmadı.

Kendim sağdaki düğmesi ile tekrar kurdum. Sizce bu durum normal mi oluyor yeni gelen saatlerde? Yoksa geri mi göndereyim?
Kullanıcı avatarı
exscorpion

Mesaj Pardayan » 11 Eyl 2018, 14:43

Saatin tepe kilidini açıp saati kurun . yani 20-30 kere saat yönüne çevirin, sonra kolunuzda harekete devam eder. Mako II yi aldıysanız rezervi 40 saattir. Yani tam kurulduktan sonra 40 saat çalışır.
Kullanıcı avatarı
Pardayan

Mesaj ilkayacil » 12 Eyl 2018, 02:52

Hayırlı olsun saatiniz güzel günlerde kullanın, belirttiğiniz durum normaldir, saatinizi kurma kolundan kurup rezervinin doldurduğunuzda sorun olmayacaktır.
Kullanıcı avatarı
ilkayacil

Mesaj exscorpion » 14 Eyl 2018, 13:23

Teşekkür ederim :D
Kullanıcı avatarı
exscorpion

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 214 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners