Saat seçme sorunsalım

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Saat seçme sorunsalım

Mesaj baycall » 23 Ağu 2018, 02:29

Merhaba arkadaşlar forumun takipçisi olmama rağmen yeni bir üyeyim. Bugüne kadar maddiyattan ötürü doğru dürüst bir saat edinemedim. Forumun genel görüşü bir saat için swiss made -safir cam - otomatik olması.

Ne kadar saat sever olsam da pahalı oyuncaklar bunlar haliyle bana sıfır ya da 2. el bir saat tavsiye ederseniz beni büyük dertten kurtarırsınız (ikinci el temiz olursa daha iyi olur malum bütçe sınırlı). Misal bugün doğubank civarına gittim az kalsın Wainer satacaklardı bana. Aslına bakarsanız ne kadar uygun olursa o kadar iyi olur ama taş çatlasın 1250 TL verebilirim.
Kullanıcı avatarı
baycall

Re: Saat seçme sorunsalım

Mesaj eraslani » 24 Ağu 2018, 11:55

Almaktan son anda vazgeçtiğiniz wainer marka saatin bir fotoğrafını eklerseniz alternatif bir şeyler düşünelim.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Pardayan » 24 Ağu 2018, 12:19

Forumun genel görüşü swiss made - otomatik - safir cam falan değil. Bir kısmının görüşü öyle olabilir. Bütçen dahilinde ister swiss made ister made in japan, ister otomatik ister quartz saat alabilirsin. Yeterki gerçek "saat markası" olsun moda markası veya mazisi olmayan bilinmeyen marka olmasın. Fiyatına göre kaliteli olsun ( Fiyat/performans) ve servisi ve garantisi olsun.

1250 tl lik bir bütçe ile sıfır veya ikinci el gayet kaliteli Seiko, Orient. Citizen, Swiss Military Hanowa, Casio, Invicta gibi marka saatler alabilirsin.
Kullanıcı avatarı
Pardayan

Mesaj buzz » 24 Ağu 2018, 13:47

Hali hazırda kullandığım SKX007'yi tavsiye ederim. Aldığım nato/zulu kayışlar ile her kıyafete uygun hale getirebiliyorum. Benim nazarımda tek eksiği safir cam olmaması. Titiz bir kullanıcı olduğum için bunu da çok fazla önemsemiyorum açıkçası. Söz konusu fiyatlar içinde alabileceğiniz en güzel saatlerden birisidir.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
buzz

Mesaj Mandos » 24 Ağu 2018, 15:36

Nasıl bir tarz istiyorsunuz bunu belirtirseniz daha kolay öneriler çıkar. SKX bana da mantıklı geldi evet camı safir değil ama çok kolay modlanan bir saat. Ben camıyla da sorun yaşamadım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj baycall » 24 Ağu 2018, 17:22

Resim
Wainer sanırım buydu.
Bunun gibi de seviyorum, Le Locle tarzı da seviyorum.
Kullanıcı avatarı
baycall

Mesaj baycall » 24 Ağu 2018, 20:04

Tissot Le Locle t0064071103300
Tissot visodate t0194301103100
Seiko snp153p
Seiko snp149p2
Seiko srpa17j2

Bugün bunları beğendim. Arasından ya da bu saatlere benzet tavsiye alabilirim. Bazıları bütçe aşıyor tabi fakat mekanizma olarak hangisi daha mantıklı bilemedim hepsi de güzel.
Kullanıcı avatarı
baycall

Mesaj Ankthas » 24 Ağu 2018, 20:11

baycall yazdı: swiss made -safir cam - otomatik

ama taş çatlasın 1250 TL verebilirim.

Bu koşullar altında pek alternatif yok, bir çırpıda aklıma gelenler(2. el olmak şartıyla): Hamilton - Khaki modelleri, Tissot - Le Locle ve Visodate. Bence bu kalıplara çok bağlı kalmayın, aceleniz yoksa forumda bir miktar daha takılın kendiniz karar vereceksiniz zaten sizin için en doğru saate.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 91 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners