Hamilton Saat Fiyat + Tavsiye

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hamilton Saat Fiyat + Tavsiye

Mesaj umutaltun » 29 May 2010, 23:31

Arkadaşlar şu saate:

http://www.saatvesaat.com/urun.asp?id=21088&urun=Hamilton+HM32756551

(link çalışmazsa en son +'dan sonrası ürün kodu, google it)

Resim

Peşinde 2500 lira fiyat verdiler kapalıçarşıda. Nasıl fiyat? Daha uygun bulabilirim gibime geliyor ama tavsiyeniz nedir?

Bu düşüncemin de sebebini açıklayayım siz de belki bişeyler çıkarırsınız bu hikayeden:

Şu an ismini vermek istemediğim kapalıçarşıda ki bu saat (ve pırlanta) satıcısının vitrininde yukarıdaki saati gördüm ve fiyat aldım (2570 lira son peşine). Daha sonra karşılaştırma yapabilmek açısından başka bir saatin fiyatını daha sordum:

http://www.saatvesaat.com/urun.asp?id=17325&urun=HAMILTON+HM32716839

Resim

Bu saate 2250 dedi peşine. Ancak ben bu saatin gümüş kordonlusu için Capitol'de ki bir saat satıcısından 2000 lira fiyat almıştım. Gerçekten sinir oldum, yani düşünsenize bir alışveriş merkezinde ki bir saatçi kapalıçarşıda (hem de bu saatleri kendi ithal ettiğini iddia eden) bir saatçiden daha ucuz fiyat veriyor. Ve de adam utanmadan "Kimse Hamilton saatlere bizden daha iyi fiyat veremez" diye iddia ediyor. Kendisine bu fiyat farkını ilettim bişey diyemedi tabi pek.

Daha sonra kendini daha da batırdı: Yok efendim gümüş kordonlusu daha pahalı imiş. İşte bu da o saat:

http://www.saatvesaat.com/urun.asp?id=17326&urun=HAMILTON+HM32716859

Resim

Gördüğünüz gibi aynı fiyat!

Neyse durum böyle. Tavsiye ve yorumlarınız beklerim efendim.
Kullanıcı avatarı
umutaltun

Re: Hamilton Saat Fiyat + Tavsiye

Mesaj Modern60 » 29 May 2010, 23:46

Eee, ne yazık ki hem bayilere ürün satıp hem de kendi sitesinden satış yapan bir mümessil ancak böyle olaylara kapı açar. Maalesef ki Hamilton'un gerçekten mümessili saat&saat tir. Ama bayileri, kendi internet ticaretinden haberdar. Bu yüzden böyle fiyat vererek hem kendilerini garantiye alıp satmayı düşünüyorlar hem de ürünün değerini ayaklar altına alıyorlar. Asıl mümessillerin ciddi olarak genel koordinatörlere ihtiyaçları var. Yoksa ortadoğu aklıyla hem işlerini kaybederler hem de markaların değerlerini bir sonraki mümessile geçmeden düşürmüş olurlar.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj Frax » 29 May 2010, 23:53

Kesinlikle Hamilton mu düşünüyorsunuz? Güzel paralar bunlar ve bu fiyata Oris, Longines tercih edilebilir.Tabi ki bunlar şahsi beğenim ve kanaatimdir.
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj 2fast4u » 30 May 2010, 00:31

kımse yanlıs anlamasın bu hamıltonu kım gazlıyosa helal olsun .2750 lıra yaklasık 1700dolar yada chf neyse o kadar eder.Hemde pesın dıyorsun.Bu rakkamlara 2.el cıddı bır marka veya sıfır bır otomatık yukarıdakı markalardan alabılırsın.Hamılton u ılk duydugum zaman 2 sene once elıme alıp baktım hala gordugumde bakmaya devam edıyorum fakat zıhnımde herhangı bır tepkı yok.Nıye bakıyorum onuda soylıyım bu kadar lafı gectıgı ıcın .
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Modern60 » 30 May 2010, 01:22

İsviçre de daha ucuz olduğu için tercih edilebilir bir marka. Geçmişi de başarılı. Ama o değerde gerçekten iyi markalar var. Oris, Longines, Meister Singer, Victorinox , Mido gibi bence de çok ciddi ve kaliteli markaların çok etkileyici modellerine bakabilirsiniz. Frax1 ve 2fast4u bence de çok doğru bir tavsiyede bulunmaktalar.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj Clk » 30 May 2010, 11:57

Hamilton'in Türkiye'de ki basarisi sadece reklamdan ibarettir. Bu kadar cok taninir olmasi ve insanlara tavsiye edilmesinin nedeni de eski distribütör elinde ki stoklari eritebilmek icin kimi saatleri %50'nin de üstünde bir indirim ile verdi. Bu saatleri neredeyse bedavaya alan cemiyette saatlerini sanki bir Patek yada Vacheron edasi ile anlatmaya basladi :)

Söyle söyliyeyim, o dönemde saatlerini bedava getirmis olan cemiyete sorun bakalim bugün sorulan fiyatlar ile Hamilton alirlar mi?
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Modern60 » 30 May 2010, 16:08

Bir de SWATCH Group'un dünya genelinde isabetli basında sürekli reklam ve konu etmesi markayı 6 senede buralara getirdi. Ama fiyat kalite oranı uygundu. Bu gün 2005-2008 arasındaki balondan Hamilton da nasibini aldı. Hamilton, 1952 yılında , Fransızlara(LIP) beraber ilk elektrikli ama balans çarkı ve pandüllü(balans zembereği-hairspring) saati yaptığından, hala tarihinde önemli bir işaret taşımakta. Tamamen boş bir marka değil. Ama günümüzdeki fiyat/kalite oranı, geçen yıllara oranla çok açık bir makasta.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj umutaltun » 30 May 2010, 20:42

Bu saate bu para çok diyorsunuz, hmm... Kafamı karıştırdınız şimdi...

Bende otomatik bir victorinox ambassador var, bu ikinci saatim olacaktı ama tereddütteyim sayenizde.

Kısa bir araştırma yapacağım özellikle longines için (oris pek sevmiyorum, kusura bakma 2fast4u :)).

Önerilerinize her zaman açığım tabii ki. 2500 TL'ye kadar mekanizması güzel bir isviçreli olan bir saat?

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
umutaltun

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 203 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners