Seiko- Şu göstediğim cizikleri nasıl rütuşlayabilirim.

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko- Şu göstediğim cizikleri nasıl rütuşlayabilirim.

Mesaj fsenturk » 02 Ağu 2018, 15:18

Arkadaşlar kolay gelsin..

Resimde göstermiş olduğum saatimin bezelinde, ok ile göstermiş olduğum yerlerde çizikler oluştu. Bu çizikleri lacivert bir boya ile rütuşlamak istiyorum. Suya dayanıklı bir metal boya ile 1-2 nokta kondursam en azından göze çarpmayacak bu çizikler.

Ne önerirsiniz? Nasıl yapayım bu işi? En önemlisi bu tarz bir boyayı nereden nasıl bulabilirim?

Resim
Kullanıcı avatarı
fsenturk

Re: Seiko- Şu göstediğim cizikleri nasıl rütuşlayabilirim.

Mesaj ertanerdem » 02 Ağu 2018, 17:00

Bence zor birader. Böyle küçük çiziklerden rahatsız oluyorsan herhangi müdahaleyi 100% yüzde kafaya takarsin, netice sen nerede boya olduğunu bilirsin ve görürsün. Benim tavsiye internetten ( örnek eBay) yeni bir bezel/ çerçeve bulup taktırmak.
Syg, Ertan

ONEPLUS A5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ertanerdem

Mesaj fsenturk » 02 Ağu 2018, 17:09

ertanerdem yazdı:Bence zor birader. Böyle küçük çiziklerden rahatsız oluyorsan herhangi müdahaleyi 100% yüzde kafaya takarsin, netice sen nerede boya olduğunu bilirsin ve görürsün. Benim tavsiye internetten ( örnek eBay) yeni bir bezel/ çerçeve bulup taktırmak.
Syg, Ertan

Benim için çizik durmasındansa rütuşlu olup ancak çok dikkatlice bakan gözler tarafından farkedilebileceği durumu daha kabul edilebilirdir. 2-3 senede bir bezel değiştirebilirim ama şu kadarcık bir çizik için de o kadar para vermeye değmez diye düşünüyorum. Bir müddet rütuşlayalım , çizikler ve rütuşlar artarsa değiştireceğim bezeli.
Kullanıcı avatarı
fsenturk

Mesaj fsenturk » 02 Ağu 2018, 17:14

Şu adreste seramik bezel var. Çok güzel duruyor ama 45 dolarmış. Malum dolar da 5 Lira olunca insan bi acayip oluyor :D

https://lcbistore.com/products/seiko-pr ... 4374548527
Kullanıcı avatarı
fsenturk

Mesaj ertanerdem » 02 Ağu 2018, 18:48

Anlıyorum. O zaman en basit yöntem lacivert bir keçeli kalemle bezelin üstünden geçmek. Boya sadece çizik olan yerlerde kalıyor, bezelin temiz yerleri zaten boya tutmaz, veya kolayca silinir.
(motosiklette küçük çiziklerdede çok etkili bir yöntem [emoji6])

Kullanıcı avatarı
ertanerdem

Mesaj burakyigit » 02 Ağu 2018, 18:56

Rahatsız edici görünmüyor müdahale gereksiz bence, ufak bir çizik için. Boya ile aynı rengi tutturmak çok zor.
Kullanıcı avatarı
burakyigit

Mesaj Ufkynl » 02 Ağu 2018, 19:42

Bence rötuş daha da dikkat çekici olur. Hiç dokunmayın ya da yeni bezel alın derim. Hatta izler sizdeyken olduysa daha iyi diyebilirim. Şahsen ben seviyorum böyle şeyleri.
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj fsenturk » 03 Ağu 2018, 07:29

ertanerdem yazdı:Anlıyorum. O zaman en basit yöntem lacivert bir keçeli kalemle bezelin üstünden geçmek. Boya sadece çizik olan yerlerde kalıyor, bezelin temiz yerleri zaten boya tutmaz, veya kolayca silinir.
(motosiklette küçük çiziklerdede çok etkili bir yöntem [emoji6])

Lacivert OJE nasıl olur ? Dün akşam aklıma geldi. :D Bizim hanıma aldırırım bir yerden. Ucunda fırça oluyor zaten . Bir nokta dokundurdum mu iş biter diye düşünüyorum. Suya da dayanıklı hem.
Kullanıcı avatarı
fsenturk

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 145 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners