Seiko- Şu göstediğim cizikleri nasıl rütuşlayabilirim.

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Seiko- Şu göstediğim cizikleri nasıl rütuşlayabilirim.

Mesaj fsenturk » 03 Ağu 2018, 07:35

Ufkynl yazdı:Bence rötuş daha da dikkat çekici olur. Hiç dokunmayın ya da yeni bezel alın derim. Hatta izler sizdeyken olduysa daha iyi diyebilirim. Şahsen ben seviyorum böyle şeyleri.

Çizikler bende oldu evet. Neden bilmiyorum ama İkinci el saat takamıyorum. Bir de ne kadar aslı gibi olsa da imitasyon(-yani sahte) saat takamıyorum.

Çok güzel kaliteli imitasyon Rolex saatler gördüm mesela. Ama koluma takınca sanki kendimi sahtekarmışım da insanları kandırıyormuşum gibi geldi. Gerçek Rolexi de alamadığım için bu saati aldım zaten. :-)
Kullanıcı avatarı
fsenturk

Mesaj ertanerdem » 03 Ağu 2018, 09:55

fsenturk yazdı:
ertanerdem yazdı:Anlıyorum. O zaman en basit yöntem lacivert bir keçeli kalemle bezelin üstünden geçmek. Boya sadece çizik olan yerlerde kalıyor, bezelin temiz yerleri zaten boya tutmaz, veya kolayca silinir.
(motosiklette küçük çiziklerdede çok etkili bir yöntem [emoji6])

ONEPLUS A5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lacivert OJE nasıl olur ? Dün akşam aklıma geldi. :D Bizim hanıma aldırırım bir yerden. Ucunda fırça oluyor zaten . Bir nokta dokundurdum mu iş biter diye düşünüyorum. Suya da dayanıklı hem.
Aman sakın derim! Ojeyle yapılan rötuşlar kesinlikle gözükür ve keçeli kalemin aksine silinmez.
Bence sen en iyisi bu çizikleri kabul et. Kabul etmenin bir yolu, ciziklere "tecrübeden gelen kırışıklar / ak saçlar gözüyle bakmak". Olaya bu gözle bakarsan baya karizmatik bir saatin olur....

ONEPLUS A5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ertanerdem

Mesaj debra » 03 Ağu 2018, 10:50

Sakınnnnnn oje işine bulaşmayın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
debra

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 178 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners