Fossil mi? Casio mu?

Hakk─▒nda Bilgi Almak ─░stedi─činiz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Dan─▒┼čma Platforumu B├Âl├╝m├╝nde Yeni Saatinizle ─░lgili B├╝t├že ve Marka/Model Bazl─▒ Tavsiye ve Kullan─▒c─▒ Tecr├╝besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D├╝┼č├╝n├╝len Kriterlerin Detayl─▒ Olarak Belirtilmesi ├ťyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas─▒n─▒ ve Tecr├╝belerini Payla┼čmalar─▒n─▒ Sa─člayacakt─▒r. L├╝tfen A├žt─▒─č─▒n─▒z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir ┼×eklinde Yazmay─▒n─▒z. Sorulan Saatin Model Foto─čraf─▒, ├ľzellikleri ve ├ľncelikle Kendi Yorumlar─▒n─▒z─▒ Ekleyerek Sorunuz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Fossil mi? Casio mu?

Mesaj Arcitecht » 08 Tem 2018, 23:10

De─čerli forum ├╝yelerine saat se├žmem konusunda bana yard─▒mc─▒ olmalar─▒n─▒ rica ediyorum.

Limitim 1000 TL

Spor bir saat istiyorum tercihim ilk defa metal kordonkullanmak istiyorum, hep deri kullanm─▒┼č─▒md─▒r hafifli─činden dolay─▒.

https://www.konyalisaat.com.tr/urun/casio-ef-558d-1a/

https://www.saatvesaat.com.tr/saat/erkek/fossil/FFS4357/PD/

Bu iki model aras─▒nda bug├╝n ├žok gidip geldim karar veremedim ilk defa iyi bir saate para vermek istiyorum bu konuda bana yard─▒mc─▒ olabilirseniz sevinirim hangisi daha dayan─▒kl─▒,uzun s├╝re kullanabilirim,├žizilme konusunda hangisinde daha az sorun ya┼čar─▒m v.s. gibi yada ayn─▒ fiyat aral─▒─č─▒nda daha kaliteli bir saat ├Âneriniz olursa onu da incelemek isterim.

Birde yanl─▒┼č bir soru sormuyorumdur in┼čallah bu iki modelden yukar─▒daki firmalar hari├ž daha uygun bulabilece─čim orjinal olmak kayd─▒yla tabiki tavsiyelerinizi duymak isterim..

┼×imdiden herkese ├žok te┼čekk├╝r ederim..
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Arcitecht

Kay─▒t: 08 Tem 2018, 22:49

Fossil mi? Casio mu?

Mesaj debra » 09 Tem 2018, 07:58

Merhaba, ├Âncelikle saat sat─▒n almaya karar verirken her zaman ├Ânceli─činiz fiyat/performans olsun. E─čer almak istedi─činiz saatin ├Âzelliklerine karar verdiyseniz mesela dijital/analog veya spor/klasik alan─▒nda iyi saatlere y├Ânelebilirsiniz bu b├╝t├žeyle. Fossil bu anlamda bende k├Ât├╝ bir izlenime sahip. Bana malzemesi kaliteli gelmiyor hi├žbir zaman. Casio r├╝┼čt├╝n├╝ ispat etmi┼č bir markad─▒r ama benim size tavsiyem G-shockÔÇÖlara da bakman─▒z olur bu b├╝t├žeyle. Linkteki CasioÔÇÖnun kadran─▒ biraz kalabal─▒k, uzun s├╝re kullan─▒mda sizi yorabilir.(e─čer sadece kozmetik olarak kullanmayacaksan─▒z )

T├╝m bunlar─▒n d─▒┼č─▒nda farkl─▒ bir saat bakmak isterseniz, otomatik Orient Mako IIÔÇÖlere bakabilirsiniz. Saat├žilerin ÔÇťevladiyelikÔÇŁ dedi─či saatlerdir bunlar, uzun y─▒llar kullan─▒rs─▒n─▒z hatta ├žocu─čunuz bile kullan─▒r [emoji3]

Sevgiler

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
debra

Kay─▒t: 16 Nis 2018, 21:43

Re: Fossil mi? Casio mu?

Mesaj fck450 » 09 Tem 2018, 16:53

Merhaba,
Kendi tecr├╝belerime dayanarak Casio diyorum, saat konusuna merak sard─▒─č─▒m ilk y─▒llarda 2 tane Casio kullanm─▒┼čt─▒m ve pil de─či┼čimi hari├ž saat├žiye hi├ž gitmemi┼čtim.
Hatta ┼čuanda da karde┼čimde.
Tabi karar sizin..
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fck450

Kay─▒t: 27 May 2013, 10:45

Mesaj neperliva » 09 Tem 2018, 17:25

Casio
"Hata yapmayan ki┼či asl─▒nda genel olarak hi├žbir ┼čey yapm─▒yor demektir".
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
neperliva

Kay─▒t: 25 Ara 2015, 02:10

Mesaj Arcitecht » 10 Tem 2018, 18:46

debra yazd─▒:Merhaba, ├Âncelikle saat sat─▒n almaya karar verirken her zaman ├Ânceli─činiz fiyat/performans olsun. E─čer almak istedi─činiz saatin ├Âzelliklerine karar verdiyseniz mesela dijital/analog veya spor/klasik alan─▒nda iyi saatlere y├Ânelebilirsiniz bu b├╝t├žeyle. Fossil bu anlamda bende k├Ât├╝ bir izlenime sahip. Bana malzemesi kaliteli gelmiyor hi├žbir zaman. Casio r├╝┼čt├╝n├╝ ispat etmi┼č bir markad─▒r ama benim size tavsiyem G-shockÔÇÖlara da bakman─▒z olur bu b├╝t├žeyle. Linkteki CasioÔÇÖnun kadran─▒ biraz kalabal─▒k, uzun s├╝re kullan─▒mda sizi yorabilir.(e─čer sadece kozmetik olarak kullanmayacaksan─▒z )

T├╝m bunlar─▒n d─▒┼č─▒nda farkl─▒ bir saat bakmak isterseniz, otomatik Orient Mako IIÔÇÖlere bakabilirsiniz. Saat├žilerin ÔÇťevladiyelikÔÇŁ dedi─či saatlerdir bunlar, uzun y─▒llar kullan─▒rs─▒n─▒z hatta ├žocu─čunuz bile kullan─▒r [emoji3]

Sevgiler

─░┼čin asl─▒ evladiyelik bi┼či olsun diyorum ama o b├╝t├žeyle olmaz san─▒r─▒m 3 yorum da casio dan yana oy kullanm─▒┼č fossil se├žene─čini eliyorum o zaman casio yada g-shock bakay─▒m hepinize ayr─▒ ayr─▒ te┼čekk├╝r ederim...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Arcitecht

Kay─▒t: 08 Tem 2018, 22:49

Mesaj omrfrka » 15 Tem 2018, 00:32

Kalite istiyorsan casio bana g├Âre fossil saatim vard─▒ ├Ânceden ger├žekten ├žok pi┼čman olmu┼čtum ald─▒─č─▒ma

OmrFrka
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
omrfrka

Kay─▒t: 14 Ara 2017, 19:47

Mesaj abd├╝lcebbar » 15 Tem 2018, 08:39

casio
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
abd├╝lcebbar

Kay─▒t: 28 Haz 2017, 11:45

Mesaj Ankthas » 15 Tem 2018, 09:55

Merhaba ho┼čgeldiniz, Fossil tasar─▒m olarak ho┼č duruyor ama arad─▒─č─▒n─▒z kalite hissiyat─▒n─▒ bulamayacaks─▒n─▒z emin olun, elemekle do─čru yapm─▒┼čs─▒n─▒z. Hem spor bir model ar─▒yorsunuz Fossil biraz daha ciddi bir saat.

Casio ise sizin i├žin bence bi├žilmi┼č kaftan, e─čer hem spor hem ├želik kordonlu bir saat ar─▒yorsan─▒z. Edifice serisi benim ├žok be─čendi─čim bir seri, hatta alacaksan─▒z m├╝mk├╝nse g├╝ne┼č enerjisiyle ├žal─▒┼čan ve bluetoothlu modellerinden al─▒n uzuun y─▒llar kullan─▒rs─▒n─▒z, hem spor hem casual kullan─▒ma uygun, hatta zorlan─▒rsa dress durumlar─▒nda bile s─▒r─▒tmaz ├žo─ču modeli. G-Shock ise fazla spor ve bence isizn istedi─činiz tarzda de─čil. Alta Casio'nun sitesinden linki b─▒rakay─▒m daha ├žok model g├Âr├╝n:

https://www.casio-intl.com/tr/tr/wat/edifice/

Google'a Casio - Edifice yaz─▒nca daha uygun fiyatl─▒ modeller ├ž─▒k─▒yor saatvesaat ve konyal─▒ biraz pahal─▒ya sat─▒yor gibi geldi bana. Hatta m├╝mk├╝nse Saatvesaat'ten almay─▒n.

├ľte yandan 1000 TL iyi bir b├╝t├že, 2. el d├╝┼č├╝n├╝rseniz daha uygun fiyata daha kaliteli saatler alabilirsiniz, forumun ilgili k─▒s─▒mlar─▒n─▒ takip edin mutlaka:

http://forum.saatforumu.com/viewforum.php?f=219#axzz5LFw1c0yH

http://forum.saatforumu.com/viewforum.php?f=202#axzz5LFw1c0yH

Bunun d─▒┼č─▒nda y├╝ksek b├╝t├želi saat al─▒m─▒ i├žin esas tavsiyem ┼č├Âyle, bakt─▒─č─▒n─▒z saatlerin hi├žbiri kaybolmuyor, 2. elde ile olsa iyi bir f─▒rsat yakalam─▒┼č bile olsan─▒z her zaman daha iyisi ├ž─▒kabilir. ┼×u anda heyecanl─▒ olabilirsiniz almak istedi─činiz saat s├╝rekli g├Âz├╝n├╝z├╝n ├Ân├╝ne geliyor r├╝yalar─▒n─▒za bile girebiliyor olabilir ama benim tavsiyem sab─▒rl─▒ olmal─▒, iyice ara┼čt─▒r─▒p her altenatifi de─čerlendirmelisiniz. Forumda daha ├žok zaman ge├žirirseniz size en uygun saati bulabilirsiniz diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Bu tarzda mesela ├žok ba┼čl─▒k vard─▒r 1000 TL b├╝t├želi saat ├Ânerisi diye arat─▒n ve daha ├Ânce verilen ├Ânerileri okuyun derim :thumbup:
Deniz
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ankthas

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj MrJingles » 18 Tem 2018, 13:59

Fossil ve Diesel gibi markalara para vermeyin. ─░kisini toplasan bir Casio etmez.

Ger├žek bir saat enerjisini pilden ve ─▒┼č─▒ktan de─čil sahibinden al─▒r.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
MrJingles

Kay─▒t: 20 Mar 2018, 14:56

Mesaj nyzozan » 19 Tem 2018, 15:41

Bence ikisi de de─čil. Size tavsiyem o b├╝t├žeye y─▒llarca size zaman─▒ g├Âsterecek mekanik bir saat alman─▒z y├Ân├╝nde olacakt─▒r.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
nyzozan

Kay─▒t: 31 Ara 2011, 09:54

Mesaj justaguy » 19 Tem 2018, 17:00

─░lan a├žmad─▒m fakat d├╝┼č├╝n├╝rseniz a┼ča─č─▒daki linkteki saatimi satabilirim. 2018 Mart ay─▒ gibi sat─▒n alm─▒┼čt─▒m.

https://www.konyalisaat.com.tr/urun/casio-eqb-500l-1a/

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
justaguy

Kay─▒t: 29 Mar 2018, 11:07

Mesaj sali » 19 Tem 2018, 17:25

bende gshock dv5600 sipari┼č ettim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sali

Kay─▒t: 25 Eki 2017, 17:21

Sonraki

D├Ân TSF Saat Dan─▒┼čma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 27 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners