Vostok Komandirskie K-34

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Vostok Komandirskie K-34

Mesaj Jamiryouuu » 18 Haz 2018, 21:55

khef yazdı:Merhaba Jamiryu,

Bu kadar sıralı soruyu muhtemelen kimse tek tek ve istediğin zaman aralığında cevaplayamaz. O yüzden daha önce K-34 kullanmış biri olarak kısaca bilgi vereyim; otomatik saatlere giriş olarak kesinlikle tavsiye edeceğim bir marka ve model. Darbelerden koruduğun sürece kaplaması sorun çıkarmaz. Meranom’dan alabilirsin, güvenilirdir. :thumbup:

Fikir olması açısından iki foto :arrow:

Resim

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Peki sizi yakalamışken bi kaç soru sorabilirmiyim?
Kullanıcı avatarı
Jamiryouuu

Mesaj Jamiryouuu » 18 Haz 2018, 21:59

khef yazdı:Merhaba Jamiryu,

Bu kadar sıralı soruyu muhtemelen kimse tek tek ve istediğin zaman aralığında cevaplayamaz. O yüzden daha önce K-34 kullanmış biri olarak kısaca bilgi vereyim; otomatik saatlere giriş olarak kesinlikle tavsiye edeceğim bir marka ve model. Darbelerden koruduğun sürece kaplaması sorun çıkarmaz. Meranom’dan alabilirsin, güvenilirdir. :thumbup:

Fikir olması açısından iki foto :arrow:

Resim

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Öncelikle teşekkür ederim sizi hazır yakalamışken bi kaç soru sorabilirmiyim?
Kullanıcı avatarı
Jamiryouuu

Mesaj Kakefe » 18 Haz 2018, 22:12

MeraklıAdam yazdı:
Kakefe yazdı:
MeraklıAdam yazdı:Bana kalırsa, rus saatlerin yerine japon saatlere yönelmeniz daha doğru olacaktır, Seiko veya Orient beklentilerinizi çok iyi karşılayacak markalardır, sizin istediğiniz saat, Vostok europe otomatik serisi, saate kötü demiyorum ama bu saatten çok fazla memnun kalacağınızı pek zannetmiyorum. Seko 5 bu saatten kat be kat daha iyi. :thumbup:

Oncelikle duzelteyim arkadasin begendigi saat vostok europe serisi veya markali saat degil. Vostok. Iki firma farkli firmalar .

Bir de Seiko 5 bu saatten “kat be kat “ hangi konularda daha iyi ? arkadasi ve beni ve okuyanlari bilgilendirirseniz sevinirim.

instagram @watchcolony

Ben mekanizma ve marka olarak Seiko 5 saatlerin Vostok saatlerden daha sağlam ve daha dayanıklı olduklarını belirttim. Bu arada Vostok ve Vostok europe aynı fabrikadan çıkıyor aralarında sadece model farkı, ve biraz daha üst segment serisi gibi bir izlenimi var. Örneğin Seiko 5 ve Seiko Presage arasında ki fark gibi. Dikkatinizi çektimi bilmem ama europe modelinde de aynı mekanizma kullanılmış.

Duzeltmeye devam edeyim cunku buraya yazilanlar referans olarak kabul edilebilir.

Vostok ve Vostok Europe ayni fabrikadan cikmiyor. VE Vostok ve litvanya firmasinin kurdugu bir JV firmasi ve saatler litvanyada toplaniyor. Kasa ve kollarin cogu uzakdaguda uretiliyor.
VE mekanizma olarak agirlikli Vostok fabrikasinda uretilen mekanizmalari kullaniyor. Seiko ve swiss mekanizma da de kullandiklarini hatirliyorum. Kadran design ve iscilik olarak VE daha ust segment e konumlandirmis durumda kendini. Fiyatlarda da bu fark mevcut zaten.

Mekanizma konusunda ise Seiko 5 ler yillardir kullandiklari 7s26/36 mekanizmalari son modellerin cogunda 4r35 veya 36 mekanizmalarla update ettiler. Ikisi arasinda hacking ve elle kirma disinda 4 R lari hafif de olsa upgrade li dusunebiliriz .
Vostok ve Seiko mekanizmalarinin accuracy degerleri arasinda pek bir fark yok. Her iki mekanizmayi da regule edersniz+/-6 sn yeye kadar sapma yakalama sansiniz var.

Saglamlik veya dayaniklilik konusuna gelince iki mekanizmada da darbeye dayaniklilik icin ozel bir isleme tabi tutulmamislar. .. 15 yildir kullandigim seiko da var vostok da .. ikiside tas gibi hala . Ama dusurdugum icin bozulan iki markadan da saatim oldu. Biraz sans isi.

Kisaca farki kat be kat degil gibi gorunuyor.

Marka algisi konusu ise buralara sigmayacak kadar derin bir konu.
Ama bu kistas ta fark evet sizin dediginiz gibi kat be kat .

Alicinin saati hangi kistaslara gore degerlendirecegine gore de herkesin fikri degisebiliyor. O sebeple de saat secimindeki subjektiviteyi cok seviyorum.

instagram @watchcolony
Kullanıcı avatarı
Kakefe

Mesaj MeraklıAdam » 18 Haz 2018, 22:23

Kakefe yazdı:
MeraklıAdam yazdı:
Kakefe yazdı:
MeraklıAdam yazdı:Bana kalırsa, rus saatlerin yerine japon saatlere yönelmeniz daha doğru olacaktır, Seiko veya Orient beklentilerinizi çok iyi karşılayacak markalardır, sizin istediğiniz saat, Vostok europe otomatik serisi, saate kötü demiyorum ama bu saatten çok fazla memnun kalacağınızı pek zannetmiyorum. Seko 5 bu saatten kat be kat daha iyi. :thumbup:

Oncelikle duzelteyim arkadasin begendigi saat vostok europe serisi veya markali saat degil. Vostok. Iki firma farkli firmalar .

Bir de Seiko 5 bu saatten “kat be kat “ hangi konularda daha iyi ? arkadasi ve beni ve okuyanlari bilgilendirirseniz sevinirim.

instagram @watchcolony

Ben mekanizma ve marka olarak Seiko 5 saatlerin Vostok saatlerden daha sağlam ve daha dayanıklı olduklarını belirttim. Bu arada Vostok ve Vostok europe aynı fabrikadan çıkıyor aralarında sadece model farkı, ve biraz daha üst segment serisi gibi bir izlenimi var. Örneğin Seiko 5 ve Seiko Presage arasında ki fark gibi. Dikkatinizi çektimi bilmem ama europe modelinde de aynı mekanizma kullanılmış.

Duzeltmeye devam edeyim cunku buraya yazilanlar referans olarak kabul edilebilir.

Vostok ve Vostok Europe ayni fabrikadan cikmiyor. VE Vostok ve litvanya firmasinin kurdugu bir JV firmasi ve saatler litvanyada toplaniyor. Kasa ve kollarin cogu uzakdaguda uretiliyor.
VE mekanizma olarak agirlikli Vostok fabrikasinda uretilen mekanizmalari kullaniyor. Seiko ve swiss mekanizma da de kullandiklarini hatirliyorum. Kadran design ve iscilik olarak VE daha ust segment e konumlandirmis durumda kendini. Fiyatlarda da bu fark mevcut zaten.

Mekanizma konusunda ise Seiko 5 ler yillardir kullandiklari 7s26/36 mekanizmalari son modellerin cogunda 4r35 veya 36 mekanizmalarla update ettiler. Ikisi arasinda hacking ve elle kirma disinda 4 R lari hafif de olsa upgrade li dusunebiliriz .
Vostok ve Seiko mekanizmalarinin accuracy degerleri arasinda pek bir fark yok. Her iki mekanizmayi da regule edersniz+/-6 sn yeye kadar sapma yakalama sansiniz var.

Saglamlik veya dayaniklilik konusuna gelince iki mekanizmada da darbeye dayaniklilik icin ozel bir isleme tabi tutulmamislar. .. 15 yildir kullandigim seiko da var vostok da .. ikiside tas gibi hala . Ama dusurdugum icin bozulan iki markadan da saatim oldu. Biraz sans isi.

Kisaca farki kat be kat degil gibi gorunuyor.

Marka algisi konusu ise buralara sigmayacak kadar derin bir konu.
Ama bu kistas ta fark evet sizin dediginiz gibi kat be kat .

Alicinin saati hangi kistaslara gore degerlendirecegine gore de herkesin fikri degisebiliyor. O sebeple de saat secimindeki subjektiviteyi cok seviyorum.

instagram @watchcolony

Çok faydalı ve önemli bir bilgi teşekkürler. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
MeraklıAdam

Mesaj Jamiryouuu » 19 Haz 2018, 17:04

Güncel
Kullanıcı avatarı
Jamiryouuu

Mesaj Napravo » 21 Haz 2018, 16:48

Aynı saate tutulmuşuz demek ki. Bütçeden ve duruşuna hayran kaldığımdan dolayı ilk otomatik saatim olarak kendisi ile hayatımı birleştirmeye karar verdim. Google araştırması sonucu çıkan forumlarda okuduğum kadarı ile çok beğenilen ve sağlam olduğu söylenen bir seri. Sadece meranom'dan ilk defa alışveriş yapacağım için biraz gümrük endişem var. Alışveriş yapanlar Dimitri diye birisine (sanırım firma sahibi) sürekli teşekkür ediyorlar. Demek ki işini iyi yapan birisi. Önümüzdeki hafta sipariş veriyorum bakalım nasıl olacak.
Kullanıcı avatarı
Napravo

Mesaj Jamiryouuu » 21 Haz 2018, 21:20

Napravo yazdı:Aynı saate tutulmuşuz demek ki. Bütçeden ve duruşuna hayran kaldığımdan dolayı ilk otomatik saatim olarak kendisi ile hayatımı birleştirmeye karar verdim. Google araştırması sonucu çıkan forumlarda okuduğum kadarı ile çok beğenilen ve sağlam olduğu söylenen bir seri. Sadece meranom'dan ilk defa alışveriş yapacağım için biraz gümrük endişem var. Alışveriş yapanlar Dimitri diye birisine (sanırım firma sahibi) sürekli teşekkür ediyorlar. Demek ki işini iyi yapan birisi. Önümüzdeki hafta sipariş veriyorum bakalım nasıl olacak.

Bende sizinle aynı bilgilere sahipim ama şansa bakın ki siz benden önce alıcaksınız peki aldıktan sonra üzerine konuşsak sıkıntı olurmu böyle bir incelik yaparmısınz acaba?
Kullanıcı avatarı
Jamiryouuu

Mesaj Napravo » 22 Haz 2018, 07:00

Jamiryouuu yazdı:
Napravo yazdı:Aynı saate tutulmuşuz demek ki. Bütçeden ve duruşuna hayran kaldığımdan dolayı ilk otomatik saatim olarak kendisi ile hayatımı birleştirmeye karar verdim. Google araştırması sonucu çıkan forumlarda okuduğum kadarı ile çok beğenilen ve sağlam olduğu söylenen bir seri. Sadece meranom'dan ilk defa alışveriş yapacağım için biraz gümrük endişem var. Alışveriş yapanlar Dimitri diye birisine (sanırım firma sahibi) sürekli teşekkür ediyorlar. Demek ki işini iyi yapan birisi. Önümüzdeki hafta sipariş veriyorum bakalım nasıl olacak.

Bende sizinle aynı bilgilere sahipim ama şansa bakın ki siz benden önce alıcaksınız peki aldıktan sonra üzerine konuşsak sıkıntı olurmu böyle bir incelik yaparmısınz acaba?

Tabii ki bir aksilik olmaz da istediğim zaman içerisinde alabilirsem her aklınıza takılan konu için elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım
Kullanıcı avatarı
Napravo

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 34 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners