Breitling mi Longines mi.

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Breitling mi Longines mi.

Mesaj Serkanasn » 09 Haz 2018, 22:32

Merhabalar yine iki saat arasında kalmış bulunuyorum.

Birincisi; A3239011/C872/170A AVENGER II GMT STEEL - MARINER BLUE Bu saati 14.000 TL civarinda bir rakama alma gibi şansım var.

Diğeri ise; THE LONGINES MASTER COLLECTION L2.673.4.78.6 Bu saati ise 9100 TL Civarında bir rakama alabiliyorum.

Birbirinden farklı olsalarda kararsız kalmış durumdayım, her ikisininde ikincieli ölü bunu biliyorum, longinesi onceden beri severim Breitlingi hiç bilmiyorum. Kullanan, seven, bilen, araştıran saatseverlerin yorumlarını bekliyorum.
Teşekkür ederim şimdiden.
Kullanıcı avatarı
Serkanasn

Re: Breitling mi Longines mi.

Mesaj debra » 10 Haz 2018, 00:43

Breitling’in ikinci elinin ölü olduğunu sanmıyorum ki Longines’in de değil. Bence aralarında sınıf farkı da var eğer alma şansınız varsa Breitling’i kaçırmayın tabii bu benim naçizane görüşüm

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
debra

Mesaj Skywalker87 » 10 Haz 2018, 03:03

Tek kelime ile Breitling [emoji16] şahsen Longines'i düşünmezdim bile, nedense Breitling'leri seviyorum. Avenger 2 benimde almak istediğim saatler arasında ilk sıralarda, Colt aldım sattım ama pek içime sinmedi yeni tip bezel tasarımı ve boynuz yapısı ile, saat 12-13mm gibi kalınlığı ile çok rahat ama klasik Breitling hissi alamadım, Avenger'ın kasa boyut ve yükseklik oranı orantılı

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Skywalker87

Mesaj MeraklıAdam » 10 Haz 2018, 11:54

Ben sizin yerinizde olsaydım, Breitlingi seçerdim. Zira Longines Breitlingin yanından bile geçemez. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
MeraklıAdam

Mesaj tpskl » 10 Haz 2018, 17:04

Serkanasn yazdı:Merhabalar yine iki saat arasında kalmış bulunuyorum.

Birincisi; A3239011/C872/170A AVENGER II GMT STEEL - MARINER BLUE Bu saati 14.000 TL civarinda bir rakama alma gibi şansım var.

Diğeri ise; THE LONGINES MASTER COLLECTION L2.673.4.78.6 Bu saati ise 9100 TL Civarında bir rakama alabiliyorum.

Birbirinden farklı olsalarda kararsız kalmış durumdayım, her ikisininde ikincieli ölü bunu biliyorum, longinesi onceden beri severim Breitlingi hiç bilmiyorum. Kullanan, seven, bilen, araştıran saatseverlerin yorumlarını bekliyorum.
Teşekkür ederim şimdiden.

Selam. Öncelikle haklısınız bu saatler birbiriyle mukayese edilecek saatler değiller. Biri elma diğeri armut misali. Dolayısıyla gerçekten ne istediğinizi anlamak için “iki saat aynı fiyata satılsaydı hangisini alırdım?” sorusunu cevaplamanızı öneririm. İki marka da iyi markalardır. Zaman içerisinde Longines marka değerini eskisine oranla yitirmiş olsa da hala babadan oğula geçecek saatler üreten bir firma. Breitling ise marka değeri yüksek ancak kanaatimce mekanizma olarak o fiyatları haketmeyecek saatler üreten bir saat firmasıdır. Şahsen yerinizde olsam 14 bin liralık bir bütçeyle daha farklı marka ve modellere yönelirdim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
tpskl

Mesaj Zamanölçer » 10 Haz 2018, 18:25

Saatcilik acisindan bakildiginda size Longines MC öneririm. Hem güzel dizayn edilmis, teferuatli, ay fazli, K´kronometreli, dayanikli Valgranges veya Valjoux :thumbup: 7751 modifiye Makineye sahip, hemen bozulmayan 6-8 arasi devamli bakimi ve servisi yapildiginda, senelerce kullanilacak güzel bir saat olarak öneririm. Breitlingdeki mekanizma ve marka paritesi 30-70, Longinesde 80-20 yüzde olarak degerlendirebiliriz. Karariniz ne olursa olsun iyi günlerde kullanmaniz dileklerimle....
Turcarum horologica artifex.
Kullanıcı avatarı
Zamanölçer

Mesaj Serkanasn » 11 Haz 2018, 00:16

Değerlendirmeleriniz için teşekkür ederim, benim asıl merak ettiğim konu da bu zaten, breitling saatlerinin kasasının içerisinde de inhouse makine yok bildiğim kadarıyla, bu sebeple sadece kasa ve markaya bu kadar ödemek mantıklı mı?
ikincieli ölü derken breitling büyük ihtimalle 8.000 civarinda longines ise 5.000 civarinda bir ikinciel değerinde gider, değer kaybı açısından söyledim bunu.
15.000 e alınan bir omega 13.3-14 arasinda 1-1.5 zararla giderken %40 zarardan bahsettim.
Kullanıcı avatarı
Serkanasn

Mesaj Skywalker87 » 11 Haz 2018, 05:01

Yanlış anlaşılmak istemem ama olaya bu şekilde yaklaşılması yanlış ben neredeyse sıfır Breitling Colt 44 saatimi aylarca satamadım en son 7000₺ lere inmeme rağmen keza Longines'de öyle. Bunu hemen hemen herkez yaşamıştır diye tahmin ediyorum, en kolay satılan Rolex çok talep gördüm ben satarken. Rolex harici saat satmak her zaman sıkıntı verdi bana markası ne olursa olsun. Bunun sebebide Rolex harici markaların yeri geldiğinde %80 lere varan indirimleri ve malum Rolex'in itibarı ve bilinirliği. Casio dan sonra en çok bilinen herhalde marka [emoji1]

Ben şahsen Breitling i seviyorum, ki 8000₺ ye Avenger bulsam gözü kapalı alırım. Longines B1 in house diye biliyorum bu arada yeni Tudor Chrono larda öyle, bu Breitling ve Tudor un tuhaf bir ilişkisi var İngiltere üzerinden

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Skywalker87

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 88 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners