Saat Danisma Konusu

Hakk─▒nda Bilgi Almak ─░stedi─činiz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Dan─▒┼čma Platforumu B├Âl├╝m├╝nde Yeni Saatinizle ─░lgili B├╝t├že ve Marka/Model Bazl─▒ Tavsiye ve Kullan─▒c─▒ Tecr├╝besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D├╝┼č├╝n├╝len Kriterlerin Detayl─▒ Olarak Belirtilmesi ├ťyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas─▒n─▒ ve Tecr├╝belerini Payla┼čmalar─▒n─▒ Sa─člayacakt─▒r. L├╝tfen A├žt─▒─č─▒n─▒z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir ┼×eklinde Yazmay─▒n─▒z. Sorulan Saatin Model Foto─čraf─▒, ├ľzellikleri ve ├ľncelikle Kendi Yorumlar─▒n─▒z─▒ Ekleyerek Sorunuz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Saat Danisma Konusu

Mesaj nikiforov » 27 May 2018, 22:54

Herkese Merhaba,

Acil bir alim planim olmamakla beraber, ileriye donuk bir planlama yapabilmek icin bu basligi actim. Benzer durumdaki arkadaslara da yardimi olacaktir. Her turlu fikriniz bizim icin degerlidir :D

Daha once "Saatlerimiz: Toplu Aile Foto─čraf─▒" basliginda paylastigim uzere 3 saatim var: Tag Heuer Carrera Calibre 16, Longines Legend Diver ve Seiko SARB033. 3 saatten de genel olarak gayet memnunum ama bu isin olmazsa olmaz─▒ kasinti hali mevcut. Kurlar y├╝z├╝nden yasanan sikinti malum, bir yandan saat satmaya da elim gitmiyor genel olarak (hepsinin bir hat─▒ras─▒ var). Yapabilirsem sonraki alim icin kafamda baz─▒ planlar var:

- Diver: Legend Diver'i ├žok be─čenmekle beraber, Celik bilezikli bir her ortama giden saat ozlemi var. Legend Diver'i mesh bilezikle denedi─čimde bilekte ├žok kal─▒n durdu─čunu gordum. Aklimda Omega Seamaster 300m var, kadrani ve kasasi muazzam bence. Bilezige gozum ├žok alisamadi (kullaninca alisiliyor olabilir), genel hatlar─▒yla hosuma giden bir saat. Nedense 2. el fiyatlar─▒n─▒ 0'ina k─▒yasla ├žok y├╝ksek goruyorum, makul bir f─▒rsat bulursam teti─či ├žekebilirim.

- Dress: Aslinda SARB033 dress olarak kullandigim bir saat ama bu alanda da Swiss-Made saatler kan─▒ma giriyor :D Genel anlam─▒yla minimalizme sevdal─▒ bir bireyim ve tasar─▒m dili Bauhaus olan her seyi b├╝t├žem elverdik├že severek kullan─▒r─▒m (elektronik: Apple, k─▒yafet: COS gibi). Fotograftan ├žok be─čendi─čim Nomos'un pek ├žok modelini ne yaz─▒k ki kolda istedi─čim gibi bulamad─▒m. Club'i be─čenmekle beraber, teti─či ├žekme hissini olgunlastirmadi bende.

- Pilot: Bilgimin en zay─▒f oldu─ču alan acikcasi, fiyat olarak da nispeten makul oldu─ču ve tarihsel k─▒ymetinden oturu Laco'yu be─čendim. Pilotta IWC'yi muazzam begeniyorum ve fakat kurlar, fiyatlar, maddi durumlar :(

- Smartwatch: Mesafeli durdu─čum bir kategori ama Apple Watch kullan─▒p hayatinin kolaylastigini anlatan geni┼č bir kitle var, acaba hakl─▒lar mi?

Yukarida onceliklendirdigim saat tiplerine iliskin tavsiyeleriniz ne olur? 8k TL civar─▒na bir Seamaster 300m pesinde ko┼čmak mi? Nomos'a bir sans vermek mi? Tarihi k─▒ymeti olan bir pilot saat almak mi? Yoksa hepsini satip ├╝st├╝ne para koyup Submariner No Date almak mi? Sonuncusunu d├╝┼č├╝nmedi─čimi onden soyleyeyim :D

Yaz─▒da bahsi gecen saatlerin kullanicilarinin ve fikir vermek isteyen herkesin yorumlar─▒n─▒ dikkatle okuyaca─č─▒m. Ilginiz icin ┼čimdiden te┼čekk├╝rler :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
nikiforov

Kay─▒t: 04 Ara 2013, 18:29

Re: Saat Danisma Konusu

Mesaj eraslani » 28 May 2018, 16:37

Mevcut koleksiyon korunacaksa,mant─▒kl─▒ al─▒m sadece pilot modeller i├žin olur.├ľzellikle 2.el olarak alpina f/p cazip g├Âr├╝n├╝yor.
Ak─▒ll─▒ saat olay─▒ enteresan bir konu.Ger├žekten ├žok i┼če yarad─▒─č─▒n─▒ s├Âyleyebilirim ben de.Ama g├╝nl├╝k kullanmaya de─čecek kadar (daha do─črusu saat kullanmaktan vazge├žecek kadar) de─čil .Uygun bir model tercih edilirse spor i├žin vs ├žok ideal buluyorum.
Hepsini sat─▒p submariner sat─▒n alma fikri mutlaka birg├╝n kafan─▒za yatacakt─▒r :lol:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
eraslani

Ya┼č: 41
Kay─▒t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj Ankthas » 29 May 2018, 10:11

Bence ├žok g├╝zel kompakt bir aile, s├╝per se├žimler. Belki biraz yabanc─▒lar─▒n "beater" dedi─či g├╝nl├╝k her ko┼čula giden saat eksikli─či olabilir, ├želik bilezikli. Bunun i├žin bir seiko - SKX ya da giri┼č seviyesi bir Swiss Diver mesela: Certina - DS Action(├Âzellikle titanyum model b├╝y├╝k komfor sa─člar her g├╝n rahat├ža giyilir), Oris - Aquis(├ľzellikle TSF edition), Longines - Hydroconquest uygun olabilir.

Bununla birlikte koleksiyona girecek bir pilot ho┼č durur tabi ki Laco'nun yan─▒nda Steinhart, Archimede, Stowa gibi markalara da bak─▒labilir. Bu arada Stowa'n─▒n da bauhaus tipinde Nomos'tan daha uygun fiyatl─▒ modelleri var bakman─▒z─▒ tavsiye ederim:

https://www.stowa.de/en/Antea+back+to+bauhaus/

Sub her ne kadar m├╝kemmel bir saat olsa da tek saat kullanmak bana ┼ču an ├žok s─▒k─▒c─▒ geliyor ne yalan s├Âyleyeyim, pi┼čman olunabilir, di─čerleri bulunabilir ama art─▒k SARB033 ├╝retilmiyor. Satacaksan─▒z da en az─▒ndan o dursun :lol:

┼×imdiden hay─▒rl─▒ olsun :champ:
Deniz
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ankthas

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj nikiforov » 29 May 2018, 19:31

Submariner ile ilgili 2 yoruma da katiliyorum, tek saate gecis icin henuz vakit var gibi (rolexÔÇÖe zaten bayagi bir vakit var :)). Alpina, Stowa ve genel daily beater tavsiyelerini not aliyorum. Seamaster 300m dusunmemdeki amac da onu biraz her gun kullanmalik olarak konumlamakti. Butceyi 10k altinda tutunca max performansi OmegaÔÇÖdan alirim gibi dusunuyorum. Seamaster kullananlarin da fikrini almak isterim, ozellikle zamaninda bilezige kil olup sonradan alisanlar buradan buyursun :thumbup:

Alim olursa direkt kutu acilisini yapacagim, eraslani & Ankthas cok tesekkurler onerileriniz icin :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
nikiforov

Kay─▒t: 04 Ara 2013, 18:29

Mesaj amusaoglu » 31 May 2018, 04:01

Bence de submariner :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
amusaoglu

Kay─▒t: 28 May 2018, 12:55

D├Ân TSF Saat Dan─▒┼čma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 26 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners